Университети в Германия и други държави с немски език 6

  • 55 530
  • 743
# 405
Благодаря ти Бланка, нещо са му потънали гимийте, дано да се мобилизира и да си реши проблема.
За съжаление, аз от тук немога да направя много  Mr. Green
Виж целия пост
# 406
  Катя,стискам палци и съчувствам!
Виж целия пост
# 407
Благодаря Марулета!
Виж целия пост
# 408
По принцип в Австрия е по-скъпо като издръжка на живот, отколкото в Германия. За Виена, не мога да кажа. Залцбург е града на Моцарт, там се провежда ежегодно музикален  фестивал, туристическа дестинация си е, което го оскъпява още повече. Издръжката си е важно нещо, но пък ако специалността, към която сте се ориентирали я има само там, това би трябвало да надделее Simple Smile
Виж целия пост
# 409
Към майките, чиито деца са в Германия - бихте ли споделили информация във връзка с "бежанците" в съответните градове? Темата изобщо не е за подценяване и впечатления от първа ръка биха били много полезни...
Виж целия пост
# 410
 Thinking
Виж целия пост
# 411
В Берлин не е по-различно от предни години.
Виж целия пост
# 412
Към майките, чиито деца са в Германия - бихте ли споделили информация във връзка с "бежанците" в съответните градове? Темата изобщо не е за подценяване и впечатления от първа ръка биха били много полезни...

В случай, че въпросът не е само към майки Simple Smile, какви по-точно впечатления във връзка с бежанците?
Виж целия пост
# 413
Към майките, чиито деца са в Германия - бихте ли споделили информация във връзка с "бежанците" в съответните градове? Темата изобщо не е за подценяване и впечатления от първа ръка биха били много полезни...

Дъщеря ми споделя, че е спокойно, няма конфликтни ситуации с бежанци, съответно няма и засилено полицейско присъствие. Peace

А аз да задам един друг въпрос. Рибата е още в морето (не е държала девойката дори и един изпит от бакалавърската програма), но аз слагам тигана (мисля за магистър). Провокира ме един пост на Дид преди страница-две, в който ставаше дума за това, че дъщеря й е събрала сама по-голяма част от парите за магистратура. Извинявам се за лаишкия въпрос, но кои пари се имат предвид - таксата ли е доста по-солена от сегашния  символичен Semesterticket  и Solidarbeitrag или се визират и парите за  ежемесечна издръжка? Защото според инфото на сайта на настоящето й уни, магистратурата с насоченост, подобна на тази на бакалвъра (със съответните Vertiefungen), струва същото...
Виж целия пост
# 414
Магистратурите в държавните университети за повечето програми са с такси като бакалавърските. В частните университети са доста солени  Wink.
Има някакво средно положение за МВА програми в държавни университети, за които таксите са 15-20000Е. Това наистина са доста пари, но пък и изискванията за тези програми включват предварителен определен стаж във фирма.
Виж целия пост
# 415
Ива, мерси много за разяснението bouquet
Виж целия пост
# 416
Предполагам, че по-скоро се имат предвид парите за издръжката всеки месец. Все повече тенденцията върви натам да не се прави магистратура или пък, ако правиш, тя да е в добър университет. Въпросните, бидейки в големи градове, например Мюнхен или Щутгарт излизат соленички, просто защото това са сред най-скъпите градове. А пък да загубиш 2 години (май толкова продължават магистратурите) и да учиш само колкото за ученето, т.е. заради студентските права, това го виждам все по-рядко и те често прекъсват магистратурата по средата.

Сега, като студент можеш да станеш и Werkstudent към фирма и да си докарваш една сериозна вече сума, която се равнява на заплата на фризьорка някъде (ориентировъчно). Но въпросът беше за тези, които събират сумата предварително. Simple Smile
Виж целия пост
# 417
В случай, че въпросът не е само към майки Smile, какви по-точно впечатления във връзка с бежанците?

Разбира се, че не е само към майки   Simple Smile. Наясно съм, че мненията ще са субективни. Ами разкажи как изглеждат нещата според теб по отношение на бежанците там, където живееш и твоето собствено мнение как ще се развиват нещата в следващите години в Германия във връзка с тях. Дъщеря ми беше решила да опита  / казвам опита, защото ще е с рисуване/ да кандидатства  в Германия, но в момента си  е доста подплашена от това, което става. А и аз стигам до извода, че политиката, провеждана от държавата  във връзка с пришълците е меко казано налудничава. Да не говорим за т.нар. свобода на словото...
Виж целия пост
# 418
Chrissy, благодаря и на теб Simple Smile

Виж целия пост
# 419
По-младите германци мислят доста по-различно от нас по отношение на бежанците, с моите деца не мога да изляза на глава, със зетя също - да има едно лесно да си напълнят къщата със бежанци.... Но сватовете ми казват че са "вече 40г под турско робство" по повод моя разказ че сме били 500 г под турско робство, а сега и със бежанците, милите са вдигнали ръце съвсем. Така че многопосочно е мисленето и настроенията.
За магистратурата - много, много по-добре е да се направи магистратура, по друг начин ти е кариерното развитие, заплатата и социалния пакет. А и много се уважават магистрите - дъщеря ми е единствен магистър в екипа в който работи, на втория месец вместо след 1 година я повишиха, направиха я заместник на шефа когато отсъства,  повишиха и бързо бързо заплатата и изобщо не мисля че е добър вариант за нашите умни и упорити деца да останат само с бакалавър. Дъщеря ми завърши магистратура в нейния университет, работеше като Тутор за по 1000 евро на месец и се издържаше съвсем сама от втората година та до края на магистъра, тъй че не мисля че парите са проблем ако не се търси магистратура в частен университет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия