Православни пости 2016 година

  • 156 934
  • 1 157
# 540

Това едва ли е подходящата тема за дискусия по този въпрос. В интернета има предостатъчно информация по въпроса, която да ви позволи да вземете решение. Може би трябва да се насочите към някоя от темите за здравето и правилното хранене.

М- да, сигурно е така. Интересно ми беше да науча дали постещите без притеснение заместват кравето масло с палмово, или са си намерили друга алтернатива.

Аз не използвам палмово масло, предпочитам си олиото, така че нямам никаква идея какъв е ефекта.

Може би да помолим другите да споделят какви заместители на маслото ползват по време на постите.
Виж целия пост
# 541

Това едва ли е подходящата тема за дискусия по този въпрос. В интернета има предостатъчно информация по въпроса, която да ви позволи да вземете решение. Може би трябва да се насочите към някоя от темите за здравето и правилното хранене.

М- да, сигурно е така. Интересно ми беше да науча дали постещите без притеснение заместват кравето масло с палмово, или са си намерили друга алтернатива.

Аз не използвам палмово масло, предпочитам си олиото, така че нямам никаква идея какъв е ефекта.

Може би да помолим другите да споделят какви заместители на маслото ползват по време на постите.
Олио и зехтин  Peace
Няколко постни неща,които правих последните дни-картофена грах яхния,домати с ориз и циганска баница за закуска.
Виж целия пост
# 542
Интересен въпрос сте повдигнали за растителните масла, които могат да заместят маслото.

Обикновено олио отдавна не купувам.
Имам бутилка шарлан (нерафинирано олио), което ползвам понякога - там, където не мога да мина без олио. Иначе ползвам зехтин за салати или олио от гроздови семки, което няма никакъв мирис - става за сладкиши и други рецепти, където е по-добре да не се усеща характерен дъх.

Напоследък все по-често ползвам кокосово масло - в овесените ядки основно, но го ползвам понякога и в някои непостни рецепти (палачинки, яйца, омлет и т.н). Ползите от него са много - информация има много в Интернет.

През пости предпочитам мазнините от ядки.
Напоследък си купувам фъстъчен тахан (приготвя се на момента в магазина на специална машина). Уникално вкусно е. Иначе, доколкото знам, може да се приготви и в домашни условия от печени и белени фъстъци. Този, който купувам няма други прибавки, нито консерванти. Ако има някой от Пловдив, мога да ви насоча откъде да си го набавите. Цената му е символична, на фона на продуктите в буркан, които се продават по магазините. Една малка кутия е 2.70 лв. Горещо го препоръчвам.
Виж целия пост
# 543
simpatikonia  Използвате здравословни мазнини.                                                                                                    А   откъде може да се купи кокосово масло?
Виж целия пост
# 544
Simpatikonia, я кажи къде се мели? Party
Виж целия пост
# 545
Simpatikonia, я кажи къде се мели? Party

Магазинът се нарича "Здравена" - за здравословни храни.
Намира се в една от пресечките на ул. "Брезовска" - ул."Поп Манол".
В близост се намира сравнително нов зеленчуков магазин "Лютата чушка"  Grinning, магазин за млечни храни на "Сигмен" и магазин ТМТ - за ел.стоки. Доста оживено е от към магазинчета.
От там си купувам и кокосово масло на много добра цена.

Между другото там можете да си смелите и всякакъв вид брашна и смески. Имат специална мелничка.
Продават хубав чай, подправки и семена.
Виж целия пост
# 546
Благодаря, Simpatikonia! bouquet Не го знам магазина, но се сещам къде е.
Виж целия пост
# 547
Заслужава си да се запознаеш с него  Grinning.

Иначе малко трудно се обяснява местонахождението. Винаги ми е било много трудно да обясня къде точно се намира Simple Smile .
Виж целия пост
# 548
А в София диетичните магазини вече почти изчезнаха.
Виж целия пост
# 549
Може би за сметка на диетичните ресторанти и разните там веган и т.н.
Столичани нямат много време за готвене Simple Smile .
Виж целия пост
# 550
Може би за сметка на диетичните ресторанти и разните там веган и т.н.
Столичани нямат много време за готвене Simple Smile .

Не бих си позволил на ходя на такъв тип ресторанти.
Виж целия пост
# 551
Може би за сметка на диетичните ресторанти и разните там веган и т.н.
Столичани нямат много време за готвене Simple Smile .

Не бих си позволил на ходя на такъв тип ресторанти.
                                                                                                                                                                                                     Защо? Някакви лични впечатления или предположения?
Виж целия пост
# 552
Като заместител на кравето масло ползвам кокосово мнооо го ми е вкусно.Най- вече за овесени ядки или филийка намазана с кокосово масло и сусамов тахан +мед.За готвене няма разлика ползвам си олио или зехтин , аз с тях си готвя и да не постя
Виж целия пост
# 553
Здравейте! Утре след литургията можем да си ядем всичко, нали?
Виж целия пост
# 554
Аз искам да ви питам правите ли някакъв плавен преход към общата храна след постите,че човек може да си докара и здравословни проблеми?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия