Избор на училище за първи клас - 2016-2017 Варна

  • 95 574
  • 393
# 240
Приети сме в Гео Милев, но никъде не виждам какви документи трябва да представя, за да запиша детето?Някой наясно ли е?

Удостоверение за завършена ПГ, предполагам.

Да,точно така знънях в училището и питах,трябва само удостоверението.
Виж целия пост
# 241
Някой може ли да ми даде отзиви за Ангел Кънчев? Като цяло ме интересува -подготовката на децата,отношение....такива неща.
Виж целия пост
# 242
Много странно, но вчера срещнах много неприети наборчета...но тази година всеки е подал на няколко места. В нашето училище са приети 168 деца в колко класа ще ги разпределят идея нямам, те и база нямат...ама пък горе долу по 33-34 деца в клас си е лудница  Crazy

От м.г. мисля въведоха ограничение за 24 деца в клас. Не знам доколко се спазва, но не съм чула за паралелка с повече от 26-27 деца. От тази бройка се получават точно 7 паралелки. Ако е Захари Стоянов - децата не учат ли  в подблоковите помещения?
Виж целия пост
# 243
Много странно, но вчера срещнах много неприети наборчета...но тази година всеки е подал на няколко места. В нашето училище са приети 168 деца в колко класа ще ги разпределят идея нямам, те и база нямат...ама пък горе долу по 33-34 деца в клас си е лудница  Crazy

От м.г. мисля въведоха ограничение за 24 деца в клас. Не знам доколко се спазва, но не съм чула за паралелка с повече от 26-27 деца. От тази бройка се получават точно 7 паралелки. Ако е Захари Стоянов - децата не учат ли  в подблоковите помещения?
Не знам конкретно за кое училище говори Радина, но 168 деца е бройката на приетите в Раковски.
Виж целия пост
# 244
И аз не знам, но най-проблемното училище в града откъм база май е Захари и......просто предполагам.
Исках само да споделя какво знам за бройките деца в една паралелка.
Виж целия пост
# 245
Някой може ли да ми даде отзиви за Ангел Кънчев? Като цяло ме интересува -подготовката на децата,отношение....такива неща.

Катеричок, записахме се и ние в "А.Кънчев" - защото ни е близо и не започват в 7,30ч. Водех преди година големия си син на логопед там и знам, че имат добра база за ресурсно подпомагане. Доколкото съм разглеждала отвътре - има оборудвани кабинети и се работи по проекти, което за мен е добре. Направи ми впечатление, че една от госпожите от занималнята на 2 кл. често говори на висок тон - това си е стресиращо. Била съм учител и имам поглед и от другата страна. Затова ми е важно да знам коя ще е учителката на нашия първи клас ( с английски ез. ). Прочетох по - напред в темата, че има добри отзиви за г-жа Василева (английски ез. ) и г-жа Янева ( немски ез. ).
Казаха ми, че г-жата на нашия клас ще ми се обади на личния тел. кога ще е родителската ни среща. Очаквах да има съобщение на входа за това, но може би и те още не са се разпределили.
Много ще съм благодарна някоя мама с ученици в "А.Кънчев" да сподели впечатления за всичко - с учителката на големия син (в ОУ"Й.Йовков" ) водих неведнъж сериозни разговори, но нещо, за да го дадеш, трябва да го имаш...
Просто ми се иска учителката на настоящия ми първокласник да е свестен човек, който обича децата и работата си. Нагледала съм се на чиновничество...
Виж целия пост
# 246
Благодаря ти много за отговора.Аз не съм запозната с учителите,нямам никаква информация за училището.Това на какъв учител ще попаднем е най-важното в случая ,но май ще е на късмет кой ще се падне.Мен ме притеснява малко факта,че има прекалено много класове и деца като цяло в училището.Вие виждате ли го като проблем това?Не е ли прекалено голяма лудницата ,не е ли стресиращо за малките деца?Не зная наистина как да постъпя .Дали да избера това училище или по-малко такова с по-малко класове и деца.
Виж целия пост
# 247
Избрах ОУ "Й.Йовков" заради това, че е малко, по - спокойно. Но това явно се отразява недобре на преподаването - няма достатъчно професионализъм там.
Уви, не знам наистина добро училище, затова най - важно е в крайна сметка учителят и възпитателят им да са свестни, да ги направят добър екип. Дано имаме късмет. Иначе ще действам според обстоятелствата.
Виж целия пост
# 248
И моята дъщеря ще е в Ангел Кънчев, паралелката с Информатика и Английски/ те всъщност пише, че ще са две такива.И аз питах кои учителки ще поемат първокласниците и ми казаха същото като на вас - да чакам да ми се обади класната за Род.среща, която май ще е в края на този месец.
Дано случим на спокойна и търпелива учителка.Предполагам, че госпожите, които до сега са водили 4-ти клас, сега ще са на 1-вите класове, но кои са...
 Видях и знам, че имат стол за обяд, което е супер.Една позната спомена, че дори имали и закуска децата, което не очаквах.Дали е така наистина?
Виж целия пост
# 249
Може би се има предвид закуската, която си получават децата до 4 клас в голямото междучасие - по проекта "Закуска и чаша топло мляко" ? Не че има мляко Simple Smile
Виж целия пост
# 250
Може би се има предвид закуската, която си получават децата до 4 клас в голямото междучасие - по проекта "Закуска и чаша топло мляко" ? Не че има мляко Simple Smile
Вероятно е това....
А какво представлява тази закуска всъщност, сигурно нещо тестено  newsm78
Виж целия пост
# 251
Да, тестена закуска или филия с пастет, такива неща. Понякога има и плод. Поне така беше в "Й.Йовков".
Виж целия пост
# 252
Учениците от Йордан Йовков имат много добри резултати на матурите.

Закуските са на Лагард ,даваха им също и кофичка прясно или кисело мляко.

Виж целия пост
# 253
А за Гео Милев,какви документи трябват за записването? Може ли да се избира класна?
За документите са ти отговорили. Относно учителя - в Гео Милев единственият учител който се знае е този който поема немската паралелка. Всички останали, дори и самите учители до последно не знаят кой на кой клас ще е. Преди две години с много връзки и познати и пак не можахме да разберем коя паралелка ще поеме една от известните и наистина добри учителки. Накрая се оказа че тя пое руската паралелка, което никой не очакваше. За мое щастие ние бяхме приети в немската и си знаехме при кого ще сме. Те сега пускат само списък с приетите деца, но не и по класове с ръководители.
Виж целия пост
# 254
Fantasia, най-добре пиши кое е конкрентното училище, защото училища с много желаещи бол, но има разлика в шансовете за прием с нула точки. Ето, например, няма никаква вероятност за Руското. Там приетите са от ПГ, с брат или сестра, и от първа зона. Децата от втора и новата трета са аут. Традиционно са около 10-13 деца от втора, а от трета преброих 26.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия