Избор на училище за първи клас - 2016-2017 Варна

  • 95 579
  • 393
# 165
Това,което намерих в закона за народната просвета е:
(5) (Нова - ДВ, бр. 50 от 2008 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 78 от 2010 г., в сила от учебната 2010 - 2011 г.) На пътуващите ученици от I до VIII клас, които се обучават в средищните училища по ал. 4, се осигурява целодневна организация на учебния ден и столово хранене, финансовите средства за които се определят в съответствие с финансовите правила по § 6в, ал. 5. Столовото хранене се организира в съответствие с изискванията, определени в наредби на министъра на здравеопазването.

А и не можем ако Директорът на училище Петко Славейков напр. казва,че ще има само 2 целодневни класа от 6, да се позовем на закона-в случая ,той е само за пътуващи деца в населено място, в което няма училище.

Изобщо не си прави труда. Никой не се интересува какво пише в закона. Казват че такива са възможностите.
Виж целия пост
# 166
Изобщо не съм съгласна ,че са посредствени учителите в Йордан Йовков.
Децата имат високи резултати на матурите.Училището е между първите 10 във Варна-за миналата година.
Ние сме много доволни.
Племенницата ми завърши там с отличен и я приеха в езикова гимназия,където също е с отличен успех.
Дъщеря ми е втора година ПГ там и първи клас също ще е там.
За първи клас госпожите засега са
Ивелина Славова и Радосвета Петкова.
Ще има още две,но не знам имената им.
Три паралелки са със занималня.
За нас беше важно каква паралелка ще изберем.СИП и ЗИП също са важни.
Предлагат английски,информатика и предприемачество.Български и математика.
Във всяко училище е различно.Някои предлагат хореография,рисуване, музика...


Виж целия пост
# 167
За Найден ,новото е че от тази година ще са с една паралелка по-малко.Демирева се пенсионира и няма да правят нов клас.
Г-жите са Манева ,нова от няколко години,Яшева ,Кирилова и Йорданова.
В сайта на РИО - Варна има таблица с критериите и паралелките на всяко едно от училищата във Варна и региона, та там пише, че Найден Геров са с прием от 5 паралелки. Някой има ли информация коя от госпожите, които поемат първи клас е с английски език?
Виж целия пост
# 168
Някой има ли информация за Раковски? Има ли занималня и как са учителките, поемащи първолаци?
Виж целия пост
# 169
В Н. Геров ,директорката ги определя и когато си приет ,чак септемри ще се научи коя учителка е вашата.До сега така беше.
Виж целия пост
# 170
Някой има ли информация за Раковски? Има ли занималня и как са учителките, поемащи първолаци?

Когато попитах, кои ще са учителите ми казаха, че ще са тези, които сега са на 4-ти клас. Занималнята е една за всички класове.
Виж целия пост
# 171
Бих желала да апелирам нека само потребители с вярна и проверена информация да пишат, защото в противен случай се получават абсолютни недоразумения.

За 7 СОУ "Найден Геров" -
Информация за прием има на сайта на училището. Там пише, че на 15.06.2016г. ще бъде обявявено разпределението на учениците по паралелки и в същия ден ще се състои родителска среща по класове.

TANITA77, с англ.език знам, че е Кирилова.
Общо взето отзивите за всички учителки, които ще поемат първокласници, са добри.
Виж целия пост
# 172
Много неприятно съм изненадана от организацията на приема на ред училища. За пример - в"Г.С.Раковски" питам къде мога да отбележа, че кандидатствам за класа със занималня ( на вратата им пише, че приемат 5 полудневни и 1 полуинтернатна паралелка). Не можело, ако приемели детето септември да подам документи, но пък била една за 5 паралелки, така че не се знаело. Само, че мен точно занималнята ми е от най-важните критерии и няма  как да разчитам на случайност. Толкова ли е трудно да се отбележи кое дете за каква паралелка кандидатства, както например в "Климент Охридски". Там се падават конкретно за клас с целодневна организация. В "Св.св. Кирил и Методий" ми приеха документите, погледнаха дали адреса на личната ми карта е същия, като в заявлението и не ми взеха копието й. Попитах къде отбелязват, че адреса не е променян в последния момент (което носи двоен брой точки), отговориха ми, че не било нужно. Е, как да не е нужно и защо при положение, че в сайта им пише, че дава повече точки не ми ги отбелязват. В "НАйден Геров" пък са написали 100 предимства, че чак и на внуците на учителите, което вече е прекалено.........да вземат и правнуците да напишат за всеки случай.  
Виж целия пост
# 173
Много неприятно съм изненадана от организацията на приема на ред училища. За пример - в"Г.С.Раковски" питам къде мога да отбележа, че кандидатствам за класа със занималня ( на вратата им пише, че приемат 5 полудневни и 1 полуинтернатна паралелка). Не можело, ако приемели детето септември да подам документи, но пък била една за 5 паралелки, така че не се знаело. Само, че мен точно занималнята ми е от най-важните критерии и няма  как да разчитам на случайност. Толкова ли е трудно да се отбележи кое дете за каква паралелка кандидатства, както например в "Климент Охридски". Там се падават конкретно за клас с целодневна организация. В "Св.св. Кирил и Методий" ми приеха документите, погледнаха дали адреса на личната ми карта е същия, като в заявлението и не ми взеха копието й. Попитах къде отбелязват, че адреса не е променян в последния момент (което носи двоен брой точки), отговориха ми, че не било нужно. Е, как да не е нужно и защо при положение, че в сайта им пише, че дава повече точки не ми ги отбелязват. В "НАйден Геров" пък са написали 100 предимства, че чак и на внуците на учителите, което вече е прекалено.........да вземат и правнуците да напишат за всеки случай. 

 Joy Все едно ще записваме децата си в английският кралски колеж.
Виж целия пост
# 174
Славейков 5 паралелки до обед и само 2 със занималня. Класиране по адрес, и друго дете в училище. Страшно много математика, двойно повече домашни, дори и по време на ваканция има домашни. Ако децата не се явяват на математически състезания им се сърдят учителите.
Имаш ли дете в това училище или просто приказваш наизуст  ooooh!?
Виж целия пост
# 175
Бих желала да апелирам нека само потребители с вярна и проверена информация да пишат, защото в противен случай се получават абсолютни недоразумения.
Благодаря за информацията.
За 7 СОУ "Найден Геров" -
Информация за прием има на сайта на училището. Там пише, че на 15.06.2016г. ще бъде обявявено разпределението на учениците по паралелки и в същия ден ще се състои родителска среща по класове.

TANITA77, с англ.език знам, че е Кирилова.
Общо взето отзивите за всички учителки, които ще поемат първокласници, са добри.
Виж целия пост
# 176
Моля, ако някой има отзиви, лични впечатления за учителите, които ще поемат първи клас в "Климент Охридски", нека ги сподели. Благодаря
Виж целия пост
# 177
Славейков 5 паралелки до обед и само 2 със занималня. Класиране по адрес, и друго дете в училище. Страшно много математика, двойно повече домашни, дори и по време на ваканция има домашни. Ако децата не се явяват на математически състезания им се сърдят учителите.

Ъ-ъ-ъ, в какво се изразява така нареченото "сърдене"?  newsm78
Виж целия пост
# 178
Славейков 5 паралелки до обед и само 2 със занималня. Класиране по адрес, и друго дете в училище. Страшно много математика, двойно повече домашни, дори и по време на ваканция има домашни. Ако децата не се явяват на математически състезания им се сърдят учителите.

Ъ-ъ-ъ, в какво се изразява така нареченото "сърдене"?  newsm78
Това просто НЕ Е вярно  Peace.
Виж целия пост
# 179
За госпожа Манева мога да дам информация и всеки сам да си решава.Преподаваше ни във втори клас английски, но родителите от нашия клас настояха да я сменим, поради пропуски в езика и държанието към децата. Лично към моето дете не е имала лошо отношение,  но го разпитах и разбрах, че "госпожата не се държала като голяма понякога" - пулила се и се плезила на някои деца и такива заяждания.Иначе към днешна дата се намираме в съседна стая и децата казват, че много крещяла. С другите нямам личен опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия