Православни пости 2016 година

  • 156 934
  • 1 157
# 450
Вече три години спазвам пълният пост на Разпети петък, тази година ще пропусна, но никога не ми е било лошо, въпреки ниското кръвно. Въпрос на настройка, миналата година прекарах половината ден в църквата, не се сетих ни за вода, ни за храна.Мисля, че всичко е въпрос на настройка, не ме разбирайте погрешно, не осъждам никого, но щом аз, с моята немощ и психическа и физическа успявам вече три години, то всеки ще успее. Peace
Браво!
Ще опитам и аз.
Може и да не е толкова страшно.
Аз... ще споделя нещо смешно.
Никога не съм моглада спазвам диети и хранителни режими.
Винаги успявам за 1-2 -3 дни, но повече-не. Винаги се изкушавам с шоколад, сладкиши и др.

Сега изкарах целият пост абсолютно стриктно, без да ми тежи дори. Явно е до настройка.
Даже имах рожден ден, и детето имаше рожден ден в този период, и на двата празника не пробвах дори тортите и сладкишите.

Лек ден!
Днес ще хапна рибка.  smile3508
Виж целия пост
# 451
Вече три години спазвам пълният пост на Разпети петък, тази година ще пропусна, но никога не ми е било лошо, въпреки ниското кръвно. Въпрос на настройка, миналата година прекарах половината ден в църквата, не се сетих ни за вода, ни за храна.Мисля, че всичко е въпрос на настройка, не ме разбирайте погрешно, не осъждам никого, но щом аз, с моята немощ и психическа и физическа успявам вече три години, то всеки ще успее. Peace
Както казват в господарите:"Не е много сигурно!" Laughing
Hug
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!!! bouquet bouquet
Виж целия пост
# 452
Дайте идеи какво да ям през следващата седмица,аз освен сурови ядки,плодове и зеленчуци,друго не се сещам  Praynig
Виж целия пост
# 453
Дайте идеи какво да ям през следващата седмица,аз освен сурови ядки,плодове и зеленчуци,друго не се сещам  Praynig

Понеделник, вторник и сряда - същото, което е могло да се яде понеделник, вторник и сряда на първата седмица от поста - растителна храна приготвена без никакви мазнини.

В четвъртък поста е ясен.
В петък би трябвало да бъде строг пост, без никаква храна.
В събота поста е нормален.
Виж целия пост
# 454
Дайте идеи какво да ям през следващата седмица,аз освен сурови ядки,плодове и зеленчуци,друго не се сещам  Praynig

Понеделник, вторник и сряда - същото, което е могло да се яде понеделник, вторник и сряда на първата седмица от поста - растителна храна приготвена без никакви мазнини.

В четвъртък поста е ясен.
В петък би трябвало да бъде строг пост, без никаква храна.
В събота поста е нормален.






Дайте пример какво мога да ям от понеделник до сряда ,конкретни неща като ядки или хляб макар,че и там се слага мазнина ...  Thinking
Прощавайте за невежеството ,но аз знаех ,че на пости не се яде нищо животинско и не съм спазвала така по календар,не знаех ,че има дни в които не се яде мазнина било тя и растителна,но и риба не съм яла.
Разбрах от тук и съм решила да ги спазя както трябва,но тези дни са ми сложни,например ,маслини без мазнина,обаче знам ли дали са им слагали в саламурата,за това питам конкретно какво мога да ям за да не се излъжа и да разбера в последствие ,че съм сгрешила.
Виж целия пост
# 455
Kriani,  аз например си варя картофи за утре. Това ще ми е основното, може да го комбинирам със свежа салата и готово. Wink
Виж целия пост
# 456
Боб/леща/ чорба без олио например. Криани, по -спокойно- Бог не те дебне зорко кога ще хапнеш капка олио и да изпрати гръм и мълнии върху теб! Hug
Аз мисля да наблегна на сурови и несурови ядки, плодове, маслини.
Може, например- пюре с картофи и моркови, копър, черен пипер и сол и водата където са вряли картофите и морковите /може би- не цялата/...
Нахут варен или от консерва със сол, оцет/ лим.сок/.
Виж целия пост
# 457
И аз влизам за вдъхновение какво да сготвя без олио. Много са важни суровите зеленчуцие и плодовете, ядките, варивата. Маслините си личат, когато са с олио или зехтин. А аз не мога и без топъл хляб. Много ми е важен хлябът.  Embarassed Иначе повечето заводски хлябове са без олио, варените гевреци също.

В дните без олио готвя почти всичко, но без мазнина: пица, пълнени питки (със зеле, лук, ориз и гъби, спанак, маслини, мармалад...), супи, манджи, каквото се сетите. На фурна е една идея по-вкусно. Днес мисля да приготвя гювеч на фурна с картофи, гъби, грах, чушки, домат. chef

Пълният пост на Разпети петък, който е издържал в църквата на служба и работейки в храма, да знае, че не е като да го издържиш на работа или вкъщи с деца. Simple Smile Моят изповедник ми казваше така: "Сложи си в джоба филийка хляб, като знаеш, че по всяко време можеш да си хапнеш от нея, по-лесно ще издържиш." Е, не винаги си е оставала в джоба филийката, но помага.

Виж целия пост
# 458
Днес съм на препечени филийки с пресен домат и маслини, и кафе (не знам дали може,но вече изпих едно).
За довечера смятам да си сваря картофи с шарена сол,оцет и пресен лук.И разбира се ядки и плодове.
Виж целия пост
# 459
Тази седмица минавам до неделя само на плодове.
В петък мисля да направя пълно въздържание, само на вода. Това знам, че се издържа- правила съм го.
Виж целия пост
# 460
Тъкмо дегустирам какво съм сготвила днес - варен кафяв ориз с грах от консерва.
Подправих само със сол, чер пипер и малко кимион. Или наистина е много вкусно, или аз съм много гладняла Grinning.
Виж целия пост
# 461
Днес  банан за закуска,  стафиди и сурови ядки за обяд и  зелена салата и препечени филии с шарена сол за вечеря.
Виж целия пост
# 462
Направих крем-супа от коприва и картофки, а отделно сварих ориз с киноа. Ще сложа купчинка в супата / мисля, че ще е вкусно и красиво Wink))
Виж целия пост
# 463
Добро утро!
Тази седмица ли, трябваше да се изповядаме пред свещенник? Изповедта задължителна ли е?
Виж целия пост
# 464
J_M_M, внимавай със стафидите. Аз установих, че стафидите, които ядох в началото на поста, съдържат мазнина.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия