БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 69 867
  • 754
# 450
Захванах се да правя торта, но не бях погледнала, че в рецептата пише самонабухващо брашно. Нямам такова в момента. Мога ли да го заменя с нещо? Например обикновено с бакпулвер? И в какви пропорции? Количеството е 130 грама.

Абсолютно!
Винаги така правя. Досега само в английски и американски рецепти съм срещала такова брашно.

Количествата: 130г. обикновено брашно, бакпулвер: 1 пак. др. Йоткер е за 500г брашно, т.е. на теб ти трябва 1/4 пакетче.

П.с. Нещо не ми се изпращат съобщенията, нз защо така... Извинете ме, ако го виждате 2 пъти.
Виж целия пост
# 451
Благодаря, момичета! Hug
Имам кантарче, сега ще го забъркам!
Виж целия пост
# 452
В събота правих крем Брюле. Като гледах рецептата, реших, че няма къде  да сгреша. Обаче схафих. ooooh! Embarassed
Крема ми се пресечв, оцвичи. Пекох го на водна баня , 180  С. ........................
Една от причините са високите градуси, а друга е ако си ползвала растителна сметана, например на Хопла. Хубав  крем Брюле става с животинска.
Виж целия пост
# 453
Има въпрос, свързан с приготвяне на  торта и ще се радвам, ако ми помогнете със съвет.

Ще правя торта с крем Брюле / с желатин/ и над крема искам да сложа блат/пласт желе от портокали.
Дали ще се получи? Притеснява ме отдолу крема брюле, дали няма нещо да се повреди?!
И крема и желето ще са студени, когато ги съединя
Виж целия пост
# 454
Има въпрос, свързан с приготвяне на  торта и ще се радвам, ако ми помогнете със съвет.

Ще правя торта с крем Брюле / с желатин/ и над крема искам да сложа блат/пласт желе от портокали.
Дали ще се получи? Притеснява ме отдолу крема брюле, дали няма нещо да се повреди?!
И крема и желето ще са студени, когато ги съединя
Нямам голям опит, но преди да сложиш върху брюлето желатиновата смес леко надраскай с вилица крема(брюле-вече стегнал). И когато изсипваш последния слой го прави върху обърната лъжица...да не пробие дупка в крема. Правила съм торта Три шоколада, като всеки пласт беше с желатин и стана...не се свлече, така че и с брюлето ще се получи.
Виж целия пост
# 455
В събота правих крем Брюле. Като гледах рецептата, реших, че няма къде  да сгреша. Обаче схафих. ooooh! Embarassed
Крема ми се пресечв, оцвичи. Пекох го на водна баня , 180  С. ........................
Една от причините са високите градуси, а друга е ако си ползвала растителна сметана, например на Хопла. Хубав  крем Брюле става с животинска.
Сметаната ми е Pilos  от  Lidl.
Виж целия пост
# 456
Скрит текст:
Има въпрос, свързан с приготвяне на  торта и ще се радвам, ако ми помогнете със съвет.

Ще правя торта с крем Брюле / с желатин/ и над крема искам да сложа блат/пласт желе от портокали.
Дали ще се получи? Притеснява ме отдолу крема брюле, дали няма нещо да се повреди?!
И крема и желето ще са студени, когато ги съединя
Нямам голям опит, но преди да сложиш върху брюлето желатиновата смес леко надраскай с вилица крема(брюле-вече стегнал). И когато изсипваш последния слой го прави върху обърната лъжица...да не пробие дупка в крема. Правила съм торта Три шоколада, като всеки пласт беше с желатин и стана...не се свлече, така че и с брюлето ще се получи.
Благодаря bouquet
Виж целия пост
# 457
А коя е животинска? (конкретна марка)  newsm78
Виж целия пост
# 458
А коя е животинска? (конкретна марка)  newsm78
Мегле, Президент, Panna da montare...
Виж целия пост
# 459
Лидълската също е животинска Peace
Виж целия пост
# 460
Биляна, може ли снимка на Меглето животинска сметана, че аз такава не знам да има?
Виж целия пост
# 461
http://shop24.bg/smetana-izvara/10653-smetana-za-gotvene-mlechna … 034900027443.html - тази не е ли животинската?
Виж целия пост
# 462
В събота правих крем Брюле. Като гледах рецептата, реших, че няма къде  да сгреша. Обаче схафих. ooooh! Embarassed
Крема ми се пресечв, оцвичи. Пекох го на водна баня , 180  С. Водата като погледнах беше завряла. Може ли това да е причината? newsm78

Е, не че му простихме. Joy Joy Joy

Здравейте!

За да Ви се пресече крема има няколко причини - първо печене на висок градус ,като следствие водата да заври- не повече от 165-170 градуса на долно ниво, на водна баня. Второ - използуване на растителна сметана. Много трудно с нея ще се получи гладък крем брюле. Трето - има вероятност да влезе вода, когато кипи от съда /тавата с вода/ в шоличките /формите/ с крема. Тогава той не се сгъстява, а стои течен, на шупли /парцалчета/. Използувам течна животинска сметана с масленост 35% от  м-г Берьозка и нямам проблеми.

Тук Ви предлагам две рецепти за крем брюле. Изпитани.
Крем брюле с бял шоколад

Крем брюле


Успех!
Виж целия пост
# 463
Нещо подобни са тези на снимката /пласмасовите бутилчици/

Виж целия пост
# 464
Она, като ѝ гледам цената животинска ще да е, ама не съм я виждала в магазин тази.  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия