Да си разтълкуваме съня - 8

  • 48 700
  • 735
# 285
Здравейте, снощи сънувах, че присъствам на раждане на котка. Родиха се три котета като последното имаше някакъв проблем - все едно имаше кожа, а не козина (като онези голите котки), но някак висеше и се чудехме дали трябва да я махнем или ще падне сама.
Виж целия пост
# 286
Привет на всички Simple Smile

Снощи сънувах доста и все емоционални сънища, но един ми направи силно впечатление. Ето го и него.

(Извинявам се за началото на съня Simple Smile ) Влизам в тоалетна, за да ходя по голяма нужда. Точно преди да стана виждам, освен всичко останало и новородено бебе във водата. В началото се зачудих дали е бебе или кукла. После през акъла ми мина, че съм направила аборт без да разбера (не съм бременна в действителност). Загледах се и ми се стори, че диша. Щях да посегна да го извадя. После чувам, че по новините говорят за дете с недъзи и направих асоциация с това бебе. Помислих си, че не трябва да го вадя, защото е недъгаво. Все едно беше мое и трябваше аз да го гледам в това състояние. После обаче по новините казаха, че на детето родителите са се намерили (чувството беше положително и на облекчение). В следващия момент си помислих, че това във водата не може да е дете и пуснах водата с чувство на несигурност и чувство, че правя нещо нередно.

Freya, предварително благодаря за тълкуването!
Виж целия пост
# 287
Привет на всички Simple Smile

Снощи сънувах доста и все емоционални сънища, но един ми направи силно впечатление. Ето го и него.

(Извинявам се за началото на съня Simple Smile ) Влизам в тоалетна, за да ходя по голяма нужда. Точно преди да стана виждам, освен всичко останало и новородено бебе във водата. В началото се зачудих дали е бебе или кукла. После през акъла ми мина, че съм направила аборт без да разбера (не съм бременна в действителност). Загледах се и ми се стори, че диша. Щях да посегна да го извадя. После чувам, че по новините говорят за дете с недъзи и направих асоциация с това бебе. Помислих си, че не трябва да го вадя, защото е недъгаво. Все едно беше мое и трябваше аз да го гледам в това състояние. После обаче по новините казаха, че на детето родителите са се намерили (чувството беше положително и на облекчение). В следващия момент си помислих, че това във водата не може да е дете и пуснах водата с чувство на несигурност и чувство, че правя нещо нередно.

Freya, предварително благодаря за тълкуването!
Много притеснения имаш относно даден въпрос.Дори може да е свързан точно с желание за бебе...
Не се вкарвай във филми излишно.
Това е от мен
Виж целия пост
# 288
Здравейте, снощи сънувах, че присъствам на раждане на котка. Родиха се три котета като последното имаше някакъв проблем - все едно имаше кожа, а не козина (като онези голите котки), но някак висеше и се чудехме дали трябва да я махнем или ще падне сама.
Само мога да кажа,че в Египет котките са мн голяма почит.
Виж целия пост
# 289
needhelp, според мен имаш някакъв натиск от другите да имаш дете, а ти все още не искаш. Затова асоциацията ти е като с ходене до тоалетна - просто е нещо, което точно сега искаш да изхвърлиш (колкото и грубо да звучи). Чувството за несигурност и вина в случая вероятно е заради това, че няма да си оправдала нечии очаквания.
Имам и друго предположение, тъй като за мен детето е нещо, което човек много обича по принцип. Възможно е бебето в твоя сън да е метафора за нещо, което наяве много обичаш - вещ, човек, навик примерно. Колебанието в съня може да означава, че наяве не си убедена дали искаш да приключиш отношения с ценен за теб човек, да прекратиш някакъв навик, но явно щом си пуснала водата, подсъзнанието ти в по-голяма степен иска това нещо/някой да се махне, независимо какво ще е мнението на околните.
Виж целия пост
# 290
Здравей , Фрея !
Поредният ми странен сън :
Сънувах ,че съм в нас легнала на дивана във всекидневната .Бях със затворени очи .Изведнъж цялата изтръпнах .Виждах така все едно имах фенерче на челото си.Точно пред това "фенерче" се осветяваше един кръг.На около нищо друго.Знаех ,че това е третото ми око .Казах му "Open - Open" ( Отвори се - Отвори се " ) .Пак изтръпнах цялата .Образът , които "осветявах" се избистри в кръгчето .Въртях си главата , за да видя какво оглеждам .Бяха маса и стол - железен.Пожелах да видя цялата картина .Пак изтръпнах и .... изведнъж видях целият образ ( не както до сега , все едно го "осветявам" с фенерче - на части . ) .Беше всекидневна или веранда .Имаше мъж и други хора на маса .Някак от минало време беше ... Хранеха се Достраша ме от това , което виждам.Обстановката беше идилична и спокойна , но ме достраша от факта ,че съм си отворила третото око  и че мога да виждам с него .Пак изтръпнах и дойдох на себе си .На дивана във всекидневната ни.След това се събудих.
Виж целия пост
# 291
chance4u, жената и прикритата и бременността символизират точно симпатиите и намеренията ти към този човек, желанието за евентуално развитие на отношенията ви на подсъзнателно може би ниво.

Dados, за мен този сън означава, че имаш нужда от финансови постъпления или някаква материална придобивка.

popai_00, сънищата с "едно от три", както аз си ги наричам, са много често срещани при много хора. Започнах да проучвам въпроса по-дълбоко, но засега стигам до обобщени изводи. Най-вероятно са свързани с мислите, които отнасяме към близкото бъдеще, което ни очаква. С плановете и предположенията, които правим несъзнателно понякога.

needhelp, усещането което си изпитала в съня е ключово за разкодирането му и всъщност много просто. Може би наяве си допуснала или мислиш, че ще допуснеш грешка, двоумиш се, анализираш дадена ситуация/нещо и не можеш да заключиш и решиш категорично. Чувството за вина също е добре застъпено в цялата работа и може да се каже, че се намираш в безизходица по дадения въпрос. Несигурността произлиза от усещането, че грешиш, че не виждаш правилно нещата наяве.

Qn-Bibiqn, отново анализиращ теб самата сън. Може би искаш да си изясниш дадена ситуация или нещо, което не разбираш или не знаеш/виждаш изцяло. Това, че развилата се сцена пред теб е била някак от миналото, може да означава, че става въпрос за нещо вече свършено, минало за теб и искаш да го анализираш и разгърнеш. Като цяло мисля обаче, че е свързано дълбоко с теб, като човек и самосъзнание.
Виж целия пост
# 292
Фрея, на теб и всички, сънуващи и споделящи никога да не се сблъсквате с липса на работа и съпътстващите ги неща край нея  Hug

Ето още - тази нощ се намирам в двор на 2 етажна сграда, по привечер на смрачаване, имаше светещи прозорци. Не помня дали исках да видя нещо вътре, но си спомням че или тичах или вървях но стигнах до ограда- не висока , имаше врата, и оградата и вратата ми бяха до кръста общо взето, но вратата явно беше като заключена, а  вляво от нея, имаше камък, но не кръгъл , нещо високо, на което стъпих и скочих - по точно излязох , помня и че по някаква улица, която познавам вървях пак на смрачаване, привечер Rolling Eyes ooooh!
Виж целия пост
# 293
Много ви благодаря за тълкуването на всички - Dulse, Sahasrara и Freya.
Виж целия пост
# 294
Dados, благодаря! Simple Smile
По повод съня ти мисля, че не си искала да видиш какво има в къщата. На прима виста го свързвам с желанието ти да избягаш от нещо наяве (вероятно две неща, щом сградата е била двуетажна). Възможно е да си задаваш въпроси за нещо/неща/хора, на които всъщност не искаш да знаеш отговорите, въпреки че ти се предоставя такава възможност, и подсъзнателно търсиш начини да ги избегнеш - вратата на двора е била заключена и реално ти е отнела една възможност за бягство, но ти не си избрала да се върнеш към сградата и да погледнеш, а си намерила камък, чрез който все пак да излезеш.
Хубав ден на всички!   bouquet
Виж целия пост
# 295
Здравейте, попаднах на темата търсейки тълкуване на сънища. . .
Та на въпроса . . .
Следобед легнах за 1 час при малкия , явно за краткото време съм заспала . Сънувах много реалистичен сън ! Сънувам ,че хапвам нещо твърдо , препечено ,може би кекс или курабия . Усещам ,че единия кътник ми се разклаща и ставам да видя . Пипам го а той се клати,пробвах  да го извадя и това и стана. Без болка и кръв. Опипах с език  и другите ми зъби и те така. Почти всички опадаха или извадих ,може би ми останаха 5-6 из цялата уста . . .Много съм притеснена , май това не вещае нищо добро Sad
Виж целия пост
# 296


Qn-Bibiqn, отново анализиращ теб самата сън. Може би искаш да си изясниш дадена ситуация или нещо, което не разбираш или не знаеш/виждаш изцяло. Това, че развилата се сцена пред теб е била някак от миналото, може да означава, че става въпрос за нещо вече свършено, минало за теб и искаш да го анализираш и разгърнеш. Като цяло мисля обаче, че е свързано дълбоко с теб, като човек и самосъзнание.
Благодаря.  bouquet
Виж целия пост
# 297
Фрея, на теб и всички, сънуващи и споделящи никога да не се сблъсквате с липса на работа и съпътстващите ги неща край нея  Hug

Ето още - тази нощ се намирам в двор на 2 етажна сграда, по привечер на смрачаване, имаше светещи прозорци. Не помня дали исках да видя нещо вътре, но си спомням че или тичах или вървях но стигнах до ограда- не висока , имаше врата, и оградата и вратата ми бяха до кръста общо взето, но вратата явно беше като заключена, а  вляво от нея, имаше камък, но не кръгъл , нещо високо, на което стъпих и скочих - по точно излязох , помня и че по някаква улица, която познавам вървях пак на смрачаване, привечер Rolling Eyes ooooh!
Пред теб има ситуация ,която ти можеш да преминеш,тя е по силите ти ...не е нещо невъзможно за теб,но ти по-скоро нямаш желание или се подценяваш.Ако ти не можеш да се справиш...оградата и вратата щяха да са огромни и високи,а ти казваш,че са били до кръста.
Дори и това,че си стъпила на камъка и лесно си приминала говори,че ти ще намериш начин и ще се справиш лесно със ситуацията.
Виж целия пост
# 298
Dados, успех в търсенето, наистина много неприятно! Сънят смятам, че символизира подценяването на обстоятелствата от твоя гледна точка по даден въпрос/ситуация/проблем.

mimi i alex, най-общо сънят говори за премеждия, неприятности, тревоги. Виж на първа страница краткото описание за зъби, може да ти подскаже нещо. Не мисля, че е нещо страшно, а по-скоро знак да внимаваш и да действаш предпазливо.  Peace
Виж целия пост
# 299
Здравей Фрея! Сънувах, че имам дете момченце и казвам на мъжъ ми как да му запише имената. Името сме го обсъждали за евентулно дете, не видях детето във сънят и не съм бременна, но много искам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия