Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 420
Вярно ли е, че ако посолиш боб/леща още в началото (докато завира), няма да се свари или ще се свари трудно?
Виж целия пост
# 421
Вярно ли е, че ако посолиш боб/леща още в началото (докато завира), няма да се свари или ще се свари трудно?

Вярно е! На бобовите солта се слага след като се сварят - накрая.
Виж целия пост
# 422
Не знам дали въпросът ми е за тази тема, но не открих по-подходяща

Защо цената на малините е толкова висока (15/кг) и ягодите не падат вече 2-ри месец??  #2gunfire
Просто ми е много любопитно.
Виж целия пост
# 423
Не знам дали въпросът ми е за тази тема, но не открих по-подходяща

Защо цената на малините е толкова висока (15/кг) и ягодите не падат вече 2-ри месец??  #2gunfire
Просто ми е много любопитно.

Някъде бях чел, че 90 на сто от малините ни са за износ. Може би това е разумният отговор. Производителите имат интерес /ценови/ да ги изнасят, а за вътрешно потребление - каквото остане и на висока цена.
Виж целия пост
# 424
Не знам дали въпросът ми е за тази тема, но не открих по-подходяща

Защо цената на малините е толкова висока (15/кг) и ягодите не падат вече 2-ри месец??  #2gunfire
Просто ми е много любопитно.

Някъде бях чел, че 90 на сто от малините ни са за износ. Може би това е разумният отговор. Производителите имат интерес /ценови/ да ги изнасят, а за вътрешно потребление - каквото остане и на висока цена.
Освен това: много дъждове = влошено качество = по-малко качествена продукция = избиване на разходите и компенсиране на по-малкото количеството с по-висока цена = на лоша година за потребителите и за производителите (до някъде), прекупвачите никога не губят.
Виж целия пост
# 425
Не знам дали въпросът ми е за тази тема, но не открих по-подходяща

Защо цената на малините е толкова висока (15/кг) и ягодите не падат вече 2-ри месец??  #2gunfire
Просто ми е много любопитно.
Не видях къде живееш, но във Велико Търново малините са по 6 лв/кг, толкова бяха и миналата година. Цената на ягодите падна до 2 лв/кг миналата седмица, сега вече са по 3 лв. На мен ми се струват нормални тези цени, може би в нашия район има повече производители, затова...
Виж целия пост
# 426
Моля, бързо за рецепта за ориз с доматен сок.Нещо като доматена манджа с ориз.
Виж целия пост
# 427
Моля, бързо за рецепта за ориз с доматен сок.Нещо като доматена манджа с ориз.

Заповядай:
Скрит текст:
Необходими продукти:
1 кафена чаша ориз 1 кафена чаша олио 1 глава стар или 4-5 стръка пресен лук 3 - 4 домата(може и от буркан) 1/2 чаена лъжичка сол 1/2 чаена лъжичка червен пипер магданоз

Начин на приготвяне:

Нарязаният лук, изчистеният и измит ориз и нарязаните домати се слагат в тенджера. Прибавят се солта, червеният пипер, 2 кафени чаши вода и олиото. Разбърква се и се слага да се задушава на средно силен огън. След 10 мин се прибавят 2 кафени чаши топла вода, разбърква се и се оставя да ври на слаб огън около 20 мин, като на няколко пъти се разбърква, за да не загори оризът. Поднася се с нарязан на ситно магданоз.

След като задушиш продуктите и сложиш водата - може и във фурната. Аз лично така по го харесвам - на фурна.
Виж целия пост
# 428
Моля, бързо за рецепта за ориз с доматен сок.Нещо като доматена манджа с ориз.

Пробвай това. Вместо доматеното пюре и горещата вода, замени с равно количество доматен сок и гореща вода.
Виж целия пост
# 429
Пепчо, благодаря  Hug И аз ще направя доматен сос, кетчуп и майонеза.
Виж целия пост
# 430
Не знам дали въпросът ми е за тази тема, но не открих по-подходяща

Защо цената на малините е толкова висока (15/кг) и ягодите не падат вече 2-ри месец??  #2gunfire
Просто ми е много любопитно.
Не видях къде живееш, но във Велико Търново малините са по 6 лв/кг, толкова бяха и миналата година. Цената на ягодите падна до 2 лв/кг миналата седмица, сега вече са по 3 лв. На мен ми се струват нормални тези цени, може би в нашия район има повече производители, затова...

В София, днес в едно квартално магазинче намерих малини (на друго място още не съм виждала) -бяха по толкова- 15 лв, ягодите вече в 3 магазинчета- между 4 и 5, на 2 или 3 никога не съм виждала (поне тази година)  Crossing Arms
Виж целия пост
# 431
 Lana Del Rey, значи си е от търговците.
Виж целия пост
# 432
Вярно ли е, че ако посолиш боб/леща още в началото (докато завира), няма да се свари или ще се свари трудно?

Вярно е! На бобовите солта се слага след като се сварят - накрая.

Мерси. Peace
Виж целия пост
# 433
Не е робот, само миксер е. Ето виж тук:http://www.emag.bg/mikser-singer-handy-mix-hsm-3040-handymix3040/pd/D8208YBBM/
Иначе питах за мощността дали е добра.
Видях го, вероятно грешно съм отворила. Защо да не го вземеш, не е лош, парите му са повече от добри и ще ти върши работа. Само не видях дали има дебели бъркалки за тежко тесто, виж това е важно на което аз държах. След като в момента не можеш да си позволиш такъв като моя, взимай този. 400 вата не е толкова слаб и ще ти върши работа при всички положения. Нали ти казах, аз съм страшно доволна и много го ползвам, днес включително.
Виж целия пост
# 434
Вярно ли е, че ако посолиш боб/леща още в началото (докато завира), няма да се свари или ще се свари трудно?
Както ти е казала Биляна сол се слага накрая, но не само солта но и доматите, защото имат киселинност и пречи на  доброто сваряване.

.....................

Защо цената на малините е толкова висока (15/кг) и ягодите не падат вече 2-ри месец??  #2gunfire
Просто ми е много любопитно.
Лоша и дъждовна година е. При мен също са 15 лв, малините, ягодите - 5 даже и 6 лв. Това е положението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия