Майчинството счетоводно-69

  • 56 969
  • 754
# 585
Предполагам наред с прил 12, без 14 ?
Да, ако се подава на хартия.
Виж целия пост
# 586
Да, мерси за отговора  Hug
Виж целия пост
# 587
Аз да си повторя въпроса - какви документи /приложения/ трябва да подам в НОИ за втората година майчинство? За СОЛ.
Приложение 7
СОЛ подават приложение №11.
Виж целия пост
# 588
Момичета като се върна на работа ще имам ли право да си ползва платените отпуски,който не съм ползвала за 2 години ?
Виж целия пост
# 589
Момичета като се върна на работа ще имам ли право да си ползва платените отпуски,който не съм ползвала за 2 години ?
Да
Виж целия пост
# 590
Момичета като се върна на работа ще имам ли право да си ползва платените отпуски,който не съм ползвала за 2 години ?
Да
мерси
Виж целия пост
# 591
Здравейте, момичета Simple Smile
Искам да попитам какви са условията и възможно ли е изобщо в нашия случай получаването на бащинство? Аз нямам трудов стаж, бъдещият татко има достатъчно трудов стаж, осигурява се на минимална заплата. Чета, че уж може да се получава след навършване на 6 месеца на детето и се признава за оставащите неизползвани 410 дена болнични, но не мога да се ориентирам, тъй като аз реално няма да съм използвала нито ден...
Благодаря ви предварително! Simple Smile
Здравей, при нас с мъжът ми беше същата ситуация. Аз нямах стажа да взимам майчинство, но той имаше и се възползвахме. Просто ти трябва да почнеш някъде да работиш на трудов договор, той да има поне година назад трудов стаж и детето да стане на 6 месеца. Никъде не пише, че жената трябва да има стаж, въпроса е да почнеш работа, за да може таткото да се възползва от бащинството. Аз почнах работа, горе долу малко преди навършване на 6 месеца на детето ми и веднага след това мъжът ми излезе бащинство.
Виж целия пост
# 592
Рали Димитрова, благодаря ти, ще проуча въпроса в такъв случай.  bouquet
Виж целия пост
# 593
Отново съм аз,понеже прочетох,че може да се самоосигурявам ,ако сега започна в 7месец и стаж с 3г,но прекъсван,ще имам ли право на опцията за майчинство след като си плащам всичко...
Виж целия пост
# 594
Здравейте,
имам нужда от малко помощ от ваша страна. Става дума за следното, работя при настоящият си работодател от 5 год. без прекъсване, преди дни от ЧР ми изпратиха да попълня декларация от приложение 7 към чл.3 ал.2, заявление-декларация за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл.50 ал1 и чл.51 КСО за остатъка до 410 календарни дни( не ми е ясно също защо е необходимо да се взима болничен от педиатър за остатъкът до 410 дни).Декларация за ползване на отпуск по чл. 163 ал.1 от Кодекса на труда на майката. Когато ги попитах от страна на ЧР ми отговориха че ако не ги подам документите заедно с болничния лист трябва да се върна на работа. Съжалявам за дългото обяснение и може би неясните си въпроси.
Виж целия пост
# 595
Здравейте,
имам нужда от малко помощ от ваша страна. Става дума за следното, работя при настоящият си работодател от 5 год. без прекъсване, преди дни от ЧР ми изпратиха да попълня декларация от приложение 7 към чл.3 ал.2, заявление-декларация за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл.50 ал1 и чл.51 КСО за остатъка до 410 календарни дни( не ми е ясно също защо е необходимо да се взима болничен от педиатър за остатъкът до 410 дни).Декларация за ползване на отпуск по чл. 163 ал.1 от Кодекса на труда на майката. Когато ги попитах от страна на ЧР ми отговориха че ако не ги подам документите заедно с болничния лист трябва да се върна на работа. Съжалявам за дългото обяснение и може би неясните си въпроси.

БЛ се взема до 135 дни, т.е. 3-тия е от педиатъра и изравнява дните до 135. Първият БЛ започва 45 дни преди термин, а вторият е от болницата за 42 дни.
Виж целия пост
# 596
Здравейте. Във връзка с болничните..
Пример: Термина ми е на 10ти, болничния ми е до 9ти, но детенцето се ражда на 1ви. От коя дата трябва да започне втория (42 дневния) болничен, който се издава от родилното?
Виж целия пост
# 597
Здравейте. Във връзка с болничните..
Пример: Термина ми е на 10ти, болничния ми е до 9ти, но детенцето се ражда на 1ви. От коя дата трябва да започне втория (42 дневния) болничен, който се издава от родилното?
От датата на раждането 42 дни.
Виж целия пост
# 598
Здравейте. Във връзка с болничните..
Пример: Термина ми е на 10ти, болничния ми е до 9ти, но детенцето се ражда на 1ви. От коя дата трябва да започне втория (42 дневния) болничен, който се издава от родилното?

Следващият ви болничен започва от деня на раждане. Ако вече са ви изплатили или предстои изплащане по първия болничен, то изплащането на следващия ще започне от дните, които не се припокриват - по първия болничен са изплатени дните до 9-ти, но следващият болничен започва от 1-ви - изплащането по него ще започне от 10-то число.
Виж целия пост
# 599
Здравейте. Във връзка с болничните..
Пример: Термина ми е на 10ти, болничния ми е до 9ти, но детенцето се ражда на 1ви. От коя дата трябва да започне втория (42 дневния) болничен, който се издава от родилното?
Точно така бях аз  Mr. Green
От болницата започва от деня на раждане-42 дни, а после от педиатъра е по-дълъг, а не 49 дни, за да изравни до 135 дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия