Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари

  • 141 018
  • 708
# 240
sem22 какви подправки слагаш - например бг ли - чубрица ,магданоз ,целина ..
или пък тези характерни за паста - босилек , риган , мащерка ,майорана ?
 

По твой вкус! Аз винаги слагам различни, но задължително лъжичка захар (заради доматите). Пробвай, звучи трудоемко newsm78 но е лесно. Дори соса не винаги правя истински бешамел?! Запържвам брашно, заливам с прясно мляко и вода 1:1, сол, чер пипер и като кипне и се посгъсти ....е готов. На мен по-този начин соса ми е по-лек!
Виж целия пост
# 241
sem22  bouquet Това със соса е идея и ще се пробва .
Инак съм правила подобни макаронести - даже само със сирене + доматена сос и босилек . Доста вкусно на фурна .
И аз добавям захар , когато готвя с домати или домашен доматен сос .  Hug На бешамел слагам бял пипер и индийско орехче .
Виж целия пост
# 242
sem22, патицата и картофките изглеждат страшно апетитно, с плънка ли е? Дай ,моля те повече инфо за рецептата. Дали би се получило добре с домашна кокошка? Благодаря!
Виж целия пост
# 243
Закуска.....

Сръбски понички

Виж целия пост
# 244
Мале, че са хубавииииии тези сръбски понички! Hug
Виж целия пост
# 245
От мен пържен толстолоб с 3 салати (у дома винаги рибката е с три салати- кьополу, зелева, картофена)









Рапорт даден!  Laughing
Прекрасен четвъртък ви желая! Heart Eyes
Виж целия пост
# 246
Картофено руло с кайма.



Сладко руло 2 Simple Smile



Хубав ден!
Виж целия пост
# 247
Здравейте ,групата!
Отново сте се постарали да е прекрасно и апетитно в домовете ви и тук!
ПЕИЧ, винаги се възхищавам от показаното при теб!  Hug
AnyHr обичам много толстолоб ,а твоят е прекрасен!
 Nordina грабвам си една,не една цялата чиния с понички...прекрасни са!
sem22 и при тебе е прекрасно!!!
пеп-4o а твоите вкусотии и изобилие винаги ме кара да преглъщам и да се уча!!!Голяма си да знаеш!!! Hug chef bouquet

 tutulina идвам ти на гости ..ама май е късно , Blushсигурно сте изяли тези вкусотии.
Прегръдки! Hug
Меганс ,много ми липсваха твоите невероятни гозби и се радвам ,че те виждам! Hug bouquet
Лабрекс, за твоите невероятни творения няма да споменавам ,знаеш мнението ми!!! bouquet Hug
Няма да ви изброявам всички ...УНИКАЛНИ СЕ  !!!



Фалшива "шкембе" чорба с гъба Кладница



ПЕЧЕН - ПУШЕН СВИНСКИ ВРАТ



Кемерка



Бърза закуска - бърза баница


ПАЛАЧИНКИ

Виж целия пост
# 248
Ех, че вкусни нещааа, от всичко ми се дояде, но ще трябва да се огранича,

пилешка супа от пеп-4о, рулце от i_peych за предястие, от sem22 си взимам патешко, а за гарнитура - салатките на AnyHr и остана десертът - там с 200 летя и открадвам цялата чинийка на Nordina, откога се опитвам да ги направя такива и аз и все ми стават нещо не съвсем такива, от Зиче малко палачинки ще си хапна  Simple Smile

От мен една супа със сладки картофи и джинджифил, много ароматна се получи.
Виж целия пост
# 249
Радвам се да видя в темата Зиче, осезаемо липсваше. Добре дошла!

обикновени пълнени франзели


Виж целия пост
# 250
Радвам се да видя в темата Зиче, осезаемо липсваше. Добре дошла!

обикновени пълнени франзели




Добре заварила БАТЕ !
Аз също се радвам че ви намирам всички в добро здраве и хъс за готварски подвизи! Hug

chrissy аз пък ще си хапна от прекрасната ти супичка ,защото много я обичам ,мммм Hug Hug


Виж целия пост
# 251
                       wavey   wavey   wavey   wavey

doroty3, да, соленият кекс е печен в специална силиконова форма, подарък от дъщеря ми

комплименти за всички работни пчелички  love001

баничка



пилешка мусака



и сълзици



да ви е хубаво на душите    lovekiss   lovekiss   lovekiss
Виж целия пост
# 252
Завъртя ми се главата от вкусотии  Crazy....по това време огладнявам доста,защото няма време за обяд .
От мен пак грозна снимка - пълнени земели


doroty3 - от тук  http://forum.say7.info/topic45447.html  взех рецептата за бонбоните.Мога и да я преведа.
Виж целия пост
# 253
  Четях старата тема, сега ви следя и тук. Благодаря за прекрасните идеи и се надявам да ме приемете във вашата компания с моите аматьорски творения за изхранване на домочадието  Grinning  Grinning  Grinning
  От мен: мъфини с банан

   
Виж целия пост
# 254
Жармен - когато има сос не стоят толкова сухи макароните след като изстинат.

dalina_50 -  не, патицата не е пълнена. Но я пекох шпикована със късчета сланина и напълнена с подправки. Научи ме една норвежка - да сложа малко бурканче /съдче вътре в търбуха ѝ пълно с олио и зелени подправки. Аз сложих босилек, риган, естрагон и кедрови семки; разбира се и сол. После увих в алуминиево домакинско фолио и пъхнах във фурната за 8 часа на 120градуса. Развих и допекох за коричката. Такова ЧУДО правя за първи път, но стана МММММ. А къртофите са сладки и печени във фолио заедно с кората.
Предполагам че ще се получи с домашна кокошка, ако е по-големка.

Nordina - обожавам понички, пък и ако са пълнени с баварски крем  Rolling Eyes
AnyHr - разменям патица за кьополу  chef
i_peych - благодаря за идеята  Hug Чудех се утре какво да е ??
Зиче - "Кемерка"-та само аз си я ям у дома #Crazy; ама нека ми е зле  Grinning
Батето - ти ме уби  Joy Тъкмо има две поизсъхнали франзели дето се чудех какво да ги правя
tutulina - и ти ще стягаш колет за северния полюс Thinking Тук няма "Сълзици", а аз много ги харесвам
Когото съм пропуснала - да бъда извинена

А ето и днешното ми НЕсполучливо творение; ама не му простихме. Не мога да го направя ТУЙ ЧУДО и това си е Embarassed Embarassed Колкото и рецепти да пробвах - нИще и неще да стане като за пред хората.
Солен кекс

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия