Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 10

  • 93 999
  • 756
# 180
rose91green, аз  Peace трябва да си изследваш и фракцията на гена. Аз съм и там хетерозиготен носител. С първата си бременност не съм и знаела за тези неща, ама сега съм на фракси 0,4 и тази седмица съм на преглед в трета градска  Peace

Ммммм...фракцията на гена? Не ми говори нищо? Какво е това изсл smile3511едване? И при генетик ли се ходи?
Аз съм с 2 спонт. аборта, явно причининатааа е някъде там?
Виж целия пост
# 181
Къде ти изследваха R506Q? Явно не в Геника, защото там с пращането на резултата казват какви други изследвания са препоръчителни. Носителството на този ген се свързва по-често с прееклампсия в късните месеци на бременността, отколкото с ранните спонтанни аборти, но и те са възможни.... Мисълта ми е - не прекъсвай изследванията, защото си намерила тромбофилия като причина, направи си всичко препоръчано  Peace
Виж целия пост
# 182
 newsm78 newsm78 newsm78 Премахнали са ми поста.
 mаrisha Да, в геника пусках изследванията.  Наистина ми пише,че при носител на R506Q се препоръчва изследване на c.4070A<G, може би е това? Незнам...не сами ясни нещатааа..всичко ми е толкова объркано #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 183
Здравейте, на някой от вас пада ли му много кръвното. Аз съм на фраксипарин 0.3 всеки ден+аспирин протект през ден. В 6 г.с., имаше жълтъчно мехурче, тази седмица съм пак за пулс. Чудя се дали не е странична реакция на лекарствата или е възможно да е от бременността, напр. 93 на 56, прилошава ми и ми причернява на моменти. Знам, че е обсъждано, но вадите ли мехурчето от фраксипарина? Аз обръщам инжекцията, почуквам, но 1 капчица изтича винаги при изваждане на мехурчето. Засега нямам никаква локална реакция, четох, че много от вас имат буци, хематоми...това е може би от въздуха?

Някой от вас пътувал ли е в чужбина с фраксипарин в регистриран багаж? Предполагам в ръчен няма да стане?
Виж целия пост
# 184
Така като те слушам прилошаването май не е от кръвното, освен ако не е нетипично ниско за теб. Моето кръвно си е постоянно 90/60...но ако е от терапията, то е от АП, не е от фраксито, а то ти прилошава от ранната бременност най вероятно Simple Smile, виж си хемоглобина и ако е нисък може да ти предпишат желязо...аз дълго време изкарвах въздуха...имах понякога синини и бучки...в 30 седмица ми показаха техниката с 90 градуса и без изкарване на въздуха (нищо, че бях гледала клипчетс в нета), само че вече в краката (щото на корема няма място) и нямам никакви проблеми...в началните седмици, ако изкарваш въздуха, може и да ти е ок, но като наедрееш ще стане проблем...пробвай без да изкарваш въздуха...
Виж целия пост
# 185
Baltazara, не вадех въздух от фраксипарина, понеже винаги излизаше и лекарство, а и в листовката пише да не се вади. Бих го около 2 месеца, нямах буци, сърбежи, червенини, синини, нищо. И отведнъж почнаха да се появяват и след седмица мъчение и черно на бяло в ПКК, че правя алергична реакция, минах  на клексан. С него се спогаждаме перфектно, да чукна на дърво. Та при мен буците и хематомите дойдоха, след като стана проблем, преди това нямах. Стискам палци да се похвалиш със сърчице и да измислите нещо за кръвното - пий много течности, айряни и т.н.
Виж целия пост
# 186
Според мъжа ми трябва да го вадя, защото не можело да си вкарвам въздух, въпреки, че е подкожно, в смисъл супер го рпитеснява това...иначе ми отпада само 1 малка капчица. За клексана ми казаха в Марешки, че понеже цената в България е доста по-ниска отколкото в чужбина, го изкупували и изнасяли и затова го давали само с рецепта и то за Клексан, и то евентуално с малко изчакване за доставка от склад. ASPI test (Inhib.), където резултатът ми е 18 при реферетни стойности 4-20 и LMWH - anti Xa с резултат 0.49 IU/ml при референтни стойности
тер.обл.(0.5-1.20), нис.проф.обл.(0.2-0.4), вис.пр

Съответно становището на проф Паскалева е:
ASPI - тест в терапевтична граници при прием на 100 mg аспирин протект/ през ден. Остава същата схема на прием.
Нивото на инхибиране на анти-Ха е във висока тромбопрофилактична област при прилагане на 40 mg Clexane/d (4-ти час след приложение). Препоръчвам преминаване ежедневно на 0,3 ml Fraxi и отново изследване след 24-та седмица. При  кървене да се спре за 2-4 дни.

Преди прегледа приемах 0.4 клексан през ден и 1 аспирин протект през ден, като преди теста, тя каза, че  е високо и ще прокървя. Наистина имах зацапване. На мен тези лекарства ми се струват и се притеснявам от аспирина и евентуално ново прокървяване. 55 кг. съм. Сред вас има ли със сходни резултати и терапия?
Виж целия пост
# 187
Не е на повечето без аспирин. Комбинацията фракси/клексан + някаква доза АП е нормална за началните месеца. Към края аспирина се гледа да се спре, защото вече ползите от него не са толкова големи, колкото потенциалните вреди.
За кръвното - аз съм през цялото време 90/50, но аз и нормално съм си така, не е от бременността или лекарствата.
От тези лекарства като цяло обаче има лека предпоставка да пада кръвното, така че обсъди си с лекаря. Много зависи какво ти е нормалното кръвно.
За въздуха - с него се вкарва по-лесно лекарството като мехурчето не е необходимо да го вкарваш и него, даже е леко трудно. Нито на фракси, нито на клексана го махам, питах изрично акушерката, която ми помагаше в началото - няма да ти стани никакъв проблем.
Виж целия пост
# 188
Здравейте,бременна съм в 24 г.с. и поради спазъм на уретрийните канали ми предписаха фраксипарин 0,3. На теста за треомбофилия ми излезе, че съм хетерозиготен носител 4G/5G....дори не знам какво знаи това  Rolling EyesТрябва да си го слгам 4 дни преди да посетя проф. Паскалева. Днес ми беше първи ден, но никой не ми е обяснявал как точно да слагам. Аз изкарах въздуха, а сега разбирам че не е трябвало. Моля ви да ми обясните как да слагам инжекцията без да изкарвам въздуха.
Виж целия пост
# 189
Момичета,някоя може ли да ме ориентира за цената на антифосфолипидни антитела при доц. Конова??
Виж целия пост
# 190
Sixth sence, ще ти обясня как бия аз фраксипарин (подчертавам фраксипарин, понеже ако бия така клексан свитки ми излизат и обратното): оглеждам за венички и капилярчета, почиствам със спирт избраното място и почвам лекичко да опипвам с иглата без да забивам, след 3-4 опипване преценявам къде ще е мястото - това с най-малка чувствителност, стискам гънка, забивам иглата на 45 градуса и вкарвам много бавно лекарството, махам иглата, пускам гънката и натискам със спиртно памуче около 3-4-5 минути силно - както натискам вената, след като са ми взимали кръв.
Виж целия пост
# 191
Sixth sence, ще ти обясня как бия аз фраксипарин (подчертавам фраксипарин, понеже ако бия така клексан свитки ми излизат и обратното): оглеждам за венички и капилярчета, почиствам със спирт избраното място и почвам лекичко да опипвам с иглата без да забивам, след 3-4 опипване преценявам къде ще е мястото - това с най-малка чувствителност, стискам гънка, забивам иглата на 45 градуса и вкарвам много бавно лекарството, махам иглата, пускам гънката и натискам със спиртно памуче около 3-4-5 минути силно - както натискам вената, след като са ми взимали кръв.

vili_t0, благодаря ти. Изглежда сутринта не съм се справила добре, тъй като на мястото сега има лилава точка, лека бучича и боли при пипане  Confused
Виж целия пост
# 192
Здравейте, момичета,
Искам да попитам аспирин протект спира ли се по време на цикъл ? newsm78
имам спомен, че докторът ми озаглавен нещо такова, но не съм сигурна, а не съм си и записала  Embarassed
Виж целия пост
# 193
Момичета,някоя може ли да ме ориентира за цената на антифосфолипидни антитела при доц. Конова??

Здравей, цената на изследванията на антифосфолипидни антитела при доц. Конова са 25 лв.  и  35 лв. зависи от самият вид на изследването.
Виж целия пост
# 194
Не е на повечето без аспирин. Комбинацията фракси/клексан + някаква доза АП е нормална за началните месеца. Към края аспирина се гледа да се спре, защото вече ползите от него не са толкова големи, колкото потенциалните вреди.
За кръвното - аз съм през цялото време 90/50, но аз и нормално съм си така, не е от бременността или лекарствата.
От тези лекарства като цяло обаче има лека предпоставка да пада кръвното, така че обсъди си с лекаря. Много зависи какво ти е нормалното кръвно.
За въздуха - с него се вкарва по-лесно лекарството като мехурчето не е необходимо да го вкарваш и него, даже е леко трудно. Нито на фракси, нито на клексана го махам, питах изрично акушерката, която ми помагаше в началото - няма да ти стани никакъв проблем.

Благодаря ти за отговора. Ще пиша пак на проф. Паскалева да я попитам. Аз го спряг, АГ-то също каза, че 0.3 фраксипарин всеки ден е достатъчен. Страхувам се от зацапване защото вече имах едно. Имам пулс и ембрионче в 7 г.с. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия