Майчинството счетоводно-69

  • 56 969
  • 754
# 30
Здравейте искам да попитам от февруари съм във нова фирма но март месец си дадох болничния който важи от 22.03.16 г.Кога трябва да се изплати?

Първо трябва да се подадат данни в НОИ от работодателя - срокът е до 10.04. След това в срок от 15 раб. дни се обработва и плаща от НОИ.
На 23.03 погледнах,че са подадени във НОИ

Данните от работодателя или БЛ от лекаря?
Днес е 9-тия работен ден, ако е от работодателя.
Виж целия пост
# 31
Здравейте,

Бременна съм в 11 г.с и мисля да уведомя работодателката ми. Работя на постоянен трудов договор. Страхувам се много понеже никак не сме в добри отношения и от няколко месеца мисли как да ме махне! От няколко седмици чета каква е точно процедурата за уведомяването и съм подготвила уведомление което ще приложа заедно с медицински документ. Въпроса ми е относно входящия номер които трябва да се нанесе от деловодството където е книгата за кореспонденция за вписване на такъв тип уведомления, при нас такъв отдел няма! ние сме фирма от 20 човека и тя ни е шеф! Знам че ползваме услугите на външен счетоводител. Страхувам се, че ще се възползва и че ще има достатъчно време да направи така че да ме махне и да каже аз не съм била уведомена! Знам че ако ги изпратя с куриер не е същото като да ти дадат входящия номер на уведомлението, другото което ме спира за куриера е че сме в офиса всеки ден и малко не върви да сме на едно и също място и да й пращам куриер! Моля помогнете много съм объркана и не знам как трябва да действам.

Благодаря Ви предварително,
Виж целия пост
# 32
Lady Brinne, тази сума е преведена със заплатата и само е начислен данък печалба ... т.е веднъж е като приход и после с приспаднат данък е извадена като разход.
Виж целия пост
# 33
Здравейте,

Бременна съм в 11 г.с и мисля да уведомя работодателката ми. Работя на постоянен трудов договор. Страхувам се много понеже никак не сме в добри отношения и от няколко месеца мисли как да ме махне! От няколко седмици чета каква е точно процедурата за уведомяването и съм подготвила уведомление което ще приложа заедно с медицински документ. Въпроса ми е относно входящия номер които трябва да се нанесе от деловодството където е книгата за кореспонденция за вписване на такъв тип уведомления, при нас такъв отдел няма! ние сме фирма от 20 човека и тя ни е шеф! Знам че ползваме услугите на външен счетоводител. Страхувам се, че ще се възползва и че ще има достатъчно време да направи така че да ме махне и да каже аз не съм била уведомена! Знам че ако ги изпратя с куриер не е същото като да ти дадат входящия номер на уведомлението, другото което ме спира за куриера е че сме в офиса всеки ден и малко не върви да сме на едно и също място и да й пращам куриер! Моля помогнете много съм объркана и не знам как трябва да действам.

Благодаря Ви предварително,

Направи си копие на уведомлението и медицинския документ и нека работодателят сложи на тях дата, подпис и печат. Не е задължително точно входящ номер да има.
Виж целия пост
# 34
Здравейте,

Бременна съм в 11 г.с и мисля да уведомя работодателката ми. Работя на постоянен трудов договор. Страхувам се много понеже никак не сме в добри отношения и от няколко месеца мисли как да ме махне! От няколко седмици чета каква е точно процедурата за уведомяването и съм подготвила уведомление което ще приложа заедно с медицински документ. Въпроса ми е относно входящия номер които трябва да се нанесе от деловодството където е книгата за кореспонденция за вписване на такъв тип уведомления, при нас такъв отдел няма! ние сме фирма от 20 човека и тя ни е шеф! Знам че ползваме услугите на външен счетоводител. Страхувам се, че ще се възползва и че ще има достатъчно време да направи така че да ме махне и да каже аз не съм била уведомена! Знам че ако ги изпратя с куриер не е същото като да ти дадат входящия номер на уведомлението, другото което ме спира за куриера е че сме в офиса всеки ден и малко не върви да сме на едно и също място и да й пращам куриер! Моля помогнете много съм объркана и не знам как трябва да действам.

Благодаря Ви предварително,

Направи си копие на уведомлението и медицинския документ и нека работодателят сложи на тях дата, подпис и печат. Не е задължително точно входящ номер да има.

99% съм сигурна че ще откаже! тъй като ще иска да се консултира със счетоводството първо а може би и с адвокатите на фирмата .. но за мен е важно да го свърша това същия ден и да си имам доказателство.
Виж целия пост
# 35
А дали може от деня на предаването на съответните документи да се излезе в някакъв вид болничен за задържане. Там няма как да не го приеме, но не знам каква му е правната сила.
Виж целия пост
# 36
Пробвах да звъня на телефона на НОИ София за проверка на обезщетенията -926 10 10, от заглавния пост на темата, но май не е актуален. Отговарят, че абонат с такъв номер не съществува.
Набирах и с 02 за София и без код пробвах.
Някой има ли актуални контакти?
Виж целия пост
# 37
Пробвах да звъня на телефона на НОИ София за проверка на обезщетенията -926 10 10, от заглавния пост на темата, но май не е актуален. Отговарят, че абонат с такъв номер не съществува.
Набирах и с 02 за София и без код пробвах.
Някой има ли актуални контакти?

И не се сети да провериш за тел. в сайта на НОИ;)
0700  14 802 Контактен център
http://www.nssi.bg/
Виж целия пост
# 38
Проверих, разбира се.  Wink
На нито един номер от сайта не отговарят, нито на посочения горе, нито на 0700 14 802( не съществувал), нито на 02/9020506(не съществувал), нито на един от който те са ми звъняли.
Чудя се с кой да се свържа, за да ме увери, че имаме връзка с НОИ?!
Виж целия пост
# 39
Проверих, разбира се.  Wink
На нито един номер от сайта не отговарят, нито на посочения горе, нито на 0700 14 802( не съществувал), нито на 02/9020506(не съществувал), нито на един от който те са ми звъняли.
Чудя се с кой да се свържа, за да ме увери, че имаме връзка с НОИ?!
070014802
 набираш директно, без кодове. Току що го набрах от стационарен тел. даде ми свободно.
С ПИк не се ли получава проверката? Пиши им мейл тогава.
Виж целия пост
# 40
Lady Brinne, още нещо да питам - моя позната каза, че са я посъветвали да си взема болнични от третия месец до края без да се връща и за ден на работа, защото така ще взема 90% от заплатата, а ако се върне дори и за ден пада на 80% .
Има ли нещо вярно в това ?
Виж целия пост
# 41
070014802 - "Повикването не може да бъде осъществено в момента. Избрали сте несъществуващ номер, моля, опитайте отново" - и аз като набирам и ММ като опитва да се свърже.
Виждам справка с ПИК, но всъщност отново ми бавят болничния, имам лоши спомени от стари болнични и не искам да забатачват пак нещата. Ще им пиша имейл, защото не мога да излизам.
Благодаря, Ала-Бала!
Виж целия пост
# 42
Здравейте! Предстои ми подаване на декларация за промяна на обстоятелствата, ще имам застъпено майчинство, но в работата ми изобщо не са наясно декларация 8 и 10 от 2016 г(новите формуляри). Ли трябва да се подадат?  Те и със старите не са много наясно де, никой не е за стъпвал майчинство Simple Smile Ако може някой да помогне? Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 43
Здравейте, моля за малко помощ и съвет. Питах и говорих с мои познати и дори в НОИ но вече се обърках и незнам какво да правим. С приятелката ми чакаме дете...последните години вкл. и тази ходи на бригада в ферма в Англия да работи за по няколко месеца, после няколко месеца работи тук в БГ и между тях когато не работи получава обезщетения за безработица. Сега в момента отново е в Англия, но другия месец се прибира. Какво е нужно да направим за да има после право на майчинство ? Ще се признае ли работата в Англия ? Има ли смисъл да се осигурява последните месеци на по висока заплата ?
Виж целия пост
# 44
Здравейте! Предстои ми подаване на декларация за промяна на обстоятелствата, ще имам застъпено майчинство, но в работата ми изобщо не са наясно декларация 8 и 10 от 2016 г(новите формуляри). Ли трябва да се подадат?  Те и със старите не са много наясно де, никой не е за стъпвал майчинство Simple Smile Ако може някой да помогне? Благодаря!  bouquet
Със старите беше по-лесно според мен...сега според мен когато ви издадат 45 дневния си го подавате него, както и прил. 8, за да ви изплащат 1/2 от обезщетението за първото дете.
На прима виста щях да кажа да подадете и прил.7, като попълните ІІ. Промени в обстоятелствата...но нито една от изброените промени не ви касае в случая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия