Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 83 965
  • 743
# 480
Лютичее. Прекрасно е! Аз го имах миналото лято.
Един от любимите ми цветове - наситено, плътно Жълто!

Виж целия пост
# 481
не съм ви осведомявала скоро за дворните си воли и неволи  Laughing

оказа се, че имам "наследство" Simple Smile една роза (не знам цвят), една туфа ходжово лале, няколко нарциса, кокичета и ... киселец  Sunglasses
богатсия!

и няколко планински/диви иглики в запустелия съседен двор - казаха ми, че мога да си откопая  Sunglasses
Виж целия пост
# 482
Добро утро! Показвал ли съм ви , имам блатно кокиче




лалетата  и някои други цветя тая година ми закъсняха.Бедна ми е още градинката,но ще стане
Виж целия пост
# 483
Прекрасна градинка. Тъкмо вчера се загледах в градинката зад блока и видях цвете подобно на кокиче и се зачудих какво ще е. Мерси Мидко  Hug тъкмо на време сподели  Hug
Виж целия пост
# 484
Здравейте, приемате ли нови "любоцветки" в редиците си ? Аз нямам голям опит в отглеждането на цветя, но имам голямо желание, за това се записвам при вас. Имам и въпрос  - рано ли е още да се засяват сакъзчета и други на открити балкони в североизточна България ? Днес особенно ми се струва студено в сравнение с вчерашното лято, гледам по балконите на хората, че са изкарали саксийки, но са предимно на вътрешните первази, а не на външните. Купих си сакъзчета и ме сърбят ръцете да ги засея, но май трябва да поизчакам още малко - а вашето мнение е  bouquet
Виж целия пост
# 485
agnesana
Цитат
Тъкмо вчера се загледах в градинката зад блока и видях цвете подобно на кокиче и се зачудих какво ще е. Мерси Мидко , тъкмо на време сподели

 То е забранено за бране (защитен вид) от него добиват нивалина. Пресади си го в твоята градинка да се запази .То се размножава ,но иска мноого поливане. Ама какво ли съм седнал аз да ви давам съвети .Тук сте една от друга по-големи цветарки,чак ме е срам... Embarassed
Виж целия пост
# 486
Мидко,прекрасно е при теб  Peace    Загубих си го това блатно кокиче и това си е  Whistling 
Кристалина, ако си купила готови растения вече ги засади в саксии или сандъчета можеш да ги изкараш навън но бъди готова ако застудее да ги прибереш  Peace
Обичам когато дойде това време да се радваме на градинките и балконите си  Wink
И малко и от мен  Simple Smile






Виж целия пост
# 487
Ееее ама Танче, и теб си те бива!Имаш ,като моя нарцис, с оранжева сърцевина.
Ето ви още малко красотички







Виж целия пост
# 488
Момичета, а това цвете какво е, подарък от свеки...досега разбрах с проба грешка, че иска поливане всеки ден
http://prikachi.com/images.php?images/891/8704891E.jpg
днес бях в боТаническата и го видях. Рувелия  Peace
Виж целия пост
# 489
Мидко, имам две комшийки, които си поддържат градинките. Не бутам аз там. Ако успея да намеря нещо интересно, нося и те си садят. Аз най много да си набера здравец за повод или някой стрък карамфилчета, че от тях има много.
Има две луди баби в нашия блок дето само обикалят и търсят находки. Един ден малкия ми изхвърли няколко щипки през терасата, та хванах бабите освен да прибират каквото намерят ами и да скубят цветята. Направо скубеха, сърцето ме заболя. Като питах сели ли са че берат казаха не, но и те искали да им е пълна вазата. Думи нямам.
Виж целия пост
# 490
Ние имаме доста приятели и близки в едно близко село ,а там дворовете им  са пъллни с цветя и редовно ни носят ,или като отидем ни дават цветя (и други работи де),а има и едни магазини, в които продават цветя...който обича може да си купи. Та аз също не скубя от чужди градинки. NaughtyДаже облагородявам хралупите на дърветата пред нашия офис



Виж целия пост
# 491
Искам да Ви попитам как се казва това цвете. Вчера ми го подариха барабар с кофата, студоустойчиво е и очевидно носи на суша, почвата беше камък.

И да покажа моите красотички



стана доста дълго, но всичките са красавици
Виж целия пост
# 492
Здравейте, не съм наминавала не помня от кога, ама .... да не се оправдавам сега
имам два въпроса:
1. Имам една китайска роза, която е супер гигантска и смешна. По спомен знам, че се режеше март месец, в момента няма пъпки и мисля, че  е подходящо да го направя? До сега все ме беше страх, че е студено и ще измръзне... Станала е супер дълга, почти ми стига тавана -сложена е на ъгъла на кухненски диван. На снимката, която съм й правила последно, може да се добави още по педя.... Та мисълта ми е, удачно ли е днес да я клъцна, че ме дразни с тез дълги принги и как се реже? Колко навътре, какво гледам, или до където ми хареса?

2. Сдобих се с онези черни и досадни мушички, които мисля се появяват от задържана вода в кашпите. С какво да ги боря? newsm78  Кибрит с главичката забучен?
Виж целия пост
# 493
Смело режи докъдето ти хареса Peace.
За мушичките - пробвай малко да засушиш.
Митко, браво, страхотна идея с хралупите, а за букетите неблагородно завиждам/на мен що не ми носят бееее Crossing Arms.../
Аз вече приключих с разполагането по летните места на абсолютно всички цветя, даже и стайните. Сега си чакам поръчката - още 5 нови мушката и 3 фуксии и това ще е. Не ме слушайте де, не гарантирам, че няма да забърша нещо красивичко, ако видя Mr. Green...
Виж целия пост
# 494
Палмите извадихте ли навън? Аз извадих сакъзите, засях си петунии от разсад и теменужки. Вкъщи ми останаха палмите и стайните, сега се чудя кога да извадя палмите..  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия