~~ Априлско сърчице вече тупка и расте ~~ 2

  • 35 700
  • 719
# 135
Moeто ТСХ беше 2.68 преди около 2 седмици ,бях на ендокринолог в Токуда,каза ми,че тези референтни стойности до 2.5,важат само за жени,които имат някакъв проблем с щитовидната жлеза.Каза,че резултатът ми е напълно нормален и че няма смисъл да го следя. 
Виж целия пост
# 136
И аз си пусках ТСХ. Моето беше 2,33. Моя доктор каза, че при бременност трябва да бъде до 2 - максимум до 2,5. И затова засега нищо няма да взимам, но трябва да го наблюдавам и след 30 дни да направя ново изследване. Ако тогава е над 2,5 ще трябва лечение, а ако е под нищо няма да правим. Та сега на 30.09 так ще пускам ТСХ.
Виж целия пост
# 137
Ами не знам,мен ме наплашиха  и за това отидох иначе не съм имала никакви проблеми с щитовидната жлеза до сега,прегледа я,каза,че всичко е наред и няма смисъл да пия,каквото и да е,не мога да го мисля и това сега,че съвсем ще откача,просто ще му е доверя  Crazy
Виж целия пост
# 138
Рефеерентните стойности са за бремменни, със или без проблеми с жлезата. Следи се хормонът не заради бременната, а заради плода. Много е важно какви количества достигат или не до него и затова са тези референтни стойности. Не е нужно да го мислиш и това, защото си се консултирала с доктор и явно при теб всичко е наред. Пиша го за да не се поодведът и други бъдещи мами и да не се следят при подобни индикации за покачване.
Виж целия пост
# 139
При мен ТСХ в 8г.с. беше 1,4. И аз нямам проблеми със жлезата, но за всеки случай я изследвах.
Моят бебок днес го видях- вече прилича на човече, почти 5 см. Засега върви 5 дни напред, ще видим натам как ще е. Много се развълнувах, като го видях как рита с крачета.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 140
При мен ТСХ в 8г.с. беше 1,4. И аз нямам проблеми със жлезата, но за всеки случай я изследвах.
Моят бебок днес го видях- вече прилича на човече, почти 5 см. Засега върви 5 дни напред, ще видим натам как ще е. Много се развълнувах, като го видях как рита с крачета.  Heart Eyes


Ех че хубаво, 5 см. си е голямо малко човече Heart Eyes
Виж целия пост
# 141
Момичета, за симптомите не се притеснявайте, всеки организъм е различен - една може да няма никакви симптоми, а друга като мен от първия ден да има неудобства  Peace А това с термина и на мен ми се случи с първата бременност отначало ми казаха 28 декември, а после смених АГ-то и ми изчисли нов термин 30 декември  Crazy Сега като си проверявах термина в нета, повечето калкулатори ми показват 22.04, но някой 20.04... Според мен е първото вярно, но доки ще каже петък Simple Smile
Виж целия пост
# 142
Една колежка вече е в 9 месец и каза,че на последните прегледи терминът и все се изменял с ден,два  Grinning

Момичета мога ли да ям суши,в което няма риба  newsm78
Виж целия пост
# 143
Момичета, за тези от вас, които имат доказан проблем със щитовидната, хормона трябва да се изследва всеки месец. Така ми каза моят ендокринолог и че стойностите трябва да са към 1,7.

Относно термина, сменят го буквално след всеки ултразвук, затова аз си го засичам по последна менструация. Предполагам това се получава заради различните размери на бебето.

Другата седмица имам час за ултразвук за БХС, в началото на 11 седмица, притеснявам се, че е много рано. Вие в коя седмица ще го правите?

Аз не бих яла суши, дори и без риба, защото може да е било в контакт с уреди или прибори, които са имали контакт със сурова риба.
Виж целия пост
# 144
Момичета, за тези от вас, които имат доказан проблем със щитовидната, хормона трябва да се изследва всеки месец. Така ми каза моят ендокринолог и че стойностите трябва да са към 1,7.

Относно термина, сменят го буквално след всеки ултразвук, затова аз си го засичам по последна менструация. Предполагам това се получава заради различните размери на бебето.

Другата седмица имам час за ултразвук за БХС, в началото на 11 седмица, притеснявам се, че е много рано. Вие в коя седмица ще го правите?

Аз не бих яла суши, дори и без риба, защото може да е било в контакт с уреди или прибори, които са имали контакт със сурова риба.

Мерси,има логика да,не се бях замисляла  Peace
Виж целия пост
# 145
Моето БХС ще го правя др. вторник, пада се 11г.с и 3 дни. Лекарката определи кога да отида. Тогава ще ме записват на ЖК и ще пускаме изследвания.
Виж целия пост
# 146
Здравейте и от мен момичета  Heart Eyes
На всички отзовали се по въпроса с щитовидната жлеза, благодаря от сърце   bouquet
За БХС аз май ще правя в 11 г.с. + 5, казвам май защото много много не ми обясни докторката какво ще правим, споменаха изследване за Даун и вземане на кръв...
Оказа се че при гинеколкожката при която ходя, записването на ЖК става и с доплащане на 300 лв.( на 3 пъти по 100 лв.), тъпото е че беше толкова натоварено, че дори нямах възможност да питам какво се включва подробно в тази цена. Акушерката ми смънка, че влизали ехографски прегледи, фетални морфологии......абе излязох си от кабинета  newsm78
Незнам момичета...има ли такива от Вас които не са по здравна каса на ЖК и каква е цената на услугата ?!
Виж целия пост
# 147
Имам въпрос - при този БХС в тази седмица дали ще ви казат пола на бебето? При първата ми бременност не съм правила нито БХС, нито ФМ, на прегледа в 16гс ми казаха пола, но ми е интересно толкова рано дали ще се види нещо....
Виж целия пост
# 148
Здравейте,днес ми е едно сънливо в унисон с времето.Кажете на вас как ви минават дните,четете ли нещо и какво?Аз съм хванала "Бонбонените обувки" на Джоан Харис,но малко бавно ми върви,нещо не може да ме завладее и да ме накара да не я пускам  Simple Smile
 Днес в "На кафе" бяха поканили много интересни гости,говориха за ранното детско развитие и колко важна е двигателната активност при малките деца,какво развива и.т.н.Може би е малко рано да го мисля,но ми беше много интересно.

zina , аз досега си плащам по 37 лева на посещение при лекарката,това си е прегледа,при ЖК ще е същото май.Ето ти пример за пакет,но аз не мисля да се възползвам от пакетите им,предпочитам на посещение да си плащам.
http://shterevhospital.com/pregnancy/%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0 … 1%81%D1%82%D0%B0/
 По здравната каса доколкото знам имаш 2 или 3 включени ехографски прегледа,което е нелепо.Феталната морфология разбира се не е включена,а е важна.Така че смятам че пакета,който ти е предложила е добър,поразпитай по-подробно какво включва и какво точно доплащаш.

Леана,мисля че този БХС няма много общо с пола на бебето.
Виж целия пост
# 149
Досега на прегледи само по ЗК съм ходила, общо 3 пъти - за установяване на бременност, извънредно когато имах болки и около 2 седмици след това на вторичен преглед. И трите пъти ме гледа на УЗ. Това с 1 направление, АГ ми обясни че и 10 пъти да ходя, ако не е изтекъл месец от датата на направление, са вторични прегледи.
Другата седмица съм на ФМ и БХС, там ЗК няма, и моето АГ не прави, така че ще ходя във Фемина. Бих се съгласила на пакет включващ 3те ФМ само ако наистина държа този лекар да ги прави, иначе предпочитам да си ги плащам поотделно и да имам възможност за избор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия