как да познаете, че излизате с женен мъж след бързи срещи на clubr

  • 119 457
  • 2 450
# 1 950
Нищо подобно. Нали не смятате, че след 30 години света ще е същият като сега? Моля ви, целта е пълна автоматизация и изкуствен интелект като работна сила. Машините са в пъти по - добри работници от хората, не се разболяват, не изискват нищо, а и производствените разходи за изработването им, намаляват прогресивно. Прогнозите и очакванията са, че след около 10, най - много 20 години, безработицата ще е 50%. Това още Кейнс го е предвидил, нарекъл го е технологична безработица. Така че всъщност многото хора ще са проблем. Всяка една индустриална революция е родила и по една класа. Четвъртата индустриална революция определено ще роди класата на безполезните хора.
Но в духа на взаимното заяждане разбирам, че реалността не е от значение и хората явно наистина си вярват в глупостта, че след 30 г. света ще е същият и сегашните деца ще хранят утрешните пенсионери. Ще хранят, ама друг път.

   Браво за поста! bouquet
Виж целия пост
# 1 951
Писали сме едновременно с Аnna-Bell едно и също нещо
Виж целия пост
# 1 952
Нищо подобно. Нали не смятате, че след 30 години света ще е същият като сега? Моля ви, целта е пълна автоматизация и изкуствен интелект като работна сила. Машините са в пъти по - добри работници от хората, не се разболяват, не изискват нищо, а и производствените разходи за изработването им, намаляват прогресивно. Прогнозите и очакванията са, че след около 10, най - много 20 години, безработицата ще е 50%. Това още Кейнс го е предвидил, нарекъл го е технологична безработица. Така че всъщност многото хора ще са проблем. Всяка една индустриална революция е родила и по една класа. Четвъртата индустриална революция определено ще роди класата на безполезните хора.
Но в духа на взаимното заяждане разбирам, че реалността не е от значение и хората явно наистина си вярват в глупостта, че след 30 г. света ще е същият и сегашните деца ще хранят утрешните пенсионери. Ще хранят, ама друг път.
Е, щом предпочиташ да вярваш, че така и така няма да има нужда от хора, няма смисъл дори да разискваме......... Mr. Green
Само се питам, защо ли така- държави като Германия, например, че и САЩ, които са на светлинни години преди нас, все още се отуткват и не са въвели индустриалната революция, ами търсят начини да си вдигат раждаемостта?
А, сетих се- машините не могат да се усъвършенстват сами, въпреки писанията на фантастите, а хората няма как да се родят по програма гениални, та да се " заредят" ограничен брой, специално селектирани инкубаторки.
Дори, процентът на супер интелигентните е малък, та няма как да се възпроизведат ако няма широка основа.....
Виж целия пост
# 1 953
За пенсионерите,безработните и майките в майчинство.После палачинката се обръща и децата трябва да плащат за сегашните работещи.
Така е,че деца трябва да има..за да се получи.
За друго не се заемам да обсъждам.
Ехе,а за тия деца - бащи,искащи деца трябва.

Ти се съсипа бе, момиче. От 20-годишна ги мислиш как я карат старите девственици, старите моми, а сега очевидно и старите нещастници, на които никой не е пожелал да им направи дете. Мисли за по-позитивни и с практическа полза неща - подходящ хранителен режим например.

Мамасита, вноската в ОЗМ е 1.4%, за останалите ти сметки също не вярвам, понеже съм ги смятала.
Виж целия пост
# 1 954
Нищо подобно. Нали не смятате, че след 30 години света ще е същият като сега? Моля ви, целта е пълна автоматизация и изкуствен интелект като работна сила. Машините са в пъти по - добри работници от хората, не се разболяват, не изискват нищо, а и производствените разходи за изработването им, намаляват прогресивно. Прогнозите и очакванията са, че след около 10, най - много 20 години, безработицата ще е 50%. Това още Кейнс го е предвидил, нарекъл го е технологична безработица. Така че всъщност многото хора ще са проблем. Всяка една индустриална революция е родила и по една класа. Четвъртата индустриална революция определено ще роди класата на безполезните хора.
Но в духа на взаимното заяждане разбирам, че реалността не е от значение и хората явно наистина си вярват в глупостта, че след 30 г. света ще е същият и сегашните деца ще хранят утрешните пенсионери. Ще хранят, ама друг път.
Е, щом предпочиташ да вярваш, че така и така няма да има нужда от хора, няма смисъл дори да разискваме......... Mr. Green
Само се питам, защо ли така- държави като Германия, например, че и САЩ, които са на светлинни години преди нас, все още се отуткват и не са въвели индустриалната революция, ами търсят начини да си вдигат раждаемостта?
А, сетих се- машините не могат да се усъвършенстват сами, въпреки писанията на фантастите, а хората няма как да се родят по програма гениални, та да се " заредят" ограничен брой, специално селектирани инкубаторки.
Дори, процентът на супер интелигентните е малък, та няма как да се възпроизведат ако няма широка основа.....

Да вярвам? В нищо не вярвам, това е тренд, който е ясен не само на икономисти, но и на всички, които се интересуват от влиянието на машините върху живота.

А това, което съм болднала е най - голямата смешка, която съм чела. Не те нападам лично, не искам да го приемаш така. Hug "Въвели индустриалната революция"... Joy Joy Joy Те са инициатори на всичките индустриални революции, какво да въвеждат. Те живеят с това, затова и са на светлинни години от държави, които се възпроизвеждат като за световно. Първата индустриална революция възниква в Манчестър, благодарение на инженера Джеймс Уат, който усъвършенства парната машина. Това превръща града в първият индустриален град в света. След това следват още три революции, извършени именно в САЩ и Европа, а последната е именно т.нар. дигитална революция, извършена именно там. Гиганти като Гугъл, Фейсбук, Ай Би Ем, Спейс Екс, Тесла и т.н. са типични представители точно на четвъртият вид революция. И именно сред тях тече най - голяма надпревара за усъвършенстване на ИИ. А това, че се мъчат да вдигнат раждаемостта е най - невярното твърдение. Няма развита държава, която да го иска, защото е разбрала, че никакви икономически мерки не помагат. Хората се облагодетелства от тях, но деца, нъцки. Накратко, излиза скъпо и неефективно, за разлика от вноса на хора.  Затова всички развити държави се ориентират в тази насока, никой не разчита на местна раждаемост, защото е кауза пердута. Затова и в САЩ, специално майчинството е няколко месеца и изобщо е много далече от социална държава.

Машините могат да се усъвършенства сами дори и сега, с т.нар. ъпдейт. Не си представям какво ще бъде след десетилетия. А след 30 години вероятно ще се възпроизвеждаме и чрез изкуствени утроби, така че сигурно тогава пък ще се дебатира кое е по - добро изкуствено или естествено възпроизводство.
Виж целия пост
# 1 955
Наистина не може да се прогнозира с точност, може само някакъв много приблизителен икономически модел да се направи, каква ще е икономическата обстановка след 30-40 години, когато повечето ще сме в пенсионна възраст, ако доживеем. Обаче забравяте и социалния аспект. Сигурни ли сте, че днешните пеленачета ще се превърнат в хора, в добри членове на обществото? Че точно вашите ще са такива. Дори да предположим, че ще са живи и здрави и ще останат в България. Аз познавам хора, които са деца на точно такива самонадеяни родители, с много самочувствие, и буквално вегетират, не живеят смислено, със сигурност не работят за ничия пенсия. Един познат от семейство от сой наследи заедно със сестра си страхотно жилище в хубав квартал на София, след като и двамата им родители, успели и реализирани, починаха. Сестра му се омъжи преди доста години в малък град и си е там. Той в София чака сестра му да му праща пари, за да живее и да плаща данъците на апартамента, и приказва как искал да го продаде и да се премести при нея. Има дете иначе, макар че не живее с майката, не се грижи за детето и не плаща издръжка. Ами той изобщо не е в час, дори не си прави сметка, че той самият никога не може да си купи подобно жилище в София, толкова е алкохолизиран и вегетиращ. Да не мислите, че са предполагали родителите му, хора с голямо самочувствие, че ще се превърне в нещо такова?
Виж целия пост
# 1 956
Обаче забравяте и социалния аспект. Сигурни ли сте, че днешните пеленачета ще се превърнат в хора, в добри членове на обществото? Че точно вашите ще са такива. Дори да предположим, че ще са живи и здрави и ще останат в България. Аз познавам хора, които са деца на точно такива самонадеяни родители, с много самочувствие, и буквално вегетират, не живеят смислено, със сигурност не работят за ничия пенсия. Един познат от семейство от сой наследи заедно със сестра си страхотно жилище в хубав квартал на София, след като и двамата им родители, успели и реализирани, починаха. Сестра му се омъжи преди доста години в малък град и си е там. Да не мислите, че са предполагали родителите му, хора с голямо самочувствие, че ще се превърне в нещо такова?

Това е другият аспект и аз за него щях да напиша. Личният ми опит и наблюдения показват, че родителите рядко имат правилна преценка за децата си и почти всички са склонни да вярват, че децата им няма да са от "другите", онези паразитиращите, безделниците, престъпници, с ниски доходи, омъжени/женени за "неправилният" човек и т.н. Аз затова съм на мнение, че човек като има деца е добре да е доста премерен от към самочувствие и поучаване на другите, защото не знае какви ще са децата му и какви партньори ще вземат. Децата често пъти са най - големият урок на родителите. И много пъти, това на което се подиграваме или гледаме с надсмешка се оказава, че всъщност са нашите деца след години. Не напразно е казано "голам залък лапни, голяма дума не казвай". Не мисля, че родителите на престъпници, например са предполалаги някога, че децата им ще тръгнат по този път. И няма никаква гаранция, че семейството е добро, защото не се знае как ще на детето ще повлияе външната среда.
Виж целия пост
# 1 957

Машините могат да се усъвършенства сами дори и сега, с т.нар. ъпдейт.

А ъпдейтът идва от...? Има да чакам сам компютърът ми да се сети и да ми каже "мама".
Виж целия пост
# 1 958

Машините могат да се усъвършенства сами дори и сега, с т.нар. ъпдейт.

А ъпдейтът идва от...?

В момента много сериозно се набляга върху разработката на самообучаващи се компютри, които нямат нужда от човек, за да им напише програма, за да се обнови софтуерът, сами се справят с това. За след 30-40 години не ми се мисли какво ще е. Изключително много са се променили нещата от първите компютри с размери на стая по време на ВСВ, до днес. И все по-интензивен е темпът. Ако от 1945 до 1955 г. има някакви микроскопични промени, които са еквивалентни на промените в рамките на една година от последното десетилетие на ХХ в., може да се окаже, че за няколко месеца от 2040 г. развитието на технологиите е направило по-голяма крачка, отколкото за периода 2000-2020 г.

п.п. Ана-Бел, вярно е и това за престъпниците. Не всички идват от семейства с отколешни традиции в този "занаят". На мен лично никак не ми се живее сред хора с месиански комплекс, изживяващи се като суперелитни и над другите, надявам се искрено да няма много такива хора в бъдещето, да не се размножават усилено и се радвам, че всъщност няма да доживея, ако при следващите поколения съвсем се засилят характеропатиите и усещането за богоизбраност (затова не харесвам и евреите и арабите), за да го видя.
Виж целия пост
# 1 959
Христос Возкресе !!
 Навън е хубав ден !
Как не се спряхте бе хора Grinning
Виж целия пост
# 1 960
Има да си чакаш, в момента едва разцъфват технологии от 70-те и 80-те, само че с бързичка електроника. Изглеждат модерни, но концепцията им е по-дърта и от мен.
Виж целия пост
# 1 961
Има да си чакаш, в момента едва разцъфват технологии от 70-те и 80-те, само че с бързичка електроника. Изглеждат модерни, но концепцията им е по-дърта и от мен.

А бързичката електроника какво е? Концепцията може да е още от древногръцката логика и от Тюринг, но технологиите си вървят.
Виж целия пост
# 1 962
Бързичката електроника е много крехка и иска хора да си я къткат, не пада от небето. Общо взето истински скок на технологиите не сме имали отдавна. Има да чакаш интелект с човешки възможности, който наистина да замени човека.

Само се замисли как ти си връзваш обувките и какво се иска, за да накараш машината да го направи.
Виж целия пост
# 1 963

Машините могат да се усъвършенства сами дори и сега, с т.нар. ъпдейт.

А ъпдейтът идва от...? Има да чакам сам компютърът ми да се сети и да ми каже "мама".

Какво да чакаш след като ъпдейта е програмиран да се случва през определено вееме. Точно, както като изключваш компютъра и виждаш надпис "не изключвай, уиндоус се ъпдейтва". В крайна сметка целта е роботите да станат като нас след 30-40 години, а дори и по - рано. Та ъпдейта идва от програмата, а програмата поне при хората, кой я е сътворил за сега е неизвестно.
Виж целия пост
# 1 964
Скрит текст:
Наистина не може да се прогнозира с точност, може само някакъв много приблизителен икономически модел да се направи, каква ще е икономическата обстановка след 30-40 години, когато повечето ще сме в пенсионна възраст, ако доживеем. Обаче забравяте и социалния аспект. Сигурни ли сте, че днешните пеленачета ще се превърнат в хора, в добри членове на обществото? Че точно вашите ще са такива. Дори да предположим, че ще са живи и здрави и ще останат в България. Аз познавам хора, които са деца на точно такива самонадеяни родители, с много самочувствие, и буквално вегетират, не живеят смислено, със сигурност не работят за ничия пенсия. Един познат от семейство от сой наследи заедно със сестра си страхотно жилище в хубав квартал на София, след като и двамата им родители, успели и реализирани, починаха. Сестра му се омъжи преди доста години в малък град и си е там. Той в София чака сестра му да му праща пари, за да живее и да плаща данъците на апартамента, и приказва как искал да го продаде и да се премести при нея. Има дете иначе, макар че не живее с майката, не се грижи за детето и не плаща издръжка. Ами той изобщо не е в час, дори не си прави сметка, че той самият никога не може да си купи подобно жилище в София, толкова е алкохолизиран и вегетиращ.
Да не мислите, че са предполагали родителите му, хора с голямо самочувствие, че ще се превърне в нещо такова?
И какъв е извода?
Да не раждаме, че да се свърши тоя неблагодарен и неблагонадежден човешки род? Peace
Вече съвсем се изгуби нишката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия