Православни пости 2016 година

  • 156 934
  • 1 157
# 495
Розова вода от къде взимаш newsm78.Не съм срещала по магазините.
Виж целия пост
# 496
Розовата вода я продават в аптеките, дрогериите и козметичните магазини.
Виж целия пост
# 497
Розовата вода я продават в аптеките, дрогериите и козметичните магазини.
Благодаря Peace
Виж целия пост
# 498
Здравейте!Може ли да ми кажете Петровите пости на коя дата започват и до кога продължават.Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 499
Здравейте!Може ли да ми кажете Петровите пости на коя дата започват и до кога продължават.Благодаря предварително!

Имате възможност да се ориентирате от календара тук в първия пост.

Тази година Петровите пости започват на 27.06.2016 год. и завършват на 29.06.2016 год. Самият празник на светите първоапостоли Петър и Павел също е постен, защото се пада в сряда.

Допуснал съм една грешка по инерция, която чак сега я забелязах. В седмицата от 20 до 26 юни не се пости.
Виж целия пост
# 500
"Голям" Петров пост ни очаква тази година Simple Smile
Три дни, от които третият ще е с риба - заради празника.
Виж целия пост
# 501
"Голям" Петров пост ни очаква тази година Simple Smile
Три дни, от които третият ще е с риба - заради празника.

Така е при късните великденски празници.
Виж целия пост
# 502
Да повдигна темата и да Ви напомня за понеделник!  newsm62
Виж целия пост
# 503
Ами да, след това разпущане тази празнична седмица определено имаме нужда да ни се напомни.
Аз съм решила да заговея с една сьомгова супичка Simple Smile. А вие?
Виж целия пост
# 504
Ами да, след това разпущане тази празнична седмица определено имаме нужда да ни се напомни.
Аз съм решила да заговея с една сьомгова супичка Simple Smile. А вие?

Не ти ли мирише на тиня тая риба?
Виж целия пост
# 505
Не, но си има своя специфична миризма - както и всеки един вид риба.

Разбира се овкусявам добре с девисил, добявям ароматни зеленчуци. Става много приятна.
Иначе ползвам т.нар. "Комплект сьомга за супа", който не е филе,  а по-скоро изрезки от самата риба (По простата причина, че цената му е далеч по-приемлива от тази на филето).

Единствената неприятна част е почистването на костичките. Иначе става бързо - варя, отделям "месото",  изстудявам, обезкостявам. А през това време в бульона се сваряват зеленчуците.
Виж целия пост
# 506
Записвам се с циганска баница тази сутрин. На обяд постни чушки.
Виж целия пост
# 507
Домашен хляб, леща, ядки микс, доматена салата и праскови! chef
Виж целия пост
# 508
Вчера варена царевица, сандвич с риба тон (от консерва), горчица и лимон, плодове.
Снощи приготвих ориз със зеленчуци за днес.
За сряда може да спретна една рибена чорбица от сьомгови кокалчета и аз. Много я обичам  Heart Eyes.
Дядо хаджия, супата никак не мирише, ако е добре подправена. А като й се сложи лимонов сок става просто чудна Simple Smile.
Виж целия пост
# 509
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия