Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 165
Цвети, ето тук е обяснено нагледно как се чистят.

След това ги правиш както ти харесва. Най-бързо и лесно и много вкусно е просто запържени в масло и чесън за няколко минути.
Ето ти още две рецепти. Пробвала съм ги и ги харесваме.
http://sharemykitchen.com/bg/recipes-bg/my-recipes-bg/main-dishe … spicy-shrimps-bg/
http://www.cookwithasmile.com/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0% … 0%B0%D0%BA%D0%B8/
Виж целия пост
# 166
Онна, мерси  Heart Eyes
Виж целия пост
# 167
sem22,  с две ръце съм за блата от тортата на Ирина, стига да ти се връзва с крема.
 http://sunshineskitchen.com/the-best-chocolate-cake/
Виж целия пост
# 168
Народе, помагайте -  Rolling Eyes Embarassed У дома ще има празник и трябва да направя торта.
С крема се справихме като рецепта (беше одобрен при един предишен опит  newsm78).
Проблемен е блата - колкото и рецепти досега да съм пробвала  #Crazy все е  #2gunfire
Та изискването е:
* да е шоколадов
* самия блат да не е "Сбит" а да е на "шупли" - извинете за обяснението
* и ако може дозировка за 23-24 см ринг.

Ще бъда благодарна на всички за помоща ви.  chef bouquet

http://ipeychev9.blogspot.bg/2015/02/blog-post_19.html
Виж целия пост
# 169
sem22,

предлагам ти или пандишпанов блат с какао (нз дали ти е достатъчно шоколадов, обаче), или на Сладка Хапка сладкишът с майонеза. Количествата на Сладка хапка са ок за 23-24 см торта, като тя се разрязва на 2 - т.е. имаш 2 блата. Вече нз каква торта искаш, можеш да си пресметнеш просто продуктите пропорционално за колкото блата ти трябват.
Виж целия пост
# 170
Аз имам друг въпрос - много искам да сготвя скариди. Обожавам ги, но само по заведения ям. Много ми се ще да се пробвам сама. Но нито имам представа при покупка какви особености да гледам-цвят, цялост, нито пък знам какво да ги правя след това.
Ако някой има желание да ме понасочи малко, ще съм много благодарна!
Цвети, ако тези ти харесват ти пускам рецептата- скариди саганаки. Ще ти кажа и какви да купиш. Много често правя. Купувам почистени.
Виж целия пост
# 171
Имам една агнешка главичка, която ме "гледа" вече цял месец всеки път като отворя фризера. Крайно време е да събера смелост и да я погледна и аз. Кажете как да я приготвя. Praynig
Виж целия пост
# 172
Имам една агнешка главичка, която ме "гледа" вече цял месец всеки път като отворя фризера. Крайно време е да събера смелост и да я погледна и аз. Кажете как да я приготвя. Praynig
Ето така приготвих една наскоро, печена във фурната, само на други градуси(май 160 бяха) и без вентилатор:
http://oursgourmand.blogspot.bg/2012/05/blog-post.html
Виж целия пост
# 173
Аз имам друг въпрос - много искам да сготвя скариди. Обожавам ги, но само по заведения ям. Много ми се ще да се пробвам сама. Но нито имам представа при покупка какви особености да гледам-цвят, цялост, нито пък знам какво да ги правя след това.
Ако някой има желание да ме понасочи малко, ще съм много благодарна!
Цвети, ако тези ти харесват ти пускам рецептата- скариди саганаки. Ще ти кажа и какви да купиш. Много често правя. Купувам почистени.

Аз направо на гости мога да ти дойда Simple Smile И продукти ще си донеса Simple Smile
Много ще съм ти благодарна ако ми пуснеш рецептата и ми кажеш какво да купя!  Hug
Виж целия пост
# 174
Много благодаря, Ала-бала!  bouquet
Виж целия пост
# 175
Onna-bugeisha, за главичката - като дете, баба винаги само ми я сваряваше, може би сол и пипер е имало, после мозъкът май малко го позапържваше. Та това също е идея евентуално. Иначе свършваше преди да успее да я сготви на нещо друго, но знам, че се комбинира добре с ориз.
Виж целия пост
# 176
........................
Цвети, ако тези ти харесват ти пускам рецептата- скариди саганаки. Ще ти кажа и какви да купиш. Много често правя. Купувам почистени.

...........................
Цвети, удоволствието е мое , ако ми дойдеш на гости.  Grinning
Рецептата я знам от една приятелка гъркиня, затова източник няма, за което се извинявам, но вероятно я има и подобна  пусната някъде
Цвети, пиши:
[spoilerСкариди има във всяка голяма верига магазини  например в Била при рибите. Избираш тези които за розови. Те са бланширани и почистени и готови за работа, но трябва да им се махне твърдата част, става на ръка.
Също така скариди но са замразени има и в Лидл. В кутии са и също са много хубави. Ползвала съм и двата вида, разлика няма, само едните са малко по-големи, тези в Била. Препоръчвам тези от Лидр защото те са още по добре почистени.
За две до три порции.
300 г скариди
100 г сирене -бяло
1/2 глава лук минат през блендер или много добре наситнен
2 скилиди чесън
200 домати от консерва и още 100 дом. сок
2  големи щипки риган
зехтин, сол черен пипер
50 мл бяло вино
1 бр малка суха чушка чили
В дълбока тенджера се изсипва зехтин за пържене, даже и да е малко повече не се притеснявай, тук зехтин върви. Слага се наситнения лук и двете цели скилиди чесън и се задушават на умерен огън. Добавят се скаридите, сол,  и се заливат с виното. Оставят се да се изпари виното и да остане на мазнина общо взето и се залива с доматите  и се поръсва с черен пипер, чесъна се маха, още малко дом сок и щипките риган. Добавяш половин ч.л захар и разбъркваш. Оставя се да поври и когато остане още малко на мазнина се добавя сиренето на бучки. Сервираш.
Ако нямаш люта суха Чили чушка, сложи лют червен пипер, но не го пропускай, защото това е нещо много основно в тази рецепта, казва винаги гъркинята. Трябва леко да се усеща и да е приятно люто.
Цвети , не се сърди аз винаги съм силно обяснителна в изписването си на рецептите.
Ами това е. Лесно, бързо и мнооооооого вкусно.
  ][/spoiler]
Извинявайте, не знам защо не излизе в скрит текст, не се връщам, че нещо много ме боли в момента......
Виж целия пост
# 177
Идеи за приготвяне на вечеря /неофициална/ за 5 човека от кайма около 450 гр., смесена с други продукти, за да излезе повече /без мусака/, нещо по-различно?  И кюфтета и кебапчета изключвам, че е малко каймата... newsm78
Виж целия пост
# 178
Идеи за приготвяне на вечеря /неофициална/ за 5 човека от кайма около 450 гр., смесена с други продукти, за да излезе повече /без мусака/, нещо по-различно?  И кюфтета и кебапчета изключвам, че е малко каймата... newsm78
Мързелив Уелингтън - бързо и лесно
Виж целия пост
# 179
Идеи за приготвяне на вечеря /неофициална/ за 5 човека от кайма около 450 гр., смесена с други продукти, за да излезе повече /без мусака/, нещо по-различно?  И кюфтета и кебапчета изключвам, че е малко каймата... newsm78
Мързелив Уелингтън - бързо и лесно

Ммм, изглежда толкова вкуснооо...  Crazy А дали бутер тестото може да се замени с кори за баница?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия