Астрология за начинаещи (да заповядат и напредналите :) ) - 3 тема

  • 52 932
  • 738
# 285
Момичета, квадрат на Слънце и Луна в натала винаги ли говори за неразбирателство между родителите?  newsm78

Невинаги, но е вероятно. Квадратурата между Светилата в рождената карта може да сочи неразбирателство, раздяла и дори развод между самия човек и неговия партньор. Тоест да касае не родителите му, а него самия.

Ето виж какво прочетох по темата:

Квадрат Слънце - Луна

Квадратурата предизвиква егото и създава напрежение на личностно ниво.

Слънцето представлява самоувереността, а Луната представлява емоционалния импулс, така че съществува конфликт между егото и емоциите. Този конфликт може да се изрази чрез личността, здравето, родителите и партньорите. Ще има остро разногласие за Аза, опитвайки се да помири "мъжкото" и "женското" начало. Може да има пререкание между професионалните и семейни фактори или между родителите. Може би съществува проблем с партньора, което може да доведе до развод и финансови рискове. Все пак това вътрешно напрежение дава голям подтик и способност за постигане на целта. Квадратурата или опозицията могат да покажат, че родителите не са се разбирали по време на зачеването на детето.
Квадрат между Слънце и Луна показва конфликти в определени аспекти от живота. Много от вашите възгледи са блокирани от емоционални образи или навици, които често са наследени от възпитанието или от изминали събития. Семейството и изобщо дома сякаш ви пречи да се развивате по начин, който на вас ви харесва. Ако имате ранен брак е възможно да се сблъскате с трудности в отношенията. Във вашите връзки често сте отбранителен и прекалено спорещ. Този аспект показва конфликт между вашето его и вашите чувства. Усещате често доста силно напрежение между вашата външна и вътрешна същност.


Източник - цък

И ето тук също:

Квадрат Слънце Луна
Спънки в брака и професията , здравето е разклатено, неприятности с противоположния пол. Конфликт м/у егото и емоциите.Квадратурата може да показва и неразбиране м/у родителите. Хубаво е човек с такъв аспект да не се жени/омъжва рано.


Благодаря ти   bouquet
Виж целия пост
# 286
Интересно, че ГЕРБ стартираха днес кампанията си, дали е интуиция или консултирано астрологично, как мислите?
със сигурност консултирано Peace
Виж целия пост
# 287
Виждам, че сте обсъждали темата за раждането и се зарадвах.
Преди време имах някакви вътрешни противоречия, заради това, че и моето дете се наложи да се роди с операция (11 дни преди термин). Но замисляйки се, а и с думи на други хора, осъзнах точно, че детето така е пожелало. Така е трябвало да стане, да не говорим, че му е спасен животът  Praynig (в нашия случай)
Също така аз много исках да се роди преди Меркурий да станал ретрограден. Е, точно предишния ден се появи детето и мама е доволна Simple Smile
Поглеждам картата му да споделя само за статистиката - Плутон в първи дом в Козирог. (асц е Стрелец обаче). Марс най-висока планета в 9ти дом, Везни.


take a smile, скоро се запитах нещо - има тооолкова много българи в чужбина. Сигурно половината от всички бг не са в България. На всички тях ли в картите им е заложено да са далеч от родината  Shocked или някак си общият хороскоп предполага страната ни да се "раздели" с много от народа си. Сигурно звучи много лаишки,  Embarassed но... в тази посока са ми мислите. Но признавам, че не разбирам от мунданна астрология.

Есмее, доколкото знам орбисът за различните аспекти е различен. За съвпад са едни градуси, за квадратура други и т.н. В някоя програма за хороскопи или някоя книга авторите изрично пишат колко са градусите, (като отклонение), които са приели за допустими.

Алена, благодаря за книгата, ще прегледам.
Виж целия пост
# 288
Не при всички карти с акцентиран Марс, става въпрос за раждане със секцио. Но при всички родени със секцио впоследствие се разбира, че Марс има някакво съществено значение в хороскопа.

Момичета, квадрат на Слънце и Луна в натала винаги ли говори за неразбирателство между родителите?  newsm78

За мен горната карта по-скоро сочи, че това се отнася за самия човек. Има много други фактори за развод там - не само квадратът Слънце-Луна. Възможно е разбира се и да се повтаря семейния модел.
Виж целия пост
# 289
Не при всички карти с акцентиран Марс, става въпрос за раждане със секцио. Но при всички родени със секцио впоследствие се разбира, че Марс има някакво съществено значение в хороскопа.

Момичета, квадрат на Слънце и Луна в натала винаги ли говори за неразбирателство между родителите?  newsm78

За мен горната карта по-скоро сочи, че това се отнася за самия човек. Има много други фактори за развод там - не само квадратът Слънце-Луна. Възможно е разбира се и да се повтаря семейния модел.


Т.е. тази конфигурация не е задължително да се отнася за родителите, а за самият човек и семейството, което той възнамерява да създаде?

Благодаря Грийн  Peace
Виж целия пост
# 290
С.О. ,
и аз съм се запитвала нееднократно за тази тенденция.  Grinning Мисля, че в случая е най- вече като общоетническа характеристика- заложеното за групи маси, населяващи едно и също географско население. Има много емигрантски народи - гърци, италианци, сърби...
Разбира се, със сигурност трябва да има някакви индикации и в индивидуалният хороскоп на всеки.

Частен пример, конкретно за мен. Simple Smile  Имам индикации за пътувания/живот в чужбина, контакти с чужденци- нещо, с което от 5-6 годишна се сблъсквам, но категорично до сега никой не ми е казал емигрантство. Много съм пътувала, в 3 държави съм живяла- учила и работила. От 8 г. домът ми отново е извън Бг и честно казано, не ми се иска повече да се налага да се местя. Имам сестра - близначка. Тя също е пътувала много, живяла е и тя в чужбина. Но от 15 г  живее в Бг и няма изгледи, нито намерение да се мести. Интересното е, че е омъжена за полу-чужденец (наполовина българин-роден в БГ) , а аз съм омъжена за българин(роден в чужбина)и живея навън.  LaughingСравнявали са ни хороскопите, но никой никога не ни е  казвал, че ще живеем в различни страни. Беше станало дума тук за правенето на хороскоп на близнаци. Моят опит показва, че това е висш пилотаж и е пробен камък до колко един астролог е професионалист.
За детето- астроложката дума не обели за това, че реално животът му минава/ще минава в чужбина. На 1 г. беше когато напусна Бг Rolling Eyes.....А хороскопът му е над 50 стр.
Виж целия пост
# 291
Моя приятелка също ми е показвала хороскопа си, който в общи линии беше едно голямо дрън-дрън. Познавайки я горе-долу, съм й казвала половината от нещата, които бяха "разчетени" от професионалист в картата си. Можеше да е социален работник, учителка, добър преподавател, всичко друго, но не и инженер, който е завършил преди това художествено училище. Искаше да замине да живее в чужбина - нито дума за това. По-скоро обратното. Е, от 8 години вече живее в чужбина. Много зависи на какъв професионалист ще попаднеш.
Виж целия пост
# 292
Не при всички карти с акцентиран Марс, става въпрос за раждане със секцио. Но при всички родени със секцио впоследствие се разбира, че Марс има някакво съществено значение в хороскопа.

Момичета, квадрат на Слънце и Луна в натала винаги ли говори за неразбирателство между родителите?  newsm78

За мен горната карта по-скоро сочи, че това се отнася за самия човек. Има много други фактори за развод там - не само квадратът Слънце-Луна. Възможно е разбира се и да се повтаря семейния модел.


Т.е. тази конфигурация не е задължително да се отнася за родителите, а за самият човек и семейството, което той възнамерява да създаде?

Благодаря Грийн  Peace

Да, Ади, нали и аз това ти написах по-горе, тамън на 2 места?  Hug
Виж целия пост
# 293
Не при всички карти с акцентиран Марс, става въпрос за раждане със секцио. Но при всички родени със секцио впоследствие се разбира, че Марс има някакво съществено значение в хороскопа.

Момичета, квадрат на Слънце и Луна в натала винаги ли говори за неразбирателство между родителите?  newsm78

За мен горната карта по-скоро сочи, че това се отнася за самия човек. Има много други фактори за развод там - не само квадратът Слънце-Луна. Възможно е разбира се и да се повтаря семейния модел.


Т.е. тази конфигурация не е задължително да се отнася за родителите, а за самият човек и семейството, което той възнамерява да създаде?

Благодаря Грийн  Peace

Да, Ади, нали и аз това ти написах по-горе, тамън на 2 места?  Hug

Да, видях.  Peace

Стана ми интересно, защото една позната наскоро роди и в хороскопа на детето има такава конфигурация. Доколкото знам отношенията между нея и партньора й са наред.
Друга моя позната има опозиция между светилата и никога не е живяла с баща си. Между него и майка й никога не е имало разбирателство. Наскоро за съжаление загуби и нея. Опитах се да видя кое в хороскопа говори за загуба на родител, но нещо не можах да го разгадая, особено и по нейната карта.
Виж целия пост
# 294
адри, то това по-скоро по транзит трябва да се види. предполагам, че и луна в 12 дом може да е индикация за загуба на майка.
Виж целия пост
# 295
адри, то това по-скоро по транзит трябва да се види. предполагам, че и луна в 12 дом може да е индикация за загуба на майка.

И транзитите й гледах, Елч ама нищо не ми хвана окото. Иначе тя е със слънце в 12д, Луната е в опозиция.
Виж целия пост
# 296
Луната на моя син е в 12 дом Crazy Слънцето в е дисхармоничен аспект с луната.........
Плутон прави съвпад с асцедента в 1 дом. Иначе е управител на 11 и 12 ....
управителят  на 4 дом му е в 8-ми Confused....
някой ще се осмели ли да коментира?
Виж целия пост
# 297
Луната на моя син е в 12 дом Crazy
Плутон прави съвпад с асцедента в 1 дом. Иначе е управител на 11 и 12 ....
управителят  на 4 дом му е в 8-ми Confused....
някой ще се осмели ли да коментира?


Спокойно, мила.

Луната на мм също е в 12д, майка му си е жива и здрава.
Виж целия пост
# 298
Adriana11,
благодаря ти! (Аз добавих още за дисхармоничен аспект слънце-луна.)

а какви са взаимоотношенията на твоя партньор с майка му? Близки ли са?
Не разбирам защо астроложката не е обяснила за това разположение особено....само е казала, че има кармични аспекти,в добавка от плутон и лунните възли. Северният му е в риби.
Може ли за едно 9 г. дете да се пише надълго и нашироко за орална фаза, анална фаза;приучаване към гърне; та ние тези периоди отдавна сме ги минали. Confused
Моят хороскоп толкова добре го беше разгърнала....по същество- планети, градуси, аспекти, домове лунни възли. Етапи...
Виж целия пост
# 299
Adriana11,
благодаря ти! (Аз добавих още за дисхармоничен аспект слънце-луна.)

а какви са взаимоотношенията на твоя партньор с майка му? Близки ли са?
Не разбирам защо астроложката не е обяснила за това разположение особено....само е казала, че има кармични аспекти,в добавка от плутон и лунните възли. Северният му е в риби.
Може ли за едно 9 г. дете да се пише надълго и нашироко за орална фаза, анална фаза;приучаване към гърне; та ние тези периоди отдавна сме ги минали. Confused
Моят хороскоп толкова добре го беше разгърнала....по същество- планети, градуси, аспекти, домове лунни възли. Етапи...


Да, изключително близки са. Никакви проблеми няма между тях. Затова ти казвам да не се притесняваш. Моят СЛВ също е в Риби. Чела съм много неща, много от тях са верни за мен, но не е нещо лошо-напротив. Просто това е човек с доста прераждания и с определена мисия в живота  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия