Февруарчета 2017

  • 51 097
  • 747
# 255
Добро утро мамчетаа...
Искам да ви запитам ако сега втория месец от бременността си взема болничен,тези 180 дни няма да ми стигнат какво следва да не ме платят дните или?
Вие работите ли или сте се отдали на почивка...
Виж целия пост
# 256
Добро утро мамчетаа...
Искам да ви запитам ако сега втория месец от бременността си взема болничен,тези 180 дни няма да ми стигнат какво следва да не ме платят дните или?
Вие работите ли или сте се отдали на почивка...
Зависи кога ти е термина от него броиш 45 дни назад, и после още 180 и ще видиш от кога да си вземеш болничен за да ти стигнат дните или общо 225 дни от термина назад.
Виж целия пост
# 257
Здравейте момичета!  Първо да попитам по време на бременност може ли да се бие ваксина против тетанус, понеже днес ми биха, уж казаха че може, но прочетох противоречиви мнения в нета.
Иначе миналата седмица бях на преглед, при мен нещата са още 50/50. Имам ембрион, има сърдечна дейност, но пак жълтъчния мехур е доста по голям от нормалното, което миналия път доведе до спиране на сърдечната дейност на плода още след няколко дни. Сряда пак съм на преглед, мисля че този път вече трябва да стане ясно какво ще става. И понеже няма време да чакаме резултати, ако пусна изследвания за Тромбофилия, от една седмица си бия инжекции Фраксипарин профилактично.
Виж целия пост
# 258
Аз бях попитала именно за болничните , тъй като в момента съм в болнични и разбрах ,че съм бременна . Обясниха ми ,че тези 180 НЕПРЕКЪСНАТИ по следния начин. Пускам си определен брой дни болничен примерно 60 дни. След тях си пускам 1-2 дена отпуска и броенето започва отначало..демек отново 180 дена непрекъснати. Аз мисля да изкарам цялата бременост в болнични ,защото имам един спонтанен аборт и не искам отново да преживея ужаса . Но дори и да надвишиш болничните се минава през ТЕЛК и така бремените сме спокойни ,че можем 9 месеца да почиваме и мислим за бъдещето на децата си .

Мария Кирилова- аз си взех болничен ,защото ми ставаше лошо сутрин, гадеше ми се, едвам ставах от леглото имах съмнения и те се потвърдиха Simple Smile според мен здравето ми е по важно от работата . Но също така докато си бременна и в майчинство работодателя не може да те барне. Така ,че още като се регистрираш като бременна отивай му казвай , попълва се един формуляр при него , който ти дава право на облекчен режим на работа и други предимства Simple Smile Успех мамче
Виж целия пост
# 259
Здравейте момичета!  Първо да попитам по време на бременност може ли да се бие ваксина против тетанус, понеже днес ми биха, уж казаха че може, но прочетох противоречиви мнения в нета.
Иначе миналата седмица бях на преглед, при мен нещата са още 50/50. Имам ембрион, има сърдечна дейност, но пак жълтъчния мехур е доста по голям от нормалното, което миналия път доведе до спиране на сърдечната дейност на плода още след няколко дни. Сряда пак съм на преглед, мисля че този път вече трябва да стане ясно какво ще става. И понеже няма време да чакаме резултати, ако пусна изследвания за Тромбофилия, от една седмица си бия инжекции Фраксипарин профилактично.
Аз доколкото знам не се бият ваксини по време на бременност. При първата ми бременност също трябваше да ми се бие някаква ваксина, но лекаря каза, че не може. А вие изобщо защо си ги слагате тези ваксини, аз ги мразя и нямам ваксина за тетанус от 15 г. сигурно. Ако нещо се нараниш така или иначе в болницата отново ще ти поставят без значение дали имаш или нямаш..... Защо изобщо са ти я шибнали тази ваксина, чак мен ме хваща яд.... дано всичко е наред на прегледа в сряда.  bouquet
Виж целия пост
# 260
Защото вчера ми се забоде трън в крака. ИЗкарах го, обаче днес много се наду, червен е и ме боли.
Виж целия пост
# 261
Здравейте и от мен новините не са много хубави поданни на последен цикъл трябва да съм в 7 седмица но като ме гледа на ехограф излиза че съм  в 4 седмица.има захванат плоден сак с жълто тяло но няма движения и другото което е че са били две и едното не се е развило.много съм объркана и незнам какво да си мисля сега бременна ли съм или не какво ще стане това плодния сак с жълто тяло какво значи опитах се да търся в нета да прочета но не намерих нищо.м много ви моля за подкрепа. Cry
Виж целия пост
# 262


Спокойно , трябва да са Ви назначили друг час за преглед. Сърчицето на бебо започва да бие в 6-7 г.с . т.е при Вас след три седмици . Какво каза лекаря? Имате ли някакви оплаквания . Но като начало се успокои
Виж целия пост
# 263
Добро утро мамчетаа...
Искам да ви запитам ако сега втория месец от бременността си взема болничен,тези 180 дни няма да ми стигнат какво следва да не ме платят дните или?
Вие работите ли или сте се отдали на почивка...
Ще стигнат тези 180 дни. Ско не стигнат имаш платен годишен отпуск (ползяай го накрая него). Аз вече започнах от четвъртък с болничните, а терминс ми е на 13.02, така, че болничен до дупка и много почивка.
Виж целия пост
# 264
И аз да се похваляяяя - имаме си биещо сърчицеееее  newsm44

Много,ама много съм щастлива,че преживях ужас поледните дни с толкова мисли.Да не говорим,че едвам се сдържах да не кажа на майка си и приятелките като се виждахме през седмицата,но наистина исках да мине този преглед и да съм малко по-спокойна  yes

Доки (при която просто отидох за първите 2 прегледа) ми изчисли 7 г.с. и термин 10.02.2017 г.

Имам леко зацапване и ми изписа дуфастон 3x1

Вие къде ще се следите? Аз мисля на жк в Майчин дом  Thinking
Виж целия пост
# 265
Здравейте и от мен новините не са много хубави поданни на последен цикъл трябва да съм в 7 седмица но като ме гледа на ехограф излиза че съм  в 4 седмица.има захванат плоден сак с жълто тяло но няма движения и другото което е че са били две и едното не се е развило.много съм объркана и незнам какво да си мисля сега бременна ли съм или не какво ще стане това плодния сак с жълто тяло какво значи опитах се да търся в нета да прочета но не намерих нищо.м много ви моля за подкрепа. Cry
Спокойно, не се притеснявай. Потърси непременно второ мнение и задавай всякъкви въпроси, които те вълнуват на Аг- то. За това взима парички. Не се оставяй само с едно мнение щом имаш притеснения. Успех!
Виж целия пост
# 266
Здравейте и от мен новините не са много хубави поданни на последен цикъл трябва да съм в 7 седмица но като ме гледа на ехограф излиза че съм  в 4 седмица.има захванат плоден сак с жълто тяло но няма движения и другото което е че са били две и едното не се е развило.много съм объркана и незнам какво да си мисля сега бременна ли съм или не какво ще стане това плодния сак с жълто тяло какво значи опитах се да търся в нета да прочета но не намерих нищо.м много ви моля за подкрепа. Cry
Мила,я се успокой малко и не се паникьосвай ...Кажи ми кога ти е бил последния цикъл и каква му е продължителността???
Аз уж трябваше да съм 6 седмица когато бях,пък излезе че съм 4 ама доки каза хич да не се притеснявам и съм чак на 10 юли на преглед за сърчицето,като се има в предвид ,че моя последен цикъл беше на 8.05
Само не се шашкай  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 267
http://www.ladypill.com/calendar.php


хех на какво попаднах..и по мои сметки и този календар 23.02.107 год  Peace Peace
Виж целия пост
# 268
Здравейте да се запиша за сега и аз при вас! Вчера си направих тест като втората черта беше бледа, но днес си беше добре. При мен ситуацията е малко сложна и ми се прииска да споделя с някой. В момента съм на борсата, като имам дъщеря на 2 год и 1 месец , нея я родих като бях студентка и нямах стаж и не успях да взема майчинство. Тъкмо си намерих работа и се уговорих да почна от 11 юли и тази новина ми падна като гръм от ясно небе Rolling Eyes
Съжалявам ако ви притеснявам, но искам до попитам някой по запознат за съвет. Искам поне този път да излезна по нормален начин в майчинство. Ако започна ще съм на изпитателен срок 6 месеца и като им кажа сигурно ще ме уволнят. Какво да правя тогава и какво да правя сега  newsm78 Знам, че някои може да ме упрекне, но ви моля не бъдете строги с мен, защото не мога дори да се зарадвам на новината.  Sad Sad Cry
Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 269
ВАЖНО!!!

В момента пациентките на Национална генетична лаборатория не заплащат изследването "Биохимичен скрининг за изчисление на риска за раждане на дете със синдром на Даун и някои други вродени аномалии на плода". Изследването се финансира по програма на Министерство на Здравеопазването.
Пациентките трябва единствено да попълнят приложената по-долу Декларация за безплатен Биохимичен скрининг.

http://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D … 0%B8%D0%BD%D0%B3/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия