БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 69 869
  • 754
# 345
В Метро, италианското маскарпоне е не повече от 6-7 лева.
Виж целия пост
# 346
Може ли идея за брюкселско зеле? Никога не съм правила. Имам и броколи, сметана, кашкавал, рикота,... Нещо с тези?
Например задушаваш леко броколите и брюкселското зеле, подправяш със сол и черен пипер и изсипваш в тавичка . Отгоре им заливаш предварително смесените сирена, кашкавал, сметана. Запичаш до готовност. Става много бързо и лесно  Peace


ако не е късно, пробвай тази мусака с брюкселско зеле
Виж целия пост
# 347
Мерси, но аз вчера ги направих по рецепта от тук Simple Smile
Днес да питам за идея с кайма и картофи, но не мусака, ако изобщо има такова 😃
Виж целия пост
# 348
Мерси, но аз вчера ги направих по рецепта от тук Simple Smile
Днес да питам за идея с кайма и картофи, но не мусака, ако изобщо има такова 😃

Картофено руло с кайма
Виж целия пост
# 349
Мерси, но аз вчера ги направих по рецепта от тук Simple Smile
Днес да питам за идея с кайма и картофи, но не мусака, ако изобщо има такова 😃

виж и така а*ла овчарски пай - това е и с пиле, но го правя и само с кайма, щото мъж ми не яде мусака, но като е разделена - не и прощава Simple Smile пък и масълце и кашкавал и ма отгоре.  http://pep-4o.blogspot.bg/2011/10/blog-post_13.html
Виж целия пост
# 350
Дами, имам бърз кулинарен въпрос:
С какво мога да комбинирам качамака, освен с бекон/сирене/запържен червен пипер?
И при положение, че вече е охладен, отлят в най-различни форми... Направих твърде голямо количество...  Embarassed   
Виж целия пост
# 351
Мерси, но аз вчера ги направих по рецепта от тук Simple Smile
Днес да питам за идея с кайма и картофи, но не мусака, ако изобщо има такова 😃

виж и така а*ла овчарски пай - това е и с пиле, но го правя и само с кайма, щото мъж ми не яде мусака, но като е разделена - не и прощава Simple Smile пък и масълце и кашкавал и ма отгоре.  http://pep-4o.blogspot.bg/2011/10/blog-post_13.html

Пепчо,не разбрах обаче колко се пече преди да разсипеш пюрето newsm78
Виж целия пост
# 352
Дами, имам бърз кулинарен въпрос:
С какво мога да комбинирам качамака, освен с бекон/сирене/запържен червен пипер?
И при положение, че вече е охладен, отлят в най-различни форми... Направих твърде голямо количество...  Embarassed  
Като дете, когато баба ми правеше най-много го обичах със запържено масло и сирене...а сестра ми с прясно мляко... така ми липсва този вкус.
Ето един вариант:
http://www.kulinarno-joana.com/2009/09/baked-cheese-polenta-with-tomato-sauce/
и пица полента
http://yoli-www.blogspot.bg/2011/01/blog-post_10.html
на фурна:
http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpab … &id=3453&
name=Kachamak-%28polenta%29-na-furna-s-domati,-spanak-i-sirena-

ако напишеш "полента" излизат и други вариации на ... качамак Simple Smile
Виж целия пост
# 353
Мерси, но аз вчера ги направих по рецепта от тук Simple Smile
Днес да питам за идея с кайма и картофи, но не мусака, ако изобщо има такова 😃
Огретен.
Виж целия пост
# 354
Благодаря, Ала-Бала! Simple Smile
Изкушавам се да го запека на фурна или да го изпържа, само ме е страх да не се разпаднат парчетата при процеса.
Виж целия пост
# 355
Мерси, но аз вчера ги направих по рецепта от тук Simple Smile
Днес да питам за идея с кайма и картофи, но не мусака, ако изобщо има такова 😃

виж и така а*ла овчарски пай - това е и с пиле, но го правя и само с кайма, щото мъж ми не яде мусака, но като е разделена - не и прощава Simple Smile пък и масълце и кашкавал и ма отгоре.  http://pep-4o.blogspot.bg/2011/10/blog-post_13.html

Пепчо,не разбрах обаче колко се пече преди да разсипеш пюрето newsm78

Аз не пека само сместа, без пюрето. Задушавам в тенджерата, изсипвам и върху нея - пюрето. Каймата се сготвя, докато се задушава, не остава много течност в нея.
Виж целия пост
# 356
Мерси, но аз вчера ги направих по рецепта от тук Simple Smile
Днес да питам за идея с кайма и картофи, но не мусака, ако изобщо има такова 😃

Кюфтета по френски
Виж целия пост
# 357
Мерси на всички! Каймата в крайна сметка отиде на кюфтета Grinning
Виж целия пост
# 358
Снощи оставих мъжът ми да свари свински език. Той много съвестно го е сварил... и го е извадил в друг съд. Сега е студен, сух и посмъртно не мога да го обеля. Tired  Има ли вариант да оправя нещата или да го пратя на кучето да хапне и то?
Виж целия пост
# 359
стопли го в микровълновата, или във фурна за малко - колкото да се отпусне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия