?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 854 239
  • 20 915
# 19 920
Е моята майка никога не ми гледа децата, нито болни, нито здрави. Има и такива баби Simple Smile
Виж целия пост
# 19 921
... а всеки ден само той. Ами разбирам го, идва му в повече Hands V (Да, знам че и мъжете трябва да помагат, да знам че не е само задължение на майката... ама изведнъж е само той)
... Да сме честни - тоя 1 час между ясла/градина до прибиране на другия възрастен вечерта, може да ти стопи лагерите!
... за сметка на неясен финансов резултат от работа на жена му.
Миличкият той, всеки ден само той... Joy Като е жената всеки ден, проблем няма Wink
Този един час между яслата и градината сигурно тя го изнася. Щом тръгва по-рано на работа от мъжа, най-вероятно се и връща по-рано от него.
Финансовият резултат от работата й може и да е неясен (засега!), но психическото здраве на жената, самочувствието й и социалната и професионална реализация са!
Като единствен проблем виждам воденето на болно дете при баба в друг град (който може да е 10на км от тях, колкото от Люлин до Младост, напр.), но тя самата казва, че това е временно, докато се закрепи на работата и мине изпитателният срок.
Въобще, както и друг път съм казвала - стига сте ги жалели тези мъже. Никой не иска от него някакви непосилни геройства и саможертви, а само малко повече споделяне на грижите и времето за собственото му семейство.
Великият бизнесмен Sad Значи той да се развива и издига, а тя цял живот да мръхти до печката и гърнетата!

Да де, само че децата не са малки цял живот, а съвсем малка част от живота. Но щом пък седенето вкъщи с децата води горката мама до депресия, то наистина за тях е по—добре да са на ясла/градина.
Виж целия пост
# 19 922
То пък един живот ... бурния бабешки живот ...

Ай, стига тъпотии- моят живот е сто пъти по- бурен от твоя с двете ревящи и серящи бебета+ другото, дето развеждаш по мероприятия.
И за разлика от теб, не ми иде да си тегля въжето, както наскоро си призна, че те напъва, ако не тръгнеш на работа.
А, на работата ще търпиш изцепките на шефовете и ще свиваш уши, и ще си затваряш голямата уста. После ще тичаш пак при гърнетата и задачките. Mr. Green

Тоя бурен живот, мерси!
Онзи ден бях на концерт на Филип Аврамов и Милица Гладнишка с Плевенската филхармония, а после на вечеря с приятели.
Ти, кога беше последно на "културно мероприятие"?
Виж целия пост
# 19 923
Ей, много ви жегва някои, че на 60 не е като на 30.
Хем се дава акъл колло е прекрасно да си гледаш дечицата до 5-6г., хем изведнъж най- якуят живот се оказва тоя егоистичния, в който ангажиментите ти са сано към собствения задник.
Виж целия пост
# 19 924
Майчинството наистина може да доведе някого до депресия, когато очакванията са различни от реалността, когато не срещаш истинско разбиране от човека до себе си, когато не се чувстваш добре.
Мисля, че едно от най-натоварващите неща, които се случват на една жена, е неразбирането от страна на други жени. Никога мъж няма да каже на друг мъж - "Грешиш, че не помагаш на жена си, баце, стига си пил до сутринта, стига си ходил за риба и на лов, стига се простираш пред телевизора, погледни - имаш жена като слънце". Жените обаче сме доста безмилостни една към друга. А колкото и да сме силни, издръжливи, свикнали да претърпяват - хора сме.
Виж целия пост
# 19 925
Ей как командировахте бабата при "децата". Ми тя жената си има свой дом и мъж с който да се гледат! Организацията на семейството на сина е на семейството на сина, свекървата няма работа да живее при тях.
Виж целия пост
# 19 926
Според мен и за бабата ще е по-добре, ако тя идва при внучето, като изключим пътуването (което вероятно за болно дете е още по-тежко), защото по този начин няма да е заета отговорна денонощно за болното дете, а родителите ще я отменят, особено щом майката работи на по-малко от 8 часа. Естествено, това е при положение, че бабата има желание да си гледа внучето, както се подразбира. Не коментирам случаи, в които бабите никакво желание нямат да гледат нито болни, нито здрави внучета, дори и на крака да им водят - тогава наистина е абсурдно да се надяваш, че бабата ще пътува всеки път от друг град, когато внучето се разболее. Пък, в крайна сметка, ако няма възможност за баби, и детегледачката е вариант.
Виж целия пост
# 19 927
Ей, много ви жегва някои, че на 60 не е като на 30.
Хем се дава акъл колло е прекрасно да си гледаш дечицата до 5-6г., хем изведнъж най- якуят живот се оказва тоя егоистичния, в който ангажиментите ти са сано към собствения задник.

Ми, не, точно обратното е- всяко нещо с времето си, затова е тъпо изхвърлянето на наденицата и присмеха ѝ.
Всяка възраст си има своите предимства и сладости и е въпрос на зрялост да се радваш на момента, вместо да се опитваш да прескачаш трупешката.
Радостта и щастието да гушкаш бебе, и да направиш човек от него, са незаменими , но и са сериозни ангажименти.
 Няма как да нагазиш два пъти в една вода, затова е хубаво да ги изживееш пълноценно.

А бабешките години до един момент са " пей сърце" без ангажименти и с възможност да се съсредоточиш наистина само върху собствената си персона.
Хубаво чувство е и още по- хубаво изглежда, щото е за малко- после почва гадното спускате........
Виж целия пост
# 19 928
То пък един живот ... бурния бабешки живот ...

Ай, стига тъпотии- моят живот е сто пъти по- бурен от твоя с двете ревящи и серящи бебета+ другото, дето развеждаш по мероприятия.
И за разлика от теб, не ми иде да си тегля въжето, както наскоро си призна, че те напъва, ако не тръгнеш на работа.
А, на работата ще търпиш изцепките на шефовете и ще свиваш уши, и ще си затваряш голямата уста. После ще тичаш пак при гърнетата и задачките. Mr. Green

Тоя бурен живот, мерси!
Онзи ден бях на концерт на Филип Аврамов и Милица Гладнишка с Плевенската филхармония, а после на вечеря с приятели.
Ти, кога беше последно на "културно мероприятие"?

Не подхожда на една баба да е детемразка, дръж се на ниво. Animal See No Evil

Просто те е яд, че не ти дават внуците и така се успокояваш.

Тръгвам си на работа и с никакви въжета няма да се занимавам аз, нито с бабички.
Виж целия пост
# 19 929
По въпроса със свекървата – Анонимната беше написала, че преди да се появи второто дете, мъжът ѝ е обещал, че майка му активно ще помага с гледането на децата – или нещо в този стил беше, но не можах да намеря точния цитат, защото Анонимната вече е редактирала по-голямата част от постовете си.
Виж целия пост
# 19 930
Всяка възраст си има своите предимства и сладости и е въпрос на зрялост да се радваш на момента.
Така формулирано пО съм съгласна Peace
Виж целия пост
# 19 931
Аз за такова обещание не съм прочела... имаше, че неговата майка вече не работи и има възможност, а нейната не може... а той се сърдел, че нейната майка не помага повече Thinking
Виж целия пост
# 19 932
....
Ти, кога беше последно на "културно мероприятие"?
Това си е за модератор. Много грозно, много...
Виж целия пост
# 19 933
Аз за такова обещание не съм прочела...

Имаше нещо в този дух – не се бъркам, но или е изтрито, или не можах да го открия, а не ми се занимаваше да ровя по-задълбочено.
Виж целия пост
# 19 934
....
Ти, кога беше последно на "културно мероприятие"?
Това си е за модератор. Много грозно, много...
Кое е грозно Thinking хората с малки деца, особено с бебета, кога точно успяваме да ходим на театър, концерт и т.н. Доста по-рядко от тези с израстнали деца, просто периода позволява. Чистата истина си е, не обида. Аз с години не бях ходила на симфоничен концерът например, добре че кифлинката порастна, та си ходим двете заедно. Smiling Imp
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия