БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 69 868
  • 754
# 420
И с нея търкам, но не става така както искам. Надявах се на някаква хитринка  по скоро.
Виж целия пост
# 421
Препоръчайте ми рецепта за спагети със сметана ,пилешко и кашкавал. На морето детето си поръча в едно заведение и не мога да намеря рецепта без жълтъци в нея .

лесно е - просто не ги слагай, а ползвай останалите продукти
Аз бих сложила варен жълтък намачкан.
Виж целия пост
# 422
Утре ще направя експеримент ,в едната половина от соса ще сложа варен жълтък ,а другата без .Дано се получи хубаво ястие .
Виж целия пост
# 423
Поли, пробвай с тези спрейове които са за фурни. Пускаш леко да загреят реотаните колкото да можеш да ги пипнеш с ръка (40С) и след това напръскваш. Можеш след това с мокра кърпа да избършиш, с гъба или под течаща вода, но не е за препоръчване, изисква се много сръчност, за да не отиде вода в краищата където са жиците.
А по моя въпрос дали мога да заменя цяло яйце с жълтъци в кекс, дали някой е пробвал?
Виж целия пост
# 424
Поли, пробвай с тези спрейове които са за фурни. Пускаш леко да загреят реотаните колкото да можеш да ги пипнеш с ръка (40С) и след това напръскваш. Можеш след това с мокра кърпа да избършиш, с гъба или под течаща вода, но не е за препоръчване, изисква се много сръчност, за да не отиде вода в краищата където са жиците.
А по моя въпрос дали мога да заменя цяло яйце с жълтъци в кекс, дали някой е пробвал?
Можеш според мен. Слагаш и 3 цели яйца, няма начин да не ти се надигне.
Виж целия пост
# 425
Купихме едно парче свински черен дроб. Как да го мариновам/овкуся? Не ми се пържи,ще го печем на скарата.
Виж целия пост
# 426
Купихме едно парче свински черен дроб. Как да го мариновам/овкуся? Не ми се пържи,ще го печем на скарата.

Нарязвам дроба на филии. Слагам го в купа и добавям прясно мляко, олио, червен пипер, смлян бахар и подправки за скара. Оставям да престои за няколко часа в хладилника.
Виж целия пост
# 427
Купихме едно парче свински черен дроб. Как да го мариновам/овкуся? Не ми се пържи,ще го печем на скарата.

Нарязвам дроба на филии. Слагам го в купа и добавям прясно мляко, олио, червен пипер, смлян бахар и подправки за скара. Оставям да престои за няколко часа в хладилника.

и 1/2 ч.л. сода, както и 1/2 с.л. оцет или лимоново сок - става мозък
Виж целия пост
# 428
Трябва ли да се измие преди печене?
Виж целия пост
# 429
миеш,режиш,кисниш и е готов
Виж целия пост
# 430
Моля за лесна рецепта за телешко. Имаме замразено домашно, мъжът ми го готви на супа и гювеч,  но на нас с детето не ни хареса. Сега искам аз да се пробвам  Simple Smile
Виж целия пост
# 431
Какво точно телешко месо имаш?
Виж целия пост
# 432
Моля за лесна рецепта за телешко.
Със спанак.
Сварявам месото почти до готовност. Задушавам лук, морков, малко брашно (за уплътняване на соса), червен пипер, сол, бланширания спанак, наливам от бульона на месото и месото на порции, подправям с джоджен. Варя 15ина минути и готово.  Поднасям с 1-2 лъжици кисело мляко.
Ако супата, която готви мъжът ти е различна от Телешко варено - предлагам и него. Simple Smile
Виж целия пост
# 433
джоджен на телешко и спанак newsm78
Виж целия пост
# 434
джоджен на телешко и спанак newsm78
Много ни е вкусно.  Crazy И на спаначена супа слагам джоджен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия