Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 83 965
  • 743
# 465
Здравейте дами!




приятна събота и неделя
Виж целия пост
# 466
Здравейте, много моля за помощ, какъв е този вид кактус, който си закупих днес, нямаше име :


cephalocereus senilis? мексикански (космат) старец  Blush
цветчетата са залепени, може би с горещ силикон :tired


На едно друго растение червените топки бяха забучени в ствола на растението. Горкото.
Виж целия пост
# 467
А  бугенвилия дали би могла да се завъди в домашни условия? Някой гледал ли е?

Имам от 3 година опит с това цвете. Мъкааа, мъка. Не е за нашите ширини, това е генералният извод, до който стигнах.
Аз съм в Северна България. Беше и на източна, и на западна тераса. Други нямам.  Laughing На източната изцифява, на западната избледнява. Но цаката му е в отглеждане в голяма саксия, полусянка през лятото и редновно торене през слънчевия период на годината. Зимата- слабо поливане, толпина и светлина.
Принципно го водят, че зимата спи, като преди това се подготвя за сън чрез окапване на листата.  Naughty При мен такова нещо няма. Запази си листенцата, дори януари/фавруари ми цъфтя. Което не е абсолютно нормално. Нещата се случват бавно с растежа. Отглеждам я на принципа - опит. Няма да си купя повече, но ме е жал да се откажа от нея.

Страшно красиво е по филмите как има цели стени, покрити с тези цикламени цветове. Но и аз не знам тук някой да е успял в отглеждането.
Виж целия пост
# 468
Минавам само да кажа, че китките ми вече са по летните си места...ама се стъмни докато ги наглася, пък и каталясах, та снимки - утре Peace
Виж целия пост
# 469
Днес със жена ми си направихме подарък - една много красива един метър висока Камелия и две гръцки Мушката - бяло и червено.Тях ще ги покажа ,а Камелията , като цъфне .Сега е само напъпила.


а тези дребните са толкова ароматни,че чак задушават

Виж целия пост
# 470
Скрит текст:
А  бугенвилия дали би могла да се завъди в домашни условия? Някой гледал ли е?

Имам от 3 година опит с това цвете. Мъкааа, мъка. Не е за нашите ширини, това е генералният извод, до който стигнах.
Аз съм в Северна България. Беше и на източна, и на западна тераса. Други нямам.  Laughing На източната изцифява, на западната избледнява. Но цаката му е в отглеждане в голяма саксия, полусянка през лятото и редновно торене през слънчевия период на годината. Зимата- слабо поливане, толпина и светлина.
Принципно го водят, че зимата спи, като преди това се подготвя за сън чрез окапване на листата.  Naughty При мен такова нещо няма. Запази си листенцата, дори януари/фавруари ми цъфтя. Което не е абсолютно нормално. Нещата се случват бавно с растежа. Отглеждам я на принципа - опит. Няма да си купя повече, но ме е жал да се откажа от нея.

Страшно красиво е по филмите как има цели стени, покрити с тези цикламени цветове. Но и аз не знам тук някой да е успял в отглеждането.

аз съм виждала дървета бугенвилии по морето  ooooh!  дали не беше в Созопол?

Мидко, живи мартенички си имате  Hug да са ви честити  Hug а камелията вирее само в домашни условия, нали?
Виж целия пост
# 471
Много си мисля да взема да облагородя малко на нашия етаж във входа, пред апартамента. Мислех си да поставя даже няколко стойки на стената със саксии. Ще ми се нещо шаренко и цъфтящо - съкъсче, мушкато или нещо подобно. Според вас, дали ще виреят на такова място - има светлина, но си е сенчесто през повечето време? 
Виж целия пост
# 472
  st. Dobri
 
Цитат
а камелията вирее само в домашни условия, нали?
КАМЕЛИЯТА
Скрит текст:
Камелията не обича слънцето. Тя предпочита сянката, но с много светлина и свежия въздух, без обаче да се излага на течения. За нея идеално би било северно изложение или до стена/ограда, хвърляща плътна и дебела сянка. Също така с голям успех може да се оглежда под короните на дървета. Добре решение е да се сложи и сред/зад други растения, изискващи влага, които ще спомогнат за поддържане високото ниво на влажност.
Ако не е възможно растението да бъде изцяло изолирано от преките слънчеви лъчи, то прозорецът, от който те влизат трябва да бъде прикрит с лека хартия или плат (през летния сезон). Рядко изключение правят последните две седмици на август, когато камелията се нужда от няколко часа пряка светлина, единствено сутрин, за да завърши оформянето на цветните пъпки, чието залагане е започнало в началото на лятото.


Виж целия пост
# 473
мерси, Мидкоо  Hug

заглеждам я за дворчето, но нещо все ме спира  Blush
Виж целия пост
# 474
Аз да ви питам...мин.седмица присадих един Бенджамин в мааалко по-голяма саксия.Сега има пожълтели листа Thinking Дали не го умОрих,а?
Виж целия пост
# 475
 mystic woman
Цитат
Дали не го умОрих,а?

Не ,не си. Може да окапят и всичките ,после пак ще поникнат други.Аз така приютих един стаар ,изхвърлен до контейнера, оскубан, пресушенн... Знаеш ли колко години после не можех да се разделя с него. Подарих го на една позната в офиса и.Беше станал огромен.
Виж целия пост
# 476
 bouquet  дано!
Виж целия пост
# 477
Здравейте! Бих искала да попитам как се казва това цвете?


Благодаря предварително! Желая ви приятна и спокойна вечер!
Виж целия пост
# 478
Ранункулус /лютиче/ се казва цветето, mmahmudieva.
Виж целия пост
# 479
Ранункулус /лютиче/ се казва цветето, mmahmudieva.
Много благодаря за отговора  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия