Спомени и впечатления за социализма в България

  • 550 903
  • 11 975
# 810
Никъде в парка не виждам момичета да играят на ластик. Може би няма кой да им покаже. Ще намеря това лято ластик отнякъде и ще се опитам да обуча щерката и приятелките й ... да видим...
Играят, играят. Даже дъщеря ми изплете ластик от ластици и скачат като маймуни с прителките ѝ. Сетих се, че играехме и на "ръбче"- целехме с топка ръба на тротоара и я хващахме обратно.

Само че, на половин час минаваше една кола и спираше да ни изчака.
Виж целия пост
# 811
Купих ластик и показах на дъщеря ми и прителките и - интересът беше само докато висях с тях. От тогава не са повтаряли. Ние играехме ежедневно на тяхната възраст... Немската  я играехме до втора степен. Английска не помня.
Голяма ценност беше някой като се сдобие с нов ластик.  Че то тогава и ластикът беше дефицитен.  
- нямам такива спомени.
О, ръбче играехме пред блока на баба ми на малка квартална уличка - много бях добра.
На топчета не сме играли.
Виж целия пост
# 812
О, боже, намирам в нета клипове по скачане на ластик - не ми е хрумвало да погледна, но има. Леле къде се върнах  Laughing    
Някакъв пример - https://www.youtube.com/watch?v=U-nyeSgowBo
Ето за това имах смътен спомен https://www.youtube.com/watch?v=dZm-vlhj7oo
Виж целия пост
# 813
Имаше и голямо и малко дръвче, обръщанка и двойна. И предварително се уточняваха схемите- по колко бройки и от кое ще се играе.  Simple Smile
Девета степен "на челото" не сме я играли, или поне нямам спомен.

Темата стана малко "О, спомняте ли си госпожо!? " Laughing
Виж целия пост
# 814
Ем А Ес Ес А, Ес Ес А о Пи Пи А. Играехме на ластик, и по време на студентството ми един колега ми отвори очите, че всъщност сме подскачали на спелинга на думата Мисисипи. Laughing

Mississippi Mr. Green
Виж целия пост
# 815
О, ластика беше велика игра.  Simple Smile
И сега бих играла, стига да има кой да ми върже на акъла. Перфектен начин за сваляне на излишни килограми.

Дъщеря ми ми заяви преди 5-6 години, че е научила нова игра - френски ластик. И какво мислите? Извади един шарен ластик! Та и сега се играе.
Виж целия пост
# 816
Ръбче , ластик еххххх какво детство беше .......
Седморката на Блейк на покрива на 8 етажен блок  с сребърната гривна  за " телепортиране " на мама  и  отрязахно шише от веро с една пръчка за оръжие.  Борд за управление направен от дунапрен .  Mr. Green
Виж целия пост
# 817
Темата стана малко "О, спомняте ли си госпожо!? " Laughing
Е, нали е за: Спомени и впечатления за социализма в България, та ние си спомняме.
Виж целия пост
# 818
На ластик, ръбчета, дама (скачанка) сме играли и в средата/края на 90-те. Simple Smile Правехме също така "кюфтета" от кал. Mr. Green Беше хубаво тогава. Heart Eyes
Имах хубаво детство, за нищо на света не го заменям с "удоволствията", които предлага днешното време!
Виж целия пост
# 819
На ластик, ръбчета, дама (скачанка) сме играли и в средата/края на 90-те. Simple Smile Правехме също така "кюфтета" от кал. Mr. Green Беше хубаво тогава. Heart Eyes
Имах хубаво детство, за нищо на света не го заменям с "удоволствията", които предлага днешното време!

Аз с двайсетина години по-рано съм била дете, но и аз съм правила кюфтета от кал (но не ги ядяхме Joy). Помня, че големите каки правеха "бонбонки" от захар - едните бяха бели, захар, смесена с вода, а другите - тип карамел. Много бях впечатлена! Grinning
А колко карахме летни кънки! От онези, старомодните с кожените каишки.
Виж целия пост
# 820
А колко карахме летни кънки! От онези, старомодните с кожените каишки.
Мисля че в Бургас имаше специално място за каране на летни кънки. Всеки нарамва кънките и всички от блока там. Почти нямаше дете, което няма.
Виж целия пост
# 821

Аз с двайсетина години по-рано съм била дете, 
Я, значи не съм само аз вампир. Joy Joy
Виж целия пост
# 822

Аз с двайсетина години по-рано съм била дете, 
Я, значи не съм само аз вампир. Joy Joy

Много сме. Не се тревожи.
Виж целия пост
# 823
Няма да се плашите. В една тема ми казаха, че съм от преди Новата ера. Много сме, силни сме! Grinning
Виж целия пост
# 824
Няма да се плашите. В една тема ми казаха, че съм от преди Новата ера. Много сме, силни сме! Grinning

Ами преди време една симпатична съфорумлка беше написала нещо за грохналите старци, разждани през шейсетте години на миналия век и мен много ме досмеша. Най-грохналите от тях да са били по на 52-3 години.  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия