КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 56 165
  • 734
# 525
Звезден^Прах, идеална структура!  smile3501
Виж целия пост
# 526
Мога да кажа, че станаха доволно, въпреки кофти плетката ми , вкусни са- правих ги с фруктова захар, мисля, че намерих и рецептата си, вече ще  редувам само плетките и пълнежите.  Wink
.....................

  bouquet Браво.! Изглеждат влажни, все едно да ти остане отпечатък от  зъбите, нали така се преценяваше за мекота и влажността на един козунак. Плетките....и на мен са ми трудни. Мяткам, премяткам и накрая все съм на  една плитка, тройна. Сега си направих от едни панделки все едно са рула и гледам видеото и ....все не ми стават, пък и с панделки е още по трудно... Joy  Joy Joy Моткат ми се из пръстите.  Mr. Green
Виж целия пост
# 527
Ми ние точно това уточнявахме със съфорумец, че са малко влажни-така е , една идея са по-тежки/аз ги харесвам така глицави малко/, но може би една идея по-сухи ще се постарая да ги направя следващият път ....по график към цветница ще е  Mr. Green

Благодаря за окуражителните думи  Wink
Виж целия пост
# 528
Звезден прах, разреза добре изглежда на снимката, но суровото тесто има доста накъсан вид. Много мая ли слагаш или не е добре измесено? Накъсването може да е признак за слаб глутен.
Виж целия пост
# 529
Според мен  малко дойде брашното/и ми го подметнаха като възможна причина също страничен човек/....може и маята да е малко в повече / на 1кг - 2 пакетчета Йоткер, както е по опаковка/ Thinking ще видим в Неделя как ще ми се получи с малкооо повечко брашно  newsm78 ще го диря освен и това италианското от Метро за Великден, но имам още София мел за дохабяване   Rolling Eyes

Чудя се дали не ги и превтасах вторият път, ще ги държа и една идея по-малко освен /15минутки, вместо тези 20/
Виж целия пост
# 530
забрави минутите. "говори" си с тестото. не прекалявай със сладкото в него
Виж целия пост
# 531
 Ако са превтасали структурата ще е шуплеста, ще са спаднали и ще има силен аромат на алкохол докато са горещи.

Брашното ако  е малко, няма да могат да се сплетат, но тестото пак ще стане гладко.
Виж целия пост
# 532
Аз два пъти съм превтасвала козунаци и точно така изглеждаха - плитката се накъса, шуплите бяха големи, имаха лек дъх на мая, но не спаднаха.
Джема, да те помоля за линк, ако някъде си обяснявала козунак с кухненски робот как правиш. Аз вече правих веднъж по последната рецепта от Good Food, стана чуден, но не мога да подмина твоите съвети!
Редактирам се - открих клипчето с козунака на Танита. Аз доомесвам на ръка - не мога да преценя достатъчно ли е брашното и ме е страх да не дойде повече.
Виж целия пост
# 533
Спадането е вече последен стадий на превтасване. Дрождите тогава вече са преработила всичко и са зверски гладни. Simple Smile
По снимка трудно се преценява да ли е превтасало, защото причините да изглежда така са няколко.
Виж целия пост
# 534
Да, подозирам и превтасване на ръба, след като ги омесих и сплетох, но неприятен, странен вкус- нямат според мъжото, аз сега съм на детоксикация и не пробвам до Неделя , но добре си миришеха. Ще се постарая повече в Неделя, след като взема предвид коментарите, дано се получат по-добре  Hug Praynig Благодаря много за коментарите, изключително полезно е, да черпиш от опита директно.

Сигурно сте го коментирали де, но ми хареса и тази идея на италианските козунаци с глазурата, красиво е и нали съм аз по сладкото/все не ми е сладко на мен, установих че проблема със сладкото май е в моят телевизор/, та се чудя дали единият да не си го залея за проба, предполагам е снежна глазура това, като за сладките  Thinking  newsm78

Скрит текст:
Виж целия пост
# 535
Така изглежда втасалото тесто- гладко и ненакъсано:




Аз правя с глазура руски куличи, глазурата е белтък, пудра захар и лимонов сок, може и ванилия да се сложи.

 
Виж целия пост
# 536
Според мен маята е дошла малко в повече, защото пакетчетата за килограм брашно са по 11гр.
Виж целия пост
# 537
На Йоткер пише, че пакета е за 500г? Сега ще се връщам да чета за Йоткер, който ползва как го мери  ooooh!  ама сякаш- не е много, по-скоро го изтървах вторият  път втасването  си мисля и мааалко повечко брашанце искаше  Thinking


Джемма, страхотни са  Peace мисля, че като ги почна от сега рецетите дето ми хващат окото, до Коледа ще има да ядем сладък хляб,щото пък тогава умирам за АКК, гледам сега и румънската версия на козунака и ми текат лигите с рикотата и ядките , къде се ограмотих аз с този сладък хляб да меся, хубаво беше като си мислех, че е невъзможно да го направя  Mr. Green

http://roxanashomebaking.com/romanian-easter-bread-pasca-recipe/
Виж целия пост
# 538
Гледам ти втасалото тесто, като меся с Йоткер и 500гр брашно точно така на мехури ми се получава. Като ги сложа за второ втасване ми се късат фитилите при втасването. Може и още малко брашно да е трябвало, не знам. Така или иначе вкусът е добър, на мен поне не ми мирише на мая, не съхне бързо, като цяло е ок, само визията се губи.
Виж целия пост
# 539
Йоткер са по 7 гр пакетчето
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия