КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 56 170
  • 734
# 495
 Козунака се изпече, добре втаса 1во- 1ч и 2ро- 40 минути,сравнително бързо. Но въпреки това не виждам разлика в това че е по БДС брашното да е нещо повече.... Сега имам едно от италианските и него тези дни ще оправя и после си минавам на класик София Мел. и снимка -
     http://radikal.ru/users/magi61#img=608269964 … sp;    
Виж целия пост
# 496
Вчерашният ми козунак, не очаквах такива конци чак, защото половината брашно беше на Пени, тяхна марка. С добро пепелно съдържание е, но все пак не вярвах на етикета. Другата половина е екстра на София мел. Рецептата е традиционния, с мая.



И пробвах плетка 5-ца,

Виж целия пост
# 497
Уау...браво ,Джемма! Ха ха брашното е май не толкова важно,ти и от трици май ще изкараш такъв резултат!
Виж целия пост
# 498
Аз вчера правих репетиция за козунак с едно изостанало брашно. Много бавно втаса и плетката не ми се получи- оказа се, че тестото ми е било много меко. Обаче пък стана много вкусен и ароматен.
На София мел съм пробвала за козунаци, за пици и т.н, но не виждам разлика- все си става еднакво добре. Урокът ми е да не си купувам евтино брашно. Гледам, че купуват на ff и реших да го пробвам. Самото брашно не е зле, обаче ми се видя по- малко от кило, освен това не стоеше на топчета. Пресях го и познайте. По ситото останаха бели 'камъчета'. Резил.
От вчера сутринта ме изкушавате с виртуозни изпълнения и май ще опитам пак.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 499
Уау...браво ,Джемма! Ха ха брашното е май не толкова важно,ти и от трици май ще изкараш такъв резултат!

Aaa, напротив, брашното е много важно. Позволих си да пробвам това на Пени, защото е с пепелно съдържание, отговарящо на тип  Винаги гледам това, а не типа написан на опаковката, защото лъжат. В ЛИДЪЛ например пише бяло брашно, а е тип 700.

Никога досега не съм правила толкова козунаци преди Великден, тоя път какво ми стана, не знам. Simple Smile
В училище учениците направиха 12 козунака и не стигнаха до никъде, изкупиха ги на секундата.Утре пак ще месим, но само една доза, за колегите, че  не успяха да опитат. В къщи повече до Великден няма да меся.
Виж целия пост
# 500

В училище учениците направиха 12 козунака и не стигнаха до никъде, изкупиха ги на секундата.Утре пак ще месим, но само една доза, за колегите, че  не успяха да опитат. В къщи повече до Великден няма да меся.

Джемма, възхищавам ти се. Hug

И аз искам да направя предвеликденска проба, ама съм се заринала с книги за предстоящия конкурс и не мога да отделя 4-5 часа. А при мен ще е повече, защото аз съм си мотка  hahaha
Виж целия пост
# 501
Ето едни най-най-най- елементарни кифлички с шоколад. То си е вид козуначено тесто, ама не съвсем. За закуска са много подходящи. Лесно, бързо, вкусно... Simple Smile Точно за час и малко и са готови. Един път втасват , но не са подходящи за празниците, да се знае.  Само за занимавка са.  Grinning
Горещи са, внимавай... Wink
Скрит текст:
Виж целия пост
# 502
Марче, дай рецепта,  Praynig моля Hug

Джемма, разкошни са козунаците, браво!
Виж целия пост
# 503
Марче, дай рецепта,  Praynig моля Hug

Джемма, разкошни са козунаците, браво!
Пуснах ти я в нашата тема.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 504
Марче, дай рецепта,  Praynig моля Hug

Джемма, разкошни са козунаците, браво!
Пуснах ти я в нашата тема.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 505
И аз искам рецепта за тези кифлички. И защо да не стават за празници, че не разбрах???
Виж целия пост
# 506
Записвам се в темата и започвам да загрявам, както се казва!
Джемма, нямам думи, както всеки път когато видя твое произведение!   bouquet
Виж целия пост
# 507
  И опита с италианско брашно/доста скъпо 4лв/ ,ми все тая.... стана като и с българското
 Козунака е с вино, мляко и сок от портокал- ухае невероятно Simple Smile   http://radikal.ru/users/magi61#img=6082818450&r … sp;    
Виж целия пост
# 508
  И опита с италианско брашно/доста скъпо 4лв/ ,ми все тая.... стана като и с българското
 Козунака е с вино, мляко и сок от портокал- ухае невероятно Simple Smile   http://radikal.ru/users/magi61#img=6082818450&r … sp;    

Ти какво точно очакваш от тези експерименти?!
Виж целия пост
# 509
Как какво очаквам, да избера брашно  с което най-добре ще се получи козуначеното тесто. и вече знам за сега, докато не променят качеството и т.н..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия