Пролетното слънце все по-силно пече, а на мама октомврийчето като гъбка расте!!!

  • 63 994
  • 729
# 375
Шикерче аз Здравко откак са ми го дали в ръцете мажа на всяка смяна на памперс .. опита ми от каката показа, че този метод на действие не изнежва кожата - нямам съвсем ясен спомен кога точно спрях да я мажа, но беше станало постепенно и сега използвам само джинджира от време на време, когато е зачервена - опитва се вече самостоятелно да ходи до тоалетната и обикновено забравя някое парченце салфетка из гънките, които после се оказва, че са я раздразнили, обаче нали е проклетийка и не ми дава да я проверявам, та тъй Mr. Green Mr. Green

Ловли по принцип, ако питаш някой дерматолог, ще ти препоръча да изхвърлиш памперсите като цяло и да използваш пелени, но като цяло 20-30 минути да диша дупето действа доста положително на кожата Peace

Тъпунгерче с този крем е абсолютно сигурно, че ще изгориш .. ако се чудиш откъде знам - щото и аз си го правех преди, за да почернея .. какаовото масло се използва абсолютно от всяка една козметична компания в продуктите й за почерняване, защото привлича слънчевите лъчи .. на теория маслото от жожоба и кокос /за авокадо не съм чувала да се използва, тъй като то е богато на омега 3 мастни киселини, които от слънцето се разпадат до феноли, които пък са канцерогенни/, би следвало да са достатъчно защитаващи кожата, но на практика не е така .. тъй че ти наистина си го направи, но не очаквай резултата, за който си чела Peace Peace
Виж целия пост
# 376
В моя крем за дупе няма цинк пише ,че 98% натурален на Мустела е и доста икономичен ...и много силно ви го препоръчвам за подсичане ,обриви и други раздразнения невероятен крем .( тук при такива оплаквания изписват този крем)
Кремчето да не е "123"?

И аз съм сигурна, че с този крем ще си навлечете невероятно изгаряне. Аз съм се мазала само с какаово масло и яко съм се изпържвала. Няма никаква защита, само привлича слънцето

Като се подсече много ни помага да диша кожата като сменям памперса, туширам с тампонче потопено в отвара от смрадлика/тетра и Цителиум на А-дерма. Имам мостра и е доста добро. Сега почнах с 123 на Мустела, та да видим. Поуспокоява се ама така става ако е стояла малко с акото и не съм я усетила...
Виж целия пост
# 377
Благодаря за мненията. Не съм имала предвид, че майка ми ще заведе детето без мое разрешение, разбира се. Както и да е... засега вероятно няма да се виждаме или най - много някъде навън, ако са "здрави"...

tupunger4eee , аз не бих рискувала с този крем. Ако ставаше с такива неща, мисля, че големите и известни фирми щяха да правят кремове с натурални съставки, а не с химия. Слънцезащитата е важна, особено за бебета, ако не ти харесват съставките на твоя крем, смени го или си вземи някакъв био, но по - добре не си прави експерименти с домашни  Peace

Дупе мажа единствено вечер след баня и то не всяка. Два - три пъти седмично. С лосион за тяло. Ако видя, че се зачервява (което мнооого рядко се случва) пръскам с Джинджира и с едно напръскване е ок. Мия я само след акане (1 - 2 пъти дневно) и вечер при къпане. Сменям памперси често, понякога и на всеки час, оставям я по малко гола и това е. Цялата не съм я мазала с нищо откакто беше на 2 месеца...
Виж целия пост
# 378
Ако ставаше с такива неща, мисля, че големите и известни фирми щяха да правят кремове с натурални съставки, а не с химия.

Не е точно така, най-лесният пример е кремовете против стрии за бременни - половината, че и повечето майки, които познавам се мажат я с мас, я със зехтин или друго олио и имат по-добри резултати. Аз лично се мажех с на Веледа пак без химии. Но има и редица кремове на известни фирми с химии.

Иначе аз знам, че някои масла наистина предпазват от изгаряне и имаше блог на една българка веганка, която използва само такива неща и за нея беше идеално. Но аз лично НЕ БИХ използвала крема върху бебешка кожа, тя е с пъти по-чувствителна  Peace Аз и за себе си се пазя от слънцето като ненормална, та бебето ли няма да пазя...

Дупе аз не мажа принципно, не ми се е налагало. Вечер след баня я мажа навсякъде с олио за бебе на Веледа, включително и дупето, досега не се е подсичала. След всяко сменяне на памперса мия с водичка. Тя още ака само ако и притисна леко крачетата, започва да напъва, слагам я на повивалника и тогава успява, та няма начин да не я усетя, че е акала, което в момента е доста от полза. Бих мазала само при нужда по принцип. Тази Джинджира искам и аз да си я купя, само хубави неща чувам!

Колкото до цинка - изобщо не съм гледала даже дали го има или няма в крема като го купувах, защото също не го намирам за вреден ако детето не реагира с алергия (което е много рядко). Тъпунгерче, като казваш "за мен е вреден" какво точно му е вредното можеш ли да споделиш?
Виж целия пост
# 379
Имах предвид слънцезащитата конкретно. Ако се цели само омазняване и хидратация - ок, но тук говорим за друго. Аз също съм се мазала с масла преди, но слънцезащитен домашен крем не бих си направила. Био и с минимално количество химия - бих взела  Peace
Виж целия пост
# 380
А, аз разбрах по принцип. Иначе за слънцезащитата съм на същото мнение!  Hug
Виж целия пост
# 381
Шикерче...да кремчето е 123
Колкото за домашния слънцезащитен крем ще си го направя и пак казвам ,че първо аз ще го пробвам върху мен ,но и държа даа кажа ,че ако има действие ще мажа и детето защото вае пак аз не го облещвам на слънце та да го изпържа ,а искам защита само за секундите в който му блесне слънце ...Слънцето тук е много силно дори и на море няма да ходим ..
Специално на моя крем пише да се нанася на 2 часа ....е мерси толкова боклуци да нанасям няма да стане ( това си е мое лично мнение)
И другото да си потърся натурални нали вътре ще има пак само масла и пак ще мога да си го направя.
/Skeeter....под вредно за мен имам предвид ,че се натрупва по кожата тъй като не се разгражда бързо ...и прави кожата по уязвима към алергий ,раздразнения и кожни проблеми ...запушва порите на кожата ...или като как имаше написано това е цимент за кожата и нарушава правилното функциониране.
Виж целия пост
# 382
И забравих да кажа ,че Бобчо е с чуствителна кожа (неможем да сменим пелена без кремче ,че се зачервява и баня без лосион за тяло ) затова предпочитам да си правя домашна козметика и така поне знам ,че дори и да не помогне няма да му навредя ..нямате си напредстава колко памперси ,лосиони, кремове и шампоани съм сменила докато не оцелих подходящите ...затова сега не искам да си правя експерименти със слънцезащитния крем ( много внимавам да е постоянно на сянка дори и шарена сянка не допускам ,че при 45 градуса какъв щеш крем да сложиш мисля ,че няма да се опазиш
Виж целия пост
# 383
под вредно за мен имам предвид ,че се натрупва по кожата тъй като не се разгражда бързо ...и прави кожата по уязвима към алергий ,раздразнения и кожни проблеми ...запушва порите на кожата ...или като как имаше написано това е цимент за кожата и нарушава правилното функциониране.
само при неправилна употреба и неспазване правилата за хигиена на бебето и малко дете ..
Виж целия пост
# 384
Това да се нанася крема на 2 часа за мен е маркетингова стратегия, та да си купуваш постоянно кремове. Айде на плажа може, но иначе - не. А пък ние на плаж повече от 2 часа наведнъж не стоим, така че няма кога да нанасям толкова често. И на себе си и на детето слагам преди всяко излизане, т.е. 2 до 3 пъти на ден и това е.

tupunger4eee, при 45 градуса мисля няма какво изобщо да правите навън. И на сянка има нужда от слънцезащита. А и твоята кожа може да не изгори, но на бебето - да. Неговата е много по - уязвима, а и сама казваш, че е чувствителна. Но...ти си знаеш Peace
Виж целия пост
# 385
Ще се повторя, но пак ще кажа. ММ е със свръх чувствителна кожа, изгаря и през дрехите на сянка. Поради това за 9-те години откакто сме заедно само веднъж сме били на море(медената ни седмица),  и то заради "Бочко". Мажа го веднъж и забравя,че има крем, като е на плажа естествено,че е повече. Затова смятам и за Ния да ползвам. Имам Мустела и Чико, но ги ползвам с известна доза съмнение.  Все още се чудя дали да я водим на море. Но май ще се задържим на планина повечко време, като гледам как се поти и не обича горещините, май ще се налага да търсим прохладата в планината.
Виж целия пост
# 386
Altaya - в планината ще избегнете жегите, но аз на планина винаги изгарям най-жестоко. Лятото никъде не си е работа  Mr. Green Ние мислим да идем на море, но с ММ не сме особено почитатели на стоенето на плажа по цял ден, обикновено ходим за около два часа от 3 до 5, уж, за да избегнем най-топлото, но в 3 и в 4 си е доста горещо, та с Мила вероятно ще в сутрин преди 11, и без това ставаме рано. Но не сме решили още, юли си идваме най-накрая в България и мислим към Созопол да се насочим, ако някой знае хубави хотели/апартаменти там ще се радвам да сподели  Hug
Виж целия пост
# 387
Ние сигурно ще отидем на море, но аз доста се притеснявам, не от изгаряне, а от вирусите там.
Ето една статия по въпроса за бебетата и морето - http://www.d-rmario.com/?p=2683

Този лекар съветва да се отиде за 10 дни на планина и 10 на море. Важна била адаптацията на морето, ако заведем детето за 3 - 4 дни най - много да се разболеело  Tired

То хубаво, но не бихме могли да си позволим толкова дълга отпуска. Иначе мислим и на планина да отидем, но и на двете места ще е за не повече от 4 дни (на всяко), ама какво да се прави...работа  Tired
Виж целия пост
# 388
20 дни отпуска... Този доктор в кой свят живее, колко български семейства могат да си позволят толкова дълга почивка...
Виж целия пост
# 389
Здравейте момичета, доста време ме нямаше Simple Smile
Гледам доста неща сте обсъждали, за огромно съжаление и болнички дечица е имало Sad Надявам се вече всички да са добре и повече болни да няма  Hug
Ние изкарахме 10 прекрасни дни на вилата на село (в планината). Беше много хубаво, даже останахме малко повече от предвиденото. За малчо беше прекрасно, толкова много нови неща се случиха -  първо вече седи абслолютно сам и то много време, изправя се на крачета и когато го държиш прави малки крачки,  каза маама, имаме почти избило зъбче и даже лек тен Simple Smile 10 дни с моите мама и тате ми бяха като истинска почивка Simple Smile
В неделя заминаваме на море в Гърция. Надявам се и там да мине така добре, но сега ще сме без помощ от баба и дядо и тежко на кръстовете ни с ММ, защото на малчо желанието да стои и да се "движи" му е любимото заниамние Simple Smile Ние мй ще прописнем лазенето  Sad
Иначе относно храненето хапва попара с огромно удосволствие. Кисело мляко не съм давала и няма да бързам, но това което аз знам е, че млякото нр бива да е по маслено от 2%, защото става трудно смилаемо за бебето Simple Smile Сухарите с които му равя попарата са от магазина, водят се бебешки, защото са без сол  Rolling Eyes Ще започвам да му равя супички, бместо пюре веднага след като се върнем от морето, макар че след това ще имаме още едно пътуване за седмица на Сандански Simple Smile
Вече не си спомням от кога не съм писала и дали споделих, че приключихме с кърменето. Малчо остана дволен и от този факт или поне по никакв начин не показа, че му е проблем. Гушкаме се и без да му бутам гърда в устата  Laughing
Относно слънцезащитата ползвам Биодерма АБЦ, аз лично съм доволна....а моето дете слънцето определено го е виждало Simple SmileДомашен крем не бих ползвала за детето, особено пък за слънцезащита (мое мнение) Когато споделих с педи за немското проучване, което сподели Скийтърчето, птговора беше "Предполагам всичко немско е най- добро, всичко френско е най - зле" Laughing Кремчета за подсичане съм ползвала Судокрем, но досега малчо не ми се е подсичал никога. Ползвам го превантивно някой път вечер след баня. Ако се подсече ще си купя Джинджира спрей.
Относно бебо и контакт с болни или често боледуващи деца в затворено помещение не бих го завела, но навън не мисля, че мога да го опазя (ние сме почти постоянно навън, няама как да контролирам дали всички деца наоколо са напълн здрави). В крайна сметка не давам на децата да го целуват и да се бутат много в него и така Simple Smile
Момичета в общи линии това е от мен, исках и други неща да пиша ама...уви Simple Smile
 Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия