Спомени и впечатления за социализма в България

  • 550 959
  • 11 975
# 885
Смърфовете го даваха по едно блок предаване в събота сутрин, края на 80-те със сигурност Peace
Виж целия пост
# 886
Сега има разнообразие на неужасни филмчета.

Помня как баща ми ме водеше на кино да гледам анимация за някакви 2 момченца. newsm78
Сещам се нещо, което може би липсва на пазара - книгите с приказки с невероятно красиви картинки.
Примерно




Защо не ги преиздават?
Виж целия пост
# 887
Бях забравила липсата на чалга  Shocked. То днес отвсякъде ни залива, та човек има чувството, че цял живот е живял с нея.

Аз пък оставам с впечатлението, че чалгата доста позалезе и поне от 5 години младото поколение на 15-25-годишните, точно тези, които са в час с новото, въобще не слушат чалга. Основно слушат западна музика, а от българската Криско и подобни изпълнители. Биха умрели от срам дори, ако някой ги заподозре, че слушат поп-фолк. Слушат чалга 35-45-годишни, които са носталгично настроени по музиката, която са слушали, когато са били на 15-25.
Виж целия пост
# 888
Какво слушане на сръбско и гръцко падаше. Ама тайно.
Виж целия пост
# 889
С някакви .... еднооки, изроди, роботи и не знам още какви.


Не е по темата, но и аз не мога да се начудя, откъде дойде този култ към грозното при децата? Абсолютно изродски физиономии по филми, книжки дори, играчки, щампи по дрехи.  Колкото една кукла прилича на зверкиня, толкова по-харесвана е.Също и с героите от филми,които са почти с обезобразени физиономии, дори когато трябва да изобразяват уж привлекателни персонажи.

Какво слушане на сръбско и гръцко падаше. Ама тайно.

А, тайно. "Сребърни криле" колко много се слушаха в студентски компании, вкл.
Виж целия пост
# 890
Какво слушане на сръбско и гръцко падаше. Ама тайно.
Верно, верно!
Металика, Бийтълс и Миле Китич - заклеймените музиканти по онова време.
Виж целия пост
# 891
Какво слушане на сръбско и гръцко падаше. Ама тайно.
Верно, верно!
Металика, Бийтълс и Миле Китич - заклеймените музиканти по онова време.

Сигурно това е единственият възможен критерий, по който Миле Китич би попаднал в една графа с Металика и Бийтълс.
Виж целия пост
# 892
Какво слушане на сръбско и гръцко падаше. Ама тайно.
Верно, верно!
Металика, Бийтълс и Миле Китич - заклеймените музиканти по онова време.

Сигурно това е единственият възможен критерий, по който Миле Китич би попаднал в една графа с Металика и Бийтълс.
Точно това и аз си помислих  Joy
Виж целия пост
# 893
    Да взема отношение за езиковите гимназии. Моя приятелка завърши такава, завърши и университет. След 89-та година разбрах,че баща и е бил затворник в Белене, близък сътрудник на Никола Петков, интернирани в родния ми град. С нея сме съученички от първи клас. Никога не съм усещала някакво отношение към нея. Умно момиче, с отличен успех, кандидатства, приеха я ,където искаше. Не ми е казвала за драми с характеристиката и. Всъщност историята около баща и ми я сподели след промените. И тя  по това време е научила. Знаела е, че има нещо в семейството и, защото са били изселени от родния им край. Но си имаше нормално детство, бяхме все заедно. Родени сме в началото на 60-те.И сега не говори да и е пречел социализма изобщо.
    Проблеми с характеристика е имала моята майка през 50-те години. Дори си я пазеше в къщи. Беше смешна - обличала се неподходящо, имала кожена яка. Баща и е бил кмет преди Девети септември и беше наблегнато, че не е имал профашистки прояви. Само , че купил хубави дрехи на дъщеря си  Laughing.
Виж целия пост
# 894
Какво слушане на сръбско и гръцко падаше. Ама тайно.

Това сериозно ли? Дънеше сръбско и гръцко - точно като чалгата сега. Е, чалгата може и леко да отмира (и на мен така ми се струва), но сръбското и гръцкото бяха отврат и не веднъж са озвучавали квартала. От тогава съм ги намразила, защото бяха от популярната музика. У нас имаше касети колкото щеш и не беше никаква тайна да се слушат.

Един от спомените ми от едно време е свързан с мъжки оголен или полуоголен задник, чиито притежател спокойно с часове е надвесен над колата си, работейки върху някой елемент. Набило ми се е в очите и сега ако видя някъде макар и много рядко веднага се сещам за миналото.
Виж целия пост
# 895
Бях забравила липсата на чалга  Shocked. То днес отвсякъде ни залива, та човек има чувството, че цял живот е живял с нея.

Аз пък оставам с впечатлението, че чалгата доста позалезе и поне от 5 години младото поколение на 15-25-годишните, точно тези, които са в час с новото, въобще не слушат чалга. Основно слушат западна музика, а от българската Криско и подобни изпълнители. Биха умрели от срам дори, ако някой ги заподозре, че слушат поп-фолк. Слушат чалга 35-45-годишни, които са носталгично настроени по музиката, която са слушали, когато са били на 15-25.

И аз съм на същото мнение. Чалгата залязва. Младото поколение не я харесва.
Ние в миналото не слушахме сръбско, аз смятах, че е смотана музика. Като много малка имам спомени, че имахме грамофон и слушахме Стефка Берова и Йордан Марчинков. По късно Албано и Румина. И други....
Виж целия пост
# 896
One way ticket, one way ticket...това съм слушала на грамофон, както и АББА, Сиси Кеч, Модърн Токинг, дори и Дюран Дюран...
Виж целия пост
# 897
Скрит текст:
Какво слушане на сръбско и гръцко падаше. Ама тайно.
Верно, верно!
Металика, Бийтълс и Миле Китич - заклеймените музиканти по онова време.
Сигурно това е единственият възможен критерий, по който Миле Китич би попаднал в една графа с Металика и Бийтълс.
Тук две мнения няма- Миле е с класи над тия дегенерати.
Виж целия пост
# 898
Скрит текст:
Какво слушане на сръбско и гръцко падаше. Ама тайно.
Верно, верно!
Металика, Бийтълс и Миле Китич - заклеймените музиканти по онова време.
Сигурно това е единственият възможен критерий, по който Миле Китич би попаднал в една графа с Металика и Бийтълс.
Тук две мнения няма- Миле е с класи над тия дегенерати.

За Металика съм съгласна, но за Бийтълс - не Naughty Laughing
Виж целия пост
# 899
Ше припадна  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия