Но в духа на взаимното заяждане разбирам, че реалността не е от значение и хората явно наистина си вярват в глупостта, че след 30 г. света ще е същият и сегашните деца ще хранят утрешните пенсионери. Ще хранят, ама друг път.
Браво за поста!
"Въвели индустриалната революция"...
Те са инициатори на всичките индустриални революции, какво да въвеждат. Те живеят с това, затова и са на светлинни години от държави, които се възпроизвеждат като за световно. Първата индустриална революция възниква в Манчестър, благодарение на инженера Джеймс Уат, който усъвършенства парната машина. Това превръща града в първият индустриален град в света. След това следват още три революции, извършени именно в САЩ и Европа, а последната е именно т.нар. дигитална революция, извършена именно там. Гиганти като Гугъл, Фейсбук, Ай Би Ем, Спейс Екс, Тесла и т.н. са типични представители точно на четвъртият вид революция. И именно сред тях тече най - голяма надпревара за усъвършенстване на ИИ. А това, че се мъчат да вдигнат раждаемостта е най - невярното твърдение. Няма развита държава, която да го иска, защото е разбрала, че никакви икономически мерки не помагат. Хората се облагодетелства от тях, но деца, нъцки. Накратко, излиза скъпо и неефективно, за разлика от вноса на хора. Затова всички развити държави се ориентират в тази насока, никой не разчита на местна раждаемост, защото е кауза пердута. Затова и в САЩ, специално майчинството е няколко месеца и изобщо е много далече от социална държава.

Препоръчани теми