Спомени и впечатления за социализма в България

  • 550 870
  • 11 975
# 825
В една тема ми казаха, че съм от преди Новата ера.
Хе, младо момиче! Аз помня динозаврите. newsm62
Виж целия пост
# 826
 За първи път седнах на мотор Ковровец. После се учих да шофирам на Москвич 403 с горни предавки... К'во да се прави? От каменнта ера нЕкой сме още живи!

 newsm09
Виж целия пост
# 827
      Аз кънки нямах, но с такава гордост карах колелото си- червено "Балканче", сгъваемо, просто супер лукс! Laughing
      Само едно момче от махалата / за съжаление- рано си отиде от този свят/ имаше "Бианка", ако въобще на някого нещо му говори тази марка велосипеди. Ей, това беше вече недостижим лукс!

Аз съм отпреди каменната ера Laughing
Виж целия пост
# 828
      Аз кънки нямах, но с такава гордост карах колелото си- червено "Балканче", сгъваемо, просто супер лукс! Laughing
      Само едно момче от махалата / за съжаление- рано си отиде от този свят/ имаше "Бианка", ако въобще на някого нещо му говори тази марка велосипеди. Ей, това беше вече недостижим лукс!

Аз пък имах DIVA, донесено от Италия.  Flutter
Виж целия пост
# 829
      Аз кънки нямах, но с такава гордост карах колелото си- червено "Балканче", сгъваемо, просто супер лукс! Laughing
      Само едно момче от махалата / за съжаление- рано си отиде от този свят/ имаше "Бианка", ако въобще на някого нещо му говори тази марка велосипеди. Ей, това беше вече недостижим лукс!

Аз съм отпреди каменната ера Laughing
Да, говори ми, карала съм - то беше на дядо - не е ли "Банчи" - италианско.Аз помня първото ми -

това, обаче каква му марката - не помня
Виж целия пост
# 830
     
      Само едно момче от махалата / за съжаление- рано си отиде от този свят/ имаше "Бианка", ако въобще на някого нещо му говори тази марка велосипеди. Ей, това беше вече недостижим лукс!


Говори, говори. Бианки. Или Бианчи, не знам как е правилното произношение.

По наше време лукса беше Пони или Чопър, със скорости. Simple Smile
Виж целия пост
# 831
Първото ми колело беше Зубренок. Simple Smile
Скрит текст:
Моето беше оранжево.. но определено е от времето на социализма. Simple Smile
Виж целия пост
# 832
Коментирани ли са задължителните сватби през комунизма?
Наемането на гарнизонни и ученически столове за целта или пък палатки с пейки съчетано с войнишко изпращане? Mr. Green
Моля да споделите спомени,много ми е интересно,нашите са ми разказвали много,искам да чуя и вас,било е голяма атракция Grinning
Виж целия пост
# 833
Мда, на село се опва палатка на улицата с пейки за еднократна употреба, прави се курбан и е поканено цялото село по презумция.
Виж целия пост
# 834
Моите спомени от сватби са от 80-те, но те бяха в ресторант. Горе-долу като сега. А, помня булка, окичена с гердан от банкноти.  Sick
Виж целия пост
# 835
А, помня булка, окичена с гердан от банкноти.  Sick
Класика! hahaha
Виж целия пост
# 836
Сватбите си бяха задължителни, защото не можеше така - да живееш с някого. И на хотел не можеше да отидеш. Морал имаше.
Виж целия пост
# 837
Какви са тези задължителни сватби в гарнизони и столове...някакви селски истории, сигурно сега е равносилно с наемане на селската кръчма /щото гарнизони и столове вече няма, а и да има няма средства да ги наемеш/. Нашите са правили малка сватба и почерпка в ресторанта на гранд хотел София - имат прекрасни снимки.
Виж целия пост
# 838
Какви са тези задължителни сватби в гарнизони и столове...някакви селски истории, сигурно сега е равносилно с наемане на селската кръчма /щото гарнизони и столове вече няма, а и да има няма средства да ги наемеш/. Нашите са правили малка сватба и почерпка в ресторанта на гранд хотел София - имат прекрасни снимки.


Ти ще кажеш ,че няма гарнизони и столове ooooh!

Какво като са селски истории,то България да не е само София бе?

Виж целия пост
# 839
И на хотел не можеше да отидеш. Морал имаше.
Това ми припомни как се омъжих почти малолетна през 1991г.- на 20. Аз не си смених фамилията и след като отседнахме с мъжа ми в хотел в Карлово или Сопот (не помня точно), на рецепцията дълго ни проучваха паспортите, за да се уверят, че наистина сме съпрузи, а не незаконни гаджета. Накрая, омерзена от моята несменена фамилия, лелята на рецепцията ме попита, влагайки в гласа си цялото презрение, на което беше способна:"А след като сте с различни фамилии, отделни стаи ли ще искате?" hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия