НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 103

  • 64 860
  • 726
# 165
Не съм чела нищо от тази Ванилка преди, но ми звучи като разумна жена, която е подходила рационално към проблемите си.
Статията не четох и нямам намерение....
Предполагам човек, който никога не се е сблъсквал с нея, ще си помисли точно това - рационалност и разумност.
Лутала се и сега се намерила и осъзнала.
А всъщност всичко е игра и стратегия. Привличане на внимание и да се направим на интересни.
Суровоядка не е била.
Беше веган-фашист. А великите  прославени торти бяха с кафявото злато (нейни думи) -тахан.
Сега да мине през всички предавания, където се показваше, и да обясни, че вече яде мензис, слуз и мърша....(предполагам пак се оправдава публично защо ги яде тези неща както преди 2-3 години).
А и все пак трябва да се спасява бизнесът.
Виж целия пост
# 166
Скрит текст:
Не съм чела нищо от тази Ванилка преди, но ми звучи като разумна жена, която е подходила рационално към проблемите си.
Статията не четох и нямам намерение....
Предполагам човек, който никога не се е сблъсквал с нея, ще си помисли точно това - рационалност и разумност.
Лутала се и сега се намерила и осъзнала.
А всъщност всичко е игра и стратегия. Привличане на внимание и да се направим на интересни.
Суровоядка не е била.
Беше веган-фашист. А великите  прославени торти бяха с кафявото злато (нейни думи) -тахан.
Сега да мине през всички предавания, където се показваше, и да обясни, че вече яде мензис, слуз и мърша....(предполагам пак се оправдава публично защо ги яде тези неща както преди 2-3 години).
А и все пак трябва да се спасява бизнесът.
за това ли беше драматично вметнато онова за 2те години пауза?
Виж целия пост
# 167
О, тя значи е била от най-войнстващите представители на веганството. Аз затова съм на мнение, че човек с такива ограничения в храненето е добре да изкара поне едно 4-5 години, придържайки се стриктно и едва след това да помисли да съветва други хора и да организира движения, като никога не си позволява да насърчава деца и бебета да се хранят така. За съжаление най-възторжени са тези с по няколко месеца - година, две стаж. После започват да се усещат лека полека и да смекчават тона.  Simple Smile
Но тази жена специално, явно може да има и други, бизнес цели. Нямам идея, защото за първи път чета нещо от нея.
А вие с вашите мъже хич не се оплаквайте, да не разказвам аз как ежедневно ми се изнасят беседи за това как ми се съсипва мозъка от липса на глюкоза и как скоро щяли да ме подгонят инвазивните кардиолози, за да ми нафрашкат няколко стента.  Joy
Виж целия пост
# 168
*papaya*, пръжките се правят доста лесно, само трябва да се престраши човек. Мисля, че Дани беше пуснала рецепта, като трикът е слаб огън и малко водичка, за да не загорят и запушат в началото. Аз отделената мас я "гася" с лъжичка прясно мляко, ако имам, без да съм забелязала разлика със или без.
Мисля да пробвам и паприкованата сланинка на Вив скоро.

По темата за тортите, в търсене на семпла "здравословна" торта за НВ-ВМ повод  Mr. Green, се спрях на чиийзкейк - блат от ядки с яйца, шоколад и масло, и крем от извара, маскарпоне и/или заквасена сметана. Ще има и някакъв горски плод, но не планирам подсладител. Ще е за широката публика, дано се получи.
Темата с рецептите е необятно богатство в това отношение.

Кам, Laughing Laughing
Виж целия пост
# 169
Вие какво мислите за натрапването на каквито и да е режими на деца? Не говоря за НВ-ВМ, а като цяло всичко. Живо ме интересува и тайно се надявам да успея да се преборя и с лакомията на ММ и всички след време да спазваме режима...
Аз лично веганство, вегетарианство, суровоятство са ми толкова далечни ...

Дана, много приятна торта ще е, аз си правя нещо като монопорция без да го оформям като торта, само без яйце.
Виж целия пост
# 170
Да ви попитам нещо за маста, купувам 2 вида в кутийки, едната е по-твърда а другата по-мека, коя би трябвало да е по-хубава?  newsm78
Виж целия пост
# 171
Риъл,
Скрит текст:
нямам идея какво пак драматизира в актуалната статия...всъщност както винаги.
Както казах няма да я чета.
Преди 2-3 години мисля, че във веган темата нещо се беше пуснало, та оттам знам за мрънканиците и/откровенията и.

Кам,
Скрит текст:
права си. Тя даже имаше някаква статия (мисля, че преведена) за веган хранене на бременни ли, на деца ли (2012-та при Олга Дукат - една дула). Тогава се възмутих както по принцип бях почнала да се възмущавам на много неща в тези среди и затова съм виден хейтър за тях. Но вече 5 пари не давам кой какво мисли.  Joy И естествено се реши, че се муся понеже на мен не ми е предложено да пиша. И ми се предложи, но категорично отказах с причина, че нито ми е цел, нито желание, нито имам нужда да нося подобни отговорности. И ако въобще искам и реша, имам си моя трибуна...
Абе, важното е да пишеш омайно, нищо че звучиш като надрусан и напушен и всъщност не се казва нищо съществено. Хората да ти вярват, следват и да имаш мнооого лайкове, последователи.

И ние започнахме да поддържаме блог/сайт с началото на суровоядстването ни, но главната му цел беше кулинарна, уж. Признавам, че има някои пропуски от наша страна, както и публикувани дивотии. Но те си седят там и не трия, за да градя нов авторитет, както направиха някои други. Не ме е срам. Нито пък смятам, че трябва да се обяснявам публично на тоя и оня и да излизам с разни декларации.

Точно защото вече смятам като теб за натрупването на опит в продължение на няколко години, сега съм по-тиха от водата и по-ниска от тревата.  Wink Но категорично смятам, че въпреки допуснатите грешки, нито съм агитирала, нито съм пропагандирала. Нито съм водила война с всеядните, обиждала и анатемослвала. Нито пък обикалям всякакви теми в бг мама, за да отварям очите на другите, нито пускам едни и същи снимки на ястия в 20 теми....Нито обикалям предавания до такава степен, че човек вече да го е страх да си отвори хладилника - може и оттам да изскочи леещият акъл.

Признавам също така, че за ни един от веганите в БГ, макар и някои вече бивши, нямам хубаво мнение и мога да се обоснова защо.
А те ако искат да намират прозрение и спасение на Марс...
Виж целия пост
# 172
Дана, сигурно не се правят трудно и с удоволствие бих си ги правила, но ако ММ ме види да правя пръжки у дома, ще избяга завинаги  Rolling Eyes

Кам, ти ме изненада с ТМ... мислех, че си "взела властта" и дружно сте на едно и също хранене. Значи да чакаме кардиолозите да те отвлекат съвсем скоро  Joy

Синеока, и аз съм се замисляла за това, ако някога имам дете как да го храня. Ми те грижовните майки ще правят на децата си мекички, бухтички, тортички... пък аз ще му топя опалянката в масло Laughing Та вероятно ще го мисля, когато му дойде времето, дай първо да се погрижим да се появят  Hug
Виж целия пост
# 173
ММ се храни като мен, когато е вкъщи. От време на време си позволява нережимности, когато се храни навън. Синът ми яде всичко, див пубертет го тресе и нямам никакъв контрол върху храненето му извън дома. Той без месо на масата не може да седне, затова имам надежда скоро да го вкарам и него в правия път. Mr. Green
Виж целия пост
# 174
Дана, аз напоследък правя една морковена торта при повод, вдъхновена от тази рецепта, но в сместа за блата слагам макс. 2 с.л. мед и не мариновам морковите. Последно пропуснах и фурмите, но сложих няколко стафиди в сместа.
Единствено ако решиш да правиш крема с крема сирене имай предвид, че той е добре да има повече от 1 с.л. мед, защото иначе си остава солен  Grinning

Тази Ванилка съм попадала случайно на нея, много беше популярна по едно време с тортите си и прочие и на мен ми се беше сторила крайна, имало за какво значи.
Но честно казано, аз имам чувството, че някои привърженици на веганството са способни да изкривят каквото и да прочетат по какъвто начин им е изгоден в момента, независимо дали за храна или нещо друго става дума.
Виж целия пост
# 175
Готови пръжки продават Майстори Месари. Колкото до Ванилката - искам да ви кажа, че това момиче е приятно за слушане, даже не всеки път, само през монитора. На живо е една доста неомайна сладкарка, която нито поздравява, нито ухажва клиентите си. Ходила съм два - три пъти на място...Няма как да ми се случи отново.
Но и аз забелязах, когато преди година и малко, вече не я следя, започна да вмъква туй - онуй уж забранено в сладкишите. Не ме кефи въобще девойката, но и мен ме е страх от много слаби жени, които говорят бързо. Имам чувството, че всеки момент ще се счупят на парчета и ще започнат да хвърчат зъби... Последното без елемент на ирония, наистина ме е страх от много слаби хора.
Виж целия пост
# 176
Ули, благодаря за рецептата! Беше ми попаднала и на мен и мисля, че ме отказа кокосовото брашно в нея. В един момент може и да се прежаля и да купя.
Междудругото, все още съм ти благодарна, че сподели информацията за Кейти преди няколко години в спортната. Да знаеш, че усилията ти не са били напразни.
Виж целия пост
# 177
Вери,
Скрит текст:
спокойно, и нас някои ни смятат за радикални ислямисти, камикадзета и вече не помня какви групировки още.  hahaha Винаги съм се чудила защо човек като изрази мнение, при това подплатено с научна информация, то това често се приема за "хейтване и плюене и едва ли не лично отношение към някого. Но естествено, по-просто е да те изкарат хейтър като не са добре подплатени с аргументи да защитят своята теза в евентуален спор. Това, което не обичам е псевдонауката, извъртането и изопачаването на очевидни факти и премълчаването на други с цел само и само нещо да изглежда по-достоверно.
Това, че вие сте търсили през годините път към правилното хранене и здравето е съвсем естествено, не виждам никакви причини да се срамуваш или триеш предишни мнения. Аз също съм извървяла дълъг път, докато стигна дотук и не винаги съм била с вижданията, които сега имам. Единствената причина това да не фигурира във виртуалното пространство е, че тогава нямаше интернет.  Simple Smile След като започнах ВМ-НВХ, минаха поне 3-4 години, през които четях, наблюдавах какво се случва с мен, имаше неща, които ме притесняваха и изпитвах известни съмнения дали не греша в нещо. И през ум по това време не ми е минавало да проповядавам на други хора тези принципи.  

Папая, у нас се готви съобразно нашето хранене, само дето мъжът ми си го допълва с хляб, ориз, картофки , а след това яде и разни нишестенца, шоколади, сладолед и бисквити.  Joy
Айде, отивам да почета малко Марк Хаймън, чиято книга започва доста обнадеждаващо с мисълта:
"Кое е най-доброто нещо, което може да направите за вашето здраве, тегло и дълголетие? Яжте повече мазнини. "
 Simple Smile
Виж целия пост
# 178
Здравейте!  Hug Записвам се, за да ви следя.
Благодаря на Cioccolata за темата.  bouquet Отивам да чета първа страница.
Виж целия пост
# 179
Ками, аз нали писах в една от "общите" теми за отслабване - реакцията на моите твърдения от една потребителка беше, че била чела точно обратното във вегетарианските сайтове. Rolling Eyes И затова не можело да се вярва на моите "факти". ooooh! Толкова по въпроса за научната информация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия