Февруарчета 2017

  • 51 097
  • 747
# 345
Psonara и моето дете иска да го гушкам,нося и да го вдигам на тоалетна 14 кг е, засега май нямам проблем с това ако е за кратко
Aya31 пожелавам ти на теб и другите мами дето казаха,че искат момиченца да им се родят,а и на всички мами коя каквото иска това да и се роди.На мен ми се ще момченце ама каквото дойде Simple Smile
Виж целия пост
# 346
Bumbelbe
Честито. Недей чети тук там какво пише, организма сам ще ти подскаже какво да ядеш и какво не . Ти си бременна не болна  Naughty Naughty. Все пак внимавай с гъбите !!Другото да ти е сладко Simple Smile Откъде си в България ?
Viala
Аз също имам леки придърпвания ниско долу от двете страни , смятам за нормално тъй като матката нараства . Почивай си повече все пак още сме в рисков период и трябва да се пазим повечко. Стискам палци да няма сериозно положение . Ако се усилят болките тичай на лекар .

BlaBla- Първо честито , още една тротинетка / моя мъж така ми вика ,защото бременна за трети път  Joy Joy Joy/ Второ за какво си получила упреци не разбирам  Thinking Thinking. Затова ,че една здравомислеща БЪЛГАРКА  е решила да има дете ,което ще отгледа и образова и няма да бъде в тежест на държавата !? Ей тея дето са те упрекнали имат ли деца ? Явно им е кеф да дават пари на циганетата а ние българките да искаме деца а да не си позволяваме .
Аз т.е ние още не сме казали на никой . Аз само на сестра ми съм казала . Защото има  дете на 2 год и я помолих да пази дрешките а тя само се усмихна /но тя няма да каже докато аз не кажа/ Аз не искам никой да ми държи сметка колко деца ще имам ако искам 10 ще ги народя. Но ще си ги гледам , ще работя и ще ги издържам няма да чакам на помощи .

Блабла да не ти пука ...ще си дебелеем заедно и да стискаме палци дядо Божи да ни дари с момиченца  Praynig Praynig Peace Peace
Виж целия пост
# 347
Здравейте и от мен днес се чувствам малко по добре.Кървенето премина само в зацапване.Надявам се малкото ми човече да се е захванало здраво и издържи на всичко.
Добре дошли на новите мами пожелавам ви леко бременеене. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 348
Здравейте включвам се да кажа, че и аз имам леки болки като при цикъл.но от предишната бременнст си спомням че пак ги имах. Чела съм в една гнига че е нормално, но както беше казала и друга мама  ако се усилят и станат не търпими трябва да доктор.
Виж целия пост
# 349
Включвам се да поздравя майките с трета бременност. Това е толковс прекрасно, че изобщо не трябва да позволявате на който и да е да ви каже гък. Ако всеки има по едно дете, после интересно как ще се запази населението на България.... Аз пък очаквам упреци, че не сме женени с ММ от бабите и дядовците ни....ама ще им кажа, че ММ е виновен и да не ме закачат Simple Smile Не стига, че ни е лошо, ами и упреци ще слушаме Simple Smile
Виж целия пост
# 350
Момичета, имам леки болки ( търпими) в корема , нещо като при цикъл само че по слабо , в 7ма седмица съм ( днес влезнах)  ....
Много съм притеснена...  Praynig
Дали е нормално ?
Иди на лекар и не отлагай във форума само предположения можем да дадем.
Виж целия пост
# 351
Днес бях, казаха ми че е заради повръщането и е нормално. Според мен не е заради повръщането,защото аз повръщам около 3-4 пъти на ден максимум .
 Според мен матката расте и за това....
 Да подчертая че не съм в България. Може би ако си бях при моят гинеколог в България , всичко щеше да е различно.
Дори още не са ме преглеждали на видеозон...   
Виж целия пост
# 352
И аз днес бях на допълнителен преглед заради болките и лекото течение.

Доки каза,че всичко е наред и че е нормално да има зацапване ,дори по-силно около датата,на която по принцип се е очаквало цикъл.

За болките и придърпванията също каза ,че е така защото матката и таза се увеличават.Може да се пие нош-па,но предупреди,че запичали още повече ooooh!

Аз въпреки,че доста бях чела и разпитвала,все пак реших да се прегледам пак,защото лекарите са за това а и при всеки зацапването и болките са различни.

Стискам палци при всички тревогите да са фалшиви  bouquet
Виж целия пост
# 353
Здравейте и от мен мами. И аз маи малко така съм бременна Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile . Ще имам нужда от вашата подкрепа - в Англия съм. С таткото мислим да се прибираме към България до няколко Месеца тук няма да е. София ще се опитаме да се устроим.
Лекар ще видя чак след 3 седмици, защото се прибираме за планирана почивка в България ( тук отказват да ме прегледат преди 8г.с. А аз маи съм в 5г.с. По мои изчисления.
 Нищо не усещам различно още дори не мога да се отпусна да се зарадвам. В същото време ще ми гръмне  главата от въпроси.
Първо да кажа спрях всичко вредно.На 21ви май ми беше първият ден на последния цикъл Бебчо го направихме на 3/4 този месец. Не спирам да чета тук и там, но разпокъсано малко от тук малко от там....
Затова се надявам опитни дами или които е чел повече да ми каже от къде да започна.
П. С.  и съм объркана мога ли да ям дробчета или не.


Bumbelbe, скъпа, уж не усещаш нищо различно, ама яко те тресат хормоните   smile3525
За начало спри да четеш тук и там. От опит ти казвам, това е празно хабене на нерви. На стр. 1 от тази тема има едни линкове с наистина полезна информация, прочети там кои храни носят рискове. Аз не обичам дробчета, сърца и т.под., но ако много ми се доядат бих си хапнала спокойно. Само гледай всички меса и риби да ги минаваш през ДОБРА термична обработка. Ключовите думи са - добра хигиена и напълно сготвени меса, яйца и т.н.
Като те чета, сте в сложен житейски момент. Мога само да те посъветвам да не вземаш прибързани решения. Кураж! Ще видиш как малко по-малко ще започнат да се нареждат нещата.
Виж целия пост
# 354
Някой беше питал за къде в София (сори, ама много мнения изчетох и му изпускам края)
За ЖК и раждане в София, освен частните класиките Щерев и Токуда (там имаше промени, нз сега как е), две мои приятелки (независимо една от друга) ми споделиха, че са много доволни от болница Надежда. Едната ми каза, че някои от най-добрите лекари от Тина Киркова са направили тази болница и са издърпали там голяма част от качествения персонал. Не знам доколко е вярно. Тя се следи при техен лекар и ражда там през 2013 г.
Иначе, разбира се, Майчин дом, Шейново и 1-ва градска (Тина Киркова).
Като си избирате проследяващ лекар, проучете с коя болница работи, защото най-вероятно там и ще раждате.

In4i, и аз се следих на частно първата бременност. Просто като първия идиот отидох и изсипах една шапка пари на АГ, при която си бях ходила преди това текущо. Това беше най-голямата ми грешка. Имам предвид, че се следих на частно точно при нея, а не напр. в някоя от частните болници. Тя ми водеше и ЖК и уж ми пускаше някои изследвания по касата, но аз си мисля, че успях да си платя за всичко. Отделно, понеже я видях, че е гъска (нямам и един-единствен "скрупол" да го кажа), си платих и си правих отделно и 3-те ФМ в Марковс. Още се ядосвам като се сетя за тая  Rage
Виж целия пост
# 355
Аз ходя при д-р Гагова в Шейново на частен прием, при нея раждах и първия път. Но тя не води ЖК. Сега ще търся къде да се запиша по ЗК на ЖК, за да ми пускат изследванията. Предния път бях в поликлиниката до нас, но не съм доволна, много чакане, някои пъти трябваше да ходя по два пъти на ден дори.
Да питам има ли други, които приемат Утрогестан вагинално, после изтича ли ви бяла течност или аз не го слагам достатъчно дълбоко  Thinking
Виж целия пост
# 356
Някой беше питал за къде в София (сори, ама много мнения изчетох и му изпускам края)
За ЖК и раждане в София, освен частните класиките Щерев и Токуда (там имаше промени, нз сега как е), две мои приятелки (независимо една от друга) ми споделиха, че са много доволни от болница Надежда. Едната ми каза, че някои от най-добрите лекари от Тина Киркова са направили тази болница и са издърпали там голяма част от качествения персонал. Не знам доколко е вярно. Тя се следи при техен лекар и ражда там през 2013 г.
Иначе, разбира се, Майчин дом, Шейново и 1-ва градска (Тина Киркова).
Като си избирате проследяващ лекар, проучете с коя болница работи, защото най-вероятно там и ще раждате.

In4i, и аз се следих на частно първата бременност. Просто като първия идиот отидох и изсипах една шапка пари на АГ, при която си бях ходила преди това текущо. Това беше най-голямата ми грешка. Имам предвид, че се следих на частно точно при нея, а не напр. в някоя от частните болници. Тя ми водеше и ЖК и уж ми пускаше някои изследвания по касата, но аз си мисля, че успях да си платя за всичко. Отделно, понеже я видях, че е гъска (нямам и един-единствен "скрупол" да го кажа), си платих и си правих отделно и 3-те ФМ в Марковс. Още се ядосвам като се сетя за тая  Rage


Аз нямам проблем с плащането, пълния пакет кръвна картина, урина, токсоплазмоза, цитонамазка, микробиология, хив, сифилис и хламидии е 100 лв., имам 2 ФМ и 2 БХС ако реша да ги правя още около 200 лв. общо за цялата бременност всички изследвания ще струват на-много 400 лв. за 9 месеца и няколко посещения на частно по 30-40 лв., не мисля, че е чак толкова много, че да рискувам на поточната линия с всички останали, безкрайно чакаща пред кабинетите и то в жегите.... не, мерси, Ще се запиша на ЖК, колкото да ме теглят и мерят и да ми водят някакъв картон, но не разчитам на "безплатните" неща.
Виж целия пост
# 357
Някой беше питал за къде в София (сори, ама много мнения изчетох и му изпускам края)
За ЖК и раждане в София, освен частните класиките Щерев и Токуда (там имаше промени, нз сега как е), две мои приятелки (независимо една от друга) ми споделиха, че са много доволни от болница Надежда. Едната ми каза, че някои от най-добрите лекари от Тина Киркова са направили тази болница и са издърпали там голяма част от качествения персонал. Не знам доколко е вярно. Тя се следи при техен лекар и ражда там през 2013 г.
Иначе, разбира се, Майчин дом, Шейново и 1-ва градска (Тина Киркова).
Като си избирате проследяващ лекар, проучете с коя болница работи, защото най-вероятно там и ще раждате.

In4i, и аз се следих на частно първата бременност. Просто като първия идиот отидох и изсипах една шапка пари на АГ, при която си бях ходила преди това текущо. Това беше най-голямата ми грешка. Имам предвид, че се следих на частно точно при нея, а не напр. в някоя от частните болници. Тя ми водеше и ЖК и уж ми пускаше някои изследвания по касата, но аз си мисля, че успях да си платя за всичко. Отделно, понеже я видях, че е гъска (нямам и един-единствен "скрупол" да го кажа), си платих и си правих отделно и 3-те ФМ в Марковс. Още се ядосвам като се сетя за тая  Rage


Аз нямам проблем с плащането, пълния пакет кръвна картина, урина, токсоплазмоза, цитонамазка, микробиология, хив, сифилис и хламидии е 100 лв., имам 2 ФМ и 2 БХС ако реша да ги правя още около 200 лв. общо за цялата бременност всички изследвания ще струват на-много 400 лв. за 9 месеца и няколко посещения на частно по 30-40 лв., не мисля, че е чак толкова много, че да рискувам на поточната линия с всички останали, безкрайно чакаща пред кабинетите и то в жегите.... не, мерси, Ще се запиша на ЖК, колкото да ме теглят и мерят и да ми водят някакъв картон, но не разчитам на "безплатните" неща.

Абсолютно на същото мнение съм,даже в Надежда има пакет  http://www.nadezhda.bg/bremennost/jenska-konsultatziya-za-bremenni/

Това е без БХЦ и ФМ разбира се,но поне знаеш,че плащаш и ти правят необходимото.

И аз това казах вчера на доки,която ме преглежда,че няма проблем за плащанията,стига да получавам качествена услуга,да бъда информирана за всичко кое,как и защо,а не аз да питам,чета и след това да им разказвам и сама да се блъскам......
Виж целия пост
# 358
Здравейте и от мен мами. И аз маи малко така съм бременна Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

Здравей! Живот и здраве и по-бременна да станеш Simple Smile Не и се впечатлявай на обстановката, ще се наредят нещата. В крайна сметка нищо сигурно няма в този живот, важно е да сме здраве и ние и близките ни. Пък "островитяните"да се оправят.

Elbell, дръж здраво. Радвам се, че се стабилизираш, човечето е борец. Природата си знае работата и всеки ден прави чудеса!

Хубав ден на всички и нека чудесата ви растат кроткои безпроблемно!

В Надежда са големи опашки, поне в началото им беше страшно трудно да спазват график. Друг е въпросът, че там кабинетите за бременни и ин витро са един до друг. Аз имам неприятни спомени, разхождайки коремче, как някои от чакащите за съседния кабинет ме гледаха все едно съм им "изяла закуската". Аз им съчувствам на хората, ама не съм виновна с нищо за техните проблеми, нали? След първата година на Надежда, за там се чуха доста неприятни неща, но като цяло не мога да преценя дали въпросната ми позната е пословично мрънкало или наистина се е променило към лошо в последствие.
Виж целия пост
# 359
Здравейте мамита,
Днес няма да съм толкова активна, чета ви постовете .Пиша през телефона, изкарахх кошмарна нощ, сега ми е зле и лежа на дивана,къде спя къде зяпам,явно днес така ще я карам .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия