
Невинаги, но е вероятно. Квадратурата между Светилата в рождената карта може да сочи неразбирателство, раздяла и дори развод между самия човек и неговия партньор. Тоест да касае не родителите му, а него самия.
Ето виж какво прочетох по темата:
Квадрат Слънце - Луна
Квадратурата предизвиква егото и създава напрежение на личностно ниво.
Слънцето представлява самоувереността, а Луната представлява емоционалния импулс, така че съществува конфликт между егото и емоциите. Този конфликт може да се изрази чрез личността, здравето, родителите и партньорите. Ще има остро разногласие за Аза, опитвайки се да помири "мъжкото" и "женското" начало. Може да има пререкание между професионалните и семейни фактори или между родителите. Може би съществува проблем с партньора, което може да доведе до развод и финансови рискове. Все пак това вътрешно напрежение дава голям подтик и способност за постигане на целта. Квадратурата или опозицията могат да покажат, че родителите не са се разбирали по време на зачеването на детето.
Квадрат между Слънце и Луна показва конфликти в определени аспекти от живота. Много от вашите възгледи са блокирани от емоционални образи или навици, които често са наследени от възпитанието или от изминали събития. Семейството и изобщо дома сякаш ви пречи да се развивате по начин, който на вас ви харесва. Ако имате ранен брак е възможно да се сблъскате с трудности в отношенията. Във вашите връзки често сте отбранителен и прекалено спорещ. Този аспект показва конфликт между вашето его и вашите чувства. Усещате често доста силно напрежение между вашата външна и вътрешна същност.
Източник - цък
И ето тук също:
Квадрат Слънце Луна
Спънки в брака и професията , здравето е разклатено, неприятности с противоположния пол. Конфликт м/у егото и емоциите.Квадратурата може да показва и неразбиране м/у родителите. Хубаво е човек с такъв аспект да не се жени/омъжва рано.
Благодаря ти
(в нашия случай)
Мисля, че в случая е най- вече като общоетническа характеристика- заложеното за групи маси, населяващи едно и също географско население. Има много емигрантски народи - гърци, италианци, сърби...
Слънцето в е дисхармоничен аспект с луната.........