Януарска мама - 3

  • 41 999
  • 736
# 660
Момичета коя ще пусне тема за бъдещите януарки,понеже исках да се запиша,вчера направих теста,а тема невиждам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 661
Минахме прегледа и имаме пет точки с отклонения от допустими три. Едната е за главата обърнат по корем - това е защото не е обръщан и ще си навакса, имаме и четири за ръцете. Като цяло ръцете са все още заключени и ни показа две упражнения - за главата и ръцете. Ако не се отключат ръцете за един месец ще правим и рехабилитация със специалист. Според лекаря половината от будното време на детето трябва да е по корем.
Детето има две равнини за откриване на света - гръб и корем и дори да не му харесва да стой по корем трябва. Също лапането на ръце и крака е част от изграждането на схема на тялото в съзнаниета на детето и трябва да се оставя спокойно да си лапа крайниците.
Клатенето пък за приспиване е вестибуларна хипноза - претоварва се вестибуларния апарат и за това заспива детето. Той лично не го харесва и казва да не приспиваме ако на детето не му се спи. Ако детето се натоварва достатъчно, ще заспива без приспиване.
Започнахме от днес с упражненията и така.
Виж целия пост
# 662
Фроузи,нещата не изглеждат толкова зле.предполагам до месец сте пушка. Wink
Виж целия пост
# 663
Момичета коя ще пусне тема за бъдещите януарки,понеже исках да се запиша,вчера направих теста,а тема невиждам Rolling Eyes

Не си в правилния подфорум, търси раздел бъдещи мами. Може би тепърва ще се прави тема  Grinning честито и лека бременност!

Фроузи, при доц. Чавдаров ли ходихте?
Виж целия пост
# 664
Момичета коя ще пусне тема за бъдещите януарки,понеже исках да се запиша,вчера направих теста,а тема невиждам Rolling Eyes

Не си в правилния подфорум, търси раздел бъдещи мами. Може би тепърва ще се прави тема  Grinning честито и лека бременност!

Диди, има традиция момичетата от предишната тема да правят новата за бъдещите мами. Не съм пускала тема. Освен да се пробвам... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 665
Здравейте момичета! Днес ходихме с Коко в КиндиРу. На мен ми хареса определено, Коко помрънка и порева на моменти, притесних се, но момичето каза че като за пръв път много добре сме се справили и често на първото посещение бебенцата плачели през цялото време. Мисля да се запишем, хем да се научавам какво да правя у дома с него защото се изчерпвам, хем от сега да свиква с различни хора и с други дечица. Интересното е че на края на заниманията му беше дошло времето за ядене, но в момента в който го оставих в количката заспа и 45 минути някъде си спинка, а аз си изпих кафето на една слънчева пейка и му се радвах. Голям кеф!
Отивам да се мъча да боядисвам яйцата, докато дребосъчко спи. После пак ще пиша Simple Smile
purpletka Какво е това КиндиРу.  Аз съм от Бургас, може да отидем заедно. Сега ще проверя в нета.
Виж целия пост
# 666
Момичета коя ще пусне тема за бъдещите януарки,понеже исках да се запиша,вчера направих теста,а тема невиждам Rolling Eyes

Не си в правилния подфорум, търси раздел бъдещи мами. Може би тепърва ще се прави тема  Grinning честито и лека бременност!

Диди, има традиция момичетата от предишната тема да правят новата за бъдещите мами. Не съм пускала тема. Освен да се пробвам... Rolling Eyes
Пуснах тема за новите мами. Simple Smile
Виж целия пост
# 667
Да се отчетем.  Бяхме на консултация 4 месеца 6,5, 63.5 см. Предния месец бяхме 6кг и 59,5 см.  Sad  Защо толкова малко е качил? На кърма сме само. Приятелка ми каза,че и нейната на тези месеци малко е качила. Как е при вас? Най- накрая избрах егрономична раница. Взех си Tula и да ви кажа много съм доволна. Това е като хендс фрий  Joy Ако някой реши,че ще носи, мога да дам съвет, изчетох всичко за тези раници. Гимнастиката я правим рядко,но по корем вече си държи главата. Снощи след баня му правих масаж на гърба,докато беше по коремче. И последно да ви кажа нашия график съвсем се измени, къпе се в 18- 19 иначе заспива нощния сън  #Crazy
Светли празници!  Утре мятам яйцата аз   Simple Smile
Виж целия пост
# 668
Да се отчетем.  Бяхме на консултация 4 месеца 6,5, 63.5 см. Предния месец бяхме 6кг и 59,5 см.  Sad  Защо толкова малко е качил? На кърма сме само. Приятелка ми каза,че и нейната на тези месеци малко е качила. Как е при вас? Най- накрая избрах егрономична раница. Взех си Tula и да ви кажа много съм доволна. Това е като хендс фрий  Joy Ако някой реши,че ще носи, мога да дам съвет, изчетох всичко за тези раници. Гимнастиката я правим рядко,но по корем вече си държи главата. Снощи след баня му правих масаж на гърба,докато беше по коремче. И последно да ви кажа нашия график съвсем се измени, къпе се в 18- 19 иначе заспива нощния сън  #Crazy
Светли празници!  Утре мятам яйцата аз   Simple Smile
Нормално е да забавят темпа на растеж. Не може все по кило на месец. Ще станат слончета до годинката иначе. Споко! Добре е наддаването!
И честито за раницата! Аз още не съм пробвала нашата. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 669
Да се отчетем.  Бяхме на консултация 4 месеца 6,5, 63.5 см. Предния месец бяхме 6кг и 59,5 см.  Sad  Защо толкова малко е качил? На кърма сме само. Приятелка ми каза,че и нейната на тези месеци малко е качила. Как е при вас? Най- накрая избрах егрономична раница. Взех си Tula и да ви кажа много съм доволна. Това е като хендс фрий  Joy Ако някой реши,че ще носи, мога да дам съвет, изчетох всичко за тези раници. Гимнастиката я правим рядко,но по корем вече си държи главата. Снощи след баня му правих масаж на гърба,докато беше по коремче. И последно да ви кажа нашия график съвсем се измени, къпе се в 18- 19 иначе заспива нощния сън  #Crazy
Светли празници!  Утре мятам яйцата аз   Simple Smile
Нормално е да забавят темпа на растеж. Не може все по кило на месец. Ще станат слончета до годинката иначе. Споко! Добре е наддаването!
И честито за раницата! Аз още не съм пробвала нашата. Rolling Eyes
Аз взех и подложка за бебе и го слагам с нея. Ох, колко е удобно,ако знаех по рано щях да поръчам. Мерси за отговора. Като цяло и по малко цока, през нощта повече.
Виж целия пост
# 670
Момичета коя ще пусне тема за бъдещите януарки,понеже исках да се запиша,вчера направих теста,а тема невиждам Rolling Eyes

Не си в правилния подфорум, търси раздел бъдещи мами. Може би тепърва ще се прави тема  Grinning честито и лека бременност!

Диди, има традиция момичетата от предишната тема да правят новата за бъдещите мами. Не съм пускала тема. Освен да се пробвам... Rolling Eyes

А, сори тогава!  Grinning не знаех Simple Smile

Моето пък днес не искаше в слинга, за първи път ми се случва  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 671
Да, при него ходихме. Майка ми не е доволна, какво ни е казал, според нея спекулирал, ММ пък мисли, че са ни излишни упражненията и сам щял да навакса и излиза, че аз искам да ми има нещо на детето, защото взимам сериозно въпросът Sad
Момичета с бебета на три месеца, децата ви как си държат ръцете - свити в юмруци или отворени? Посягат ли с отворени ръце към играчките? Това в което имаме отклонение е, че при движение на страни или рязко на горе не разперва ръцете - т.е. все едно при падане трябва да се протегнат ръце, а той ги прибира до тялото. На това доц-та казва заключени ръце.
Упражнението е от полегнал на страни леко се завърта към позиция по корем и той трябва да се пресегне да се подпре, а той не го прави в повечето случай. движението е леко усукано и напряга няколко негови мускула. Не мисля, че го боли, но се скъсва от рев.
Трябва да го правим 4-5 пъти с 10-30 повторения. Също да обръщам по корем.
Вие за колко време на ден държите бебетата по корем?
Виж целия пост
# 672
Фрози, вероятно наистина в един момент наваксват. Понякога проблемът ни е, че много четем и търсим потвърждение в поведението на децата. Това за заключените ръце ще го пробвам утре, че вече заспа. Вдигам я рязко нагоре с лице към тавана или към пода? Аз от няколко дни (след като се фиксирах, че ни е проблем) почнах да слагам Дари по няколко пъти на ден по коремче, примерно като сменям памперс. И както писах вече на повивалника добре й се получава. Вече доста вдига главичка, но все така не иска за повече от 5 мин. Също така държи юмручетата свити, не разперва пръсти, когато е по корем. Иначе са й отворени ръчичките в останалото време, но не посяга към играчки, само им говори. Всъщност какъв е проблема на заключените ръце? И всъщност коментира ли проблем ли е, че детето някои неща ще ги извърши по-късно от други? Моя приятелка водиха при този доцент детенцето им, което се роди недоносено. Тя е доволна. Те ходят на рехабилитация. Не се притеснявай, ще се оправите  Hug

Ние също май не сме от напредничавите. Всъщност по колко пъти на ден се прави гимнастика?
Виж целия пост
# 673
Фроузи,ние сме на 4 месеца,но добре помня периода с това разперване на ръцете-все едно я е страх да не падне,така правеше и докато спи като се стреснеше,също и като я оставях в кошарата или като я взимах разперваше ръце,сега рядко го прави,като я вдигна рязко,се хваща за нещо,често хваща гимнастиката и я вдига с нея.
Виж целия пост
# 674
    Никога не съм оставяла по корем и кака и бебе. Зори си държи главата много добре. Като и мажа гръбчето си я вири нагоре. Но аз и нагласям ръцете, сама не знам дали може. ЛЛ като и проверява статуса я слага седнала и права и подпира стъпалата на повивалника в кабинета и. Никога не са ми казвали, че трябва да стои така.
  Фрози, бързо ще наваксате.
   Ние тези дни направихме първата почивка. Бяхме малко морски и разнообразието ми се отрази чудесно. Зори се държа чудесно. Готова курортиска. Утре яйцата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия