БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 69 868
  • 754
# 495
Имаше пяна в сметаново жълтъчната смес. Така ли трябва да е!?!

Ябълка,
това е разковничето, затова имаш шупли после. След разбиване, с лъжица се махат тези мехурчета, ако искаш да стане съвсем гладък кремът.
Понякога си играя и махам, друг път - не. Нас специално не ни бърка ако има балончета.

Кикито,
по каква рецепта? На колко печеш? Да не пускаш вентилатор или инфраред при печене?
Виж целия пост
# 496
Печката ми беше един стар и доказал се Раховец,последните няколко опита преди да я сменим бяха неуспешни,новата е без вентилатор,обикновена бг.Разучих я,свикнах ѝ и тогава се престраших да пробвам и така вече почти година...
Мисля,че през това време и брашното съм сменила,ама пък ще взема пак да го сменя.И не,фурната не я отварям преди 20-та мин. така знам.

Имам си една-две сполучлива рецепти,които редовно си правих ,е, те изоообщо не се получават.Когато печивото е с мая е перфектно.Току-що извадих един голям и надут тутманик.
Виж целия пост
# 497
Много може да са причините....
Кофти бакпулвер, печеш на мн високи градуси, новата печка е развалена...
Без повече детайли, аз лично нищо повече не мога да кажа, само да предполагам.
Виж целия пост
# 498
И не,фурната не я отварям преди 20-та мин. така знам.

...Когато печивото е с мая е перфектно.Току-що извадих един голям и надут тутманик.
Това с 20те минути е за маяно тесто.
За сода/бакпулвер няма такова нещо - отваря се едва когато предполагаш, че е готово печивото и ще тестваш с клечката.  Simple Smile
Виж целия пост
# 499
Да,така ги проверявам,с клечка.Бакпулвера смених няколко вида и все не се получава.
Виж целия пост
# 500
Не знам дали ми е за тук въпроса,но да попитам какъв грил-тиган използвате?Аз имам един Тефал,обаче след първото печиво (дали е пилешка пържола,кюфте или друго) остава черен нагар и не мога да пека втора порция.Да не говорим и че едвам го чистя,абббееее кофти работа.
Та вие какви ползвате?
Виж целия пост
# 501
Аз ползвам Икеайски, с незалепващо покритие е и съм много доволна от него.
Виж целия пост
# 502
Аз на Lava - грил тавичка и съм много доволна. Ползвам индукционен котлон, а тази тава става и за фурна.
  http://shop.lavabg.eu/gril-tigan/58--.html
Виж целия пост
# 503
Ползвам такъв с каменно покритие, прави идеално "грил-райе". Мия на ръка, обаче, не става за миялна.
Тежичък е, заради камъка, и трудничко се мие, но съм доволна от сготвеното.
Виж целия пост
# 504
Имаше пяна в сметаново жълтъчната смес. Така ли трябва да е!?!

Ябълка,
това е разковничето, затова имаш шупли после. След разбиване, с лъжица се махат тези мехурчета, ако искаш да стане съвсем гладък кремът.
..................
Защо с лъжичка бре, красавице, направо се минава през цедка, прецеждаш и си готова.  Simple Smile

Честит празник,момичета!Бъдете здрави,щастливи и обичани!

След  поредния неуспех,реших вече да се допитам до вас.Правя кексове от много години.Винаги са се получавали перфектни,напукани от горе и т.н.Вече имам около десетина неуспешни,един след друг опити.Не се надигат и това е.Все едно изобщо няма набухвател.ползвам най-различни видове.Реших да направя ...........................
Според мен нещо не е предварително добре разбито.  В тестото , когато се прави кейк трябва добре да са разбити продуктите, за да влиза въздух освен набухвателя, който винаги ползваме Давай рецептата да я изкоментираме  и разкостим.   Simple Smile

Тази сметана която ви показах, че съм закупила от Била днес я разбих с миксер и стана на разкошен  твърд сняг. Става си отвсякъде. Закупих още 5 бр. Да си имам. Нищо и няма когато е в хладилник месеци наред .

Не знам дали ми е за тук въпроса,но да попитам какъв грил-тиган използвате?Аз имам един Тефал,обаче след първото печиво (дали е пилешка пържола,кюфте или друго) остава черен нагар и не мога да пека втора порция.Да не говорим и че едвам го чистя,абббееее кофти работа.
Та вие какви ползвате?

Тиган реброван - ползвам един чугунен . Старшно е тежък, едвам го вдигам за да ми мия след ползване дето се казва , ама ми върши прекрасна работа, ама и цената му беше ... жестока... 100 евро. Има ги вече и тук по магазините.
Виж целия пост
# 505
Защо с лъжичка бре, красавице, направо се минава през цедка, прецеждаш и си готова.  Simple Smile
Aми, защото така гледах в Марта Стюърт или Джейми Оливър, бе някое от тези светилата.
Не съм се сетила за цедка, благодаря за идеята.  Hug Дали ще излязат всички мехурчета?  newsm78 Сега трябва да направя крем-брюле да тествам  Laughing.
Виж целия пост
# 506
Това е рецептата,която се е получавала винаги и вече е неуспешна.....

Лесен кекс

1 к.ч. олио
2 к.ч. захар(аз слагам по-малко)
2-3 яйца
1 к.л. сода
1 к.ч. кв. мляко
2 1/2 к.ч. брашно
1 пакет канела
Разбиват се яйцата,захарта и последователно се прибавят останалите продукти.

Не мисля,че е рецептата.Правила съм я безброй пъти.Изобщо нищо със бакпулвер или сода няма успех,дори и в машината за хляб-там поне няма грешка,тя бърка,тя пече.А колежките черпят ли, черпят с кекс от машина за хляб.....


Редактирах се...след кафето. Simple Smile
Виж целия пост
# 507
Кикито, брашното май си забравила  Wink
Предполагам, че слагаш, нали... иначе то няма какво да се надигне  Crazy
Виж целия пост
# 508
Крем с желатин само в хладилник ли стяга или ще ми се получи и ако го оставя навън, просто по-бавно?

Нямам място в хладилника да прибера тортата  Crazy и се чудя дали ще се стане ако го оставя на терасата.
Виж целия пост
# 509
и извън хладилника стяга, но по-бавно. Ако имаш място във фризер, можеш да сложиш там за 30 мин. и тогава отвън
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия