Православни пости 2016 година

  • 156 934
  • 1 157
# 570
И аз ги чакам с нетърпение  Hug ,въпреки че месо почти не ям, само млечни.
Виж целия пост
# 571
Аз да ви питам бременните освободени ли са напълно от пости или постят по-олекотено/кратко?
Виж целия пост
# 572
Аз да ви питам бременните освободени ли са напълно от пости или постят по-олекотено/кратко?
По принцип деца, бременни жени и стари хора, които не са добре със здравето, са освободени от пост, но може да се посъветваш с някой свещеник, да уточните някой по-лек вариант-не толкова ограничителен и за по-кратко време, но още веднъж-не е задължително да го правиш. Simple Smile
Виж целия пост
# 573
Аз да ви питам бременните освободени ли са напълно от пости или постят по-олекотено/кратко?

Възрастни, болни, бременни, кърмачки и деца не спазват поста по този начин, но се съветват с духовния си наставник за това дали и как да постят!.

Моят духовник например като разбра, че съм диабетик задължително искаше да се чуе по телефона с ендокринолога и вследствие на това поста ми беше променен.
Виж целия пост
# 574
 
И аз ги чакам с нетърпение  Hug ,въпреки че месо почти не ям, само млечни.
И аз се замислям за постите. Лятото беше лесно. Навън жега, нищо друго не ти се яде освен студена диня или сладко грозде Simple Smile Но сега.... Ноември иди, дойди, замразила съм си кестени и рендосана тиква. Ама декември ще ми е трудно. По цял ден съм на работа. Като се прибирам вечер уморена ми е много по- лесно да взема няколко сандвич- фалафела, отколкото тепърва да слагам тенджерите на котлона Sad
Виж целия пост
# 575
Докато бях бременна и кърмех " постът" ми беше  - без месо сряда и петък.
На Кръстов ден, 29,08 - обикновен пост с олио, а не строг пост  и тн.
Посъветвайте се с Вашият духовник - наставленията са индивидуални, а и духовния пост си остава.
Виж целия пост
# 576
Здравейте на всички!
Обмислям тази година да постя, а и изпитвам такава нужда.
Обаче малко се притеснявам да не напълнея... newsm78 Или може би трябва да ям много по-малко...
 Вие как сте в това отношение, подобно хранене отразява ли ви се на теглото?
Виж целия пост
# 577
Здравейте на всички!
Обмислям тази година да постя, а и изпитвам такава нужда.
Обаче малко се притеснявам да не напълнея... newsm78 Или може би трябва да ям много по-малко...
 Вие как сте в това отношение, подобно хранене отразява ли ви се на теглото?

То пълнеенето не идва от постите.  Laughing
Виж целия пост
# 578
На мен - да, винаги. Злоупотребявам с въглехидратната храна. Проблемът си е изцяло мой.
При балансирано хранене не би следвало да има такива затруднения.
Виж целия пост
# 579
Аз също като ЖДК, но не винаги. Случвало ми се е и да отслабна: като няма каква вкусотийка да си хапна, не ям. Ако човек е зает с приятни неща, не преяжда. А пълнеенето е от преяждане. Peace
Виж целия пост
# 580
Календар на рождественския пост

Моля кликнете върху картинка!
При нужда увеличете мащаба на екрана!
Виж целия пост
# 581
На мен - да, винаги. Злоупотребявам с въглехидратната храна. Проблемът си е изцяло мой.
При балансирано хранене не би следвало да има такива затруднения.

Постите спокойно могат да бъдат и балансирано хранене.  Sunglasses Запознай се по- подробно с растителните белтъчини и мазнини. Ще ти бъде много от полза - и по- леко ще ги изкараш и няма да живееш с погрешната нагласа, че растителната диета е непременно въглехидратна такава. Можеш да наблегнеш на бобови и зърнени, на соя, на ядки и семена повечко. Имаме и доста рибни дни. И си следи калориите на храната, ако досега си имала проблем с килограмите в този период. Всичко останало е в главата и може да излезе спокойно оттам.
Виж целия пост
# 582
дядо хаджия, много благодаря за ценната и ситематизирана информация! Hug
Виж целия пост
# 583
Смятам тази година да се присъединя към вас, за това се включвам в темата.  Hug
Виж целия пост
# 584
На мен - да, винаги. Злоупотребявам с въглехидратната храна. Проблемът си е изцяло мой.
При балансирано хранене не би следвало да има такива затруднения.

Постите спокойно могат да бъдат и балансирано хранене.  Sunglasses Запознай се по- подробно с растителните белтъчини и мазнини. Ще ти бъде много от полза - и по- леко ще ги изкараш и няма да живееш с погрешната нагласа, че растителната диета е непременно въглехидратна такава. Можеш да наблегнеш на бобови и зърнени, на соя, на ядки и семена повечко. Имаме и доста рибни дни. И си следи калориите на храната, ако досега си имала проблем с килограмите в този период. Всичко останало е в главата и може да излезе спокойно оттам.

Благодаря Simple Smile.
За жалост съм от тези телИта, които знаят, но или нямат време или не щат.
За това писах, че проблема си е изцяло мой  Simple Smile.
Не веднъж сме обсъждали възможностите тук, ако трябва пак - все има някой новичък, който да има нужда от помощ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия