НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 103

  • 64 861
  • 726
# 195
Нещо любопитно:
http://ketogasm.com/the-bacon-experiment-interview/

Какво се случва, ако се яде само бекон в продължение на месец?
Почитател на кето- храненето направил 30 дневен експеримент, през който ял единствено по около килограм бекон на ден, приблизително по 2500 ккал ( с 500 повече от обичайните за него).
Резултатът бил учудващ и за самия него - за този период отслабнал с почти 10 кг, чувствал се прекрасно, кръвното му налягане намаляло, контролните му изследвания в края на експеримента били толкова хубави, че лекарят му казал, че каквото и да прави, да продължи така, защото очевидно му се отразява добре.
Виж целия пост
# 196
Поредният пирон в ковчега на калорийната теория. Simple Smile
Виж целия пост
# 197
Момичета, момичета, веганската агитка е нападнала темите за отслабване, кърмене и детското хранене, а вие се помайвате  Laughing

Бекон звучи добре, но аз напоследък налитам на рохки яйца и зелени салати. Много е интересно това, как предпочитанията се променят със сезоните.
Виж целия пост
# 198
Скрит текст:
Нещо любопитно:
http://ketogasm.com/the-bacon-experiment-interview/

Какво се случва, ако се яде само бекон в продължение на месец?
Почитател на кето- храненето направил 30 дневен експеримент, през който ял единствено по около килограм бекон на ден, приблизително по 2500 ккал ( с 500 повече от обичайните за него).
Резултатът бил учудващ и за самия него - за този период отслабнал с почти 10 кг, чувствал се прекрасно, кръвното му налягане намаляло, контролните му изследвания в края на експеримента били толкова хубави, че лекарят му казал, че каквото и да прави, да продължи така, защото очевидно му се отразява добре.


Впечатляващо! А бихте ли ми препоръчали бекон? Около мен има само Лидл и Кауфланд за съжаление.
Виж целия пост
# 199
Точно в тези двата магазина няма бекон  Crazy И аз търся от къде в София да се снабдявам с пресен суров бекон, не от тези вакуумираните или пушени боклуци  Naughty Но до сега само в провинцията съм намирала, просто не знам малки и добре заредени месарници в София (ако има такива все още)  Confused
Виж целия пост
# 200
Здравейте, и аз се интересувам от качествен бекон (не пушен)...

През последния месец (2-ри на режима) нямам мърдане в килограмите, позадържах ги....но имам намаляване на талията с 4см. Истина е, че не съм и особено стриктна...позволявам си някой друг шоколадов бонбон и/или чаша червено вино. Реших от вчера да не слагам пр.мляко или кокосова мазнина в кафето, а да го пия съвсем чисто. Опитвам се да увелича мазнините, пък да видим...

Появи ми се странен сърбеж по лицето и ми избиха червени сухи петна преди 4-5 дена...нямам идея от какво. Хубавото е, че започнаха да отминават, но наистина нямам идея от какво може да са...може да не е от храна, а външен фактор Confused

Благодаря на всички, които споделят информация, както статии така и как се отразява този начин на хранене върху тях лично. Нямам много възможност да търся такава и затова разчитам основно на публикуваното тук и във фб.  Hug
Виж целия пост
# 201
Здравейте!
Преди време пишеш,ама зарязах всичко + този тип хранене в нач.на миналото лято...Сега почвам с начале Grinning
Т.к. имам висок пролактин и пия Достинекс,за да го нормализирам,почнах да пия и Вечерна иглика/фолиева к-на също/.Четох,че ВИ помага за разграждането на мастните клетки...т.е. ще ми пречи ли на храненето по някакъв н-н.
Снощи хапнах 2 кюфтета и сланинка.Нали е ок?
Благодаря.
Виж целия пост
# 202
Здравейте! Имам въпрос към тези, които спортуват (аз тренирам фитнес). Какво ви е храненето преди тренировка?
Виж целия пост
# 203
Аз лично тренирам на гладно.
Виж целия пост
# 204
Здравейте! Имам въпрос към тези, които спортуват (аз тренирам фитнес). Какво ви е храненето преди тренировка?

Аз не мога да тренирам на гладно, става ми лошо. Ако тренирам след работа, ям около 1-2 часа преди това - 1 банан и малко (40-50 гр.) ядки /примерно/. Ако тренирам сутрин към 10, си правя закуска пак около 2 часа по-рано - палачинка от 2 яйца и кокосови стърготини или бадемово брашно.
Виж целия пост
# 205
Аз тренирам на гладно, че иначе ми се повдига от някои упражнения. 30мин след тренировката се пада обяда ми. т.е. тренирам м/у закуска и обяд. Не знам дали е ОК, но мен сутрин с кран не можеш да ме вдигнеш. Щом стана трябва да закусвам ...

Мистик, и аз имам понякога такива петна, според ЛЛ е вид форма на псориазис, появява се от стрес и изчезва след ден два. Третирам го с кокосово масло ... и ми е достатъчно, не се забелязва ако държа добре хидратирана кожа. Появява ми се на бузите по към ръба на лицето. След баня са най-чувствителни, после си стават с цвета на кожата и ако са намазани добре с крем или масло изчезват бързо.

Бекон знам че има в месарница в Дружба 2, казва се Лиани, има и една добра месарница на Младост 1 на пазара. Не съм фен на бекона и не мога да кажа от личен опит дали е ОК, но ММ си го уважава. Често купувам и от Метро.

Благодаря че споделихте за децата си, аз съм сигурна за себе си, но не знам как да повлияя на баби и дядовци, които като чуят, че не даваш на детето сладко, веднага ще поправят тази несправедливост ooooh! .
Виж целия пост
# 206
Mozzie, и аз не мога на гладно, нямам енергия...тренирам след работа, директно във фитнеса
Виж целия пост
# 207
Аз тренирам 3 часа след хранене или на гладно, иначе всичко тръгва обратно  Sick
В месарницата на Младост 1 няма бекон, само гърди обезкостени купувам от там, ходя често. А в Метро не съм засичала.... ако има изобщо, явно го зареждат рядко и бързо свършва  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 208


Мистик, и аз имам понякога такива петна, според ЛЛ е вид форма на псориазис, появява се от стрес и изчезва след ден два. Третирам го с кокосово масло ... и ми е достатъчно, не се забелязва ако държа добре хидратирана кожа. Появява ми се на бузите по към ръба на лицето. След баня са най-чувствителни, после си стават с цвета на кожата и ако са намазани добре с крем или масло изчезват бързо.


Rolling Eyes не се отнася май за мен... Grinning
Виж целия пост
# 209
Момичета, момичета, веганската агитка е нападнала темите за отслабване, кърмене и детското хранене, а вие се помайвате  Laughing

 
Видях аз, ама си трая. И храненето на бременните. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия