Лято е, октомврийче на море, сладкото си дупе ще пече! Тема№5

  • 69 755
  • 727
# 255
Аз питах какво давате за вечеря, защото понякога ако сме станали по-рано й се събират 6 хранения, а аз давам само 3 твърди. Сутрин в повечето пъти кус-кус, наобяд пюре и следобед каша, но после остават още две хранения - около 18ч и 21ч и тогава й давам АМ. Но се чудя с какво мога да й давам в 18ч, за да остане с две млека - едно в ранните часове и едно преди заспиване.

Skeeter, и Дани така прави понякога. Каквото ядем ние й е много интересно - да обикаля и като дойде да й дадем да опита, после пак и пак...Но ако я сложа на стола и започна с това да я храня, няма да иска.
Виж целия пост
# 256
E_len, съболезнования за баба ти! Hug

Skeeter, честито и браво на Мила!  Heart Eyes

ShikeR, за вечеря още нищо не давам. Тя от известно време едва млякото пие, ако й дам друго преди това съвсем няма да иска. И при нас количеството изядена храна намаля доста последните дни и АМ и твърда храна не иска много, а понякога следобед кара само на плодове, всичко друго отказва. АМ с кисело и аз не искам да замествам, ще упорствам още, но ако го откаже ще заместя, важното е да пие мляко!  Иначе на тази възраст бих го разредила съвсем малко колкото да мине през биберона, четох, че КМ ако се пасира става на вода и няма да има нужда от разреждане, но не съм го пробвала.

Вода давам розов Девин, но чиста не пие, само със сок вътре. Примирих се вече. Дори ако няколко пъти подред й предложа чиста вода, после блъска шишето преди да е опитала още...

Altaya, бързо оздравяване на Ния! Аз лично ако продължава да вдига Т бих я завела някъде за второ мнение, особено с това "ти с други майки не общуваш ли", все пак от теб не се очаква да си лекуваш детето със съвети чути от този и онзи, нали тя е лекаря... Thinking Hug

За инат не ми говорете  Mr. Green Симона от доста време е на вълна крещене за всичко! Иска висчко каквото види и само ръмжи и крещи, дере се като зверче  Twisted Evil

Ние само на море от вчера и за късмет точно вечерта преди да тръгнем аз се разболях  Close сега съм с болки в гърлото, хрема, дано само не заразя детето!  Praynig
Иначе Симона плаче от морето, има вълни доста големи и само като се доближи до брега и ги види и започва да реве с пълно гърло, та още не сме я мокрили!
Виж целия пост
# 257
Калина, не си ме разбрала. Лекарката ми обясняваше за спешните начини за сваляне на температура. Явно са универсални тези методи, преди да се потърси мнение. Иначе първия ден я заведох, не можа даоткрие нищо-гърлото не беше зачервено, нито дишането беше притеснително, нито коремчето..., каза да отидем на другия ден, за да може да се прояви вируса и да я диагностицира както трябва.  Заведох я вчера, прегледа я и каза, че са афти, две едва забележими в гърлото, изписа спрей, който веднага даде резултат. След като смъкна високата температура, я напръсках и на сутринта изяде 3/4от закуската и като цяло днес повечко яде, но и вдига температура-ниска, но я има.
Виж целия пост
# 258
Дори ако няколко пъти подред й предложа чиста вода, после блъска шишето преди да е опитала още...
Ей, затова ще ни манипулират! И Дани така прави и аз от страх да не откаже това, да не откаже онова й ходя по свирката  Crossing Arms
Бързо да ти мине настинката и дано не заразиш малката  Hug
Виж целия пост
# 259
Честито Християнче, elen!
Честито на проходилата госпожица  Simple Smile!
За вечеря давам супа със сухар от ДК между  18.30 и 20 h(зависи кога заспива след обед ). Напоследък отново отказва да пие млякото  (явно пак го мъчи зъб ),затова към 21 -22 h давам малко  - 100 мл- млечна каша (понякога с АМ,за да не го хвърля, ако съм го приготвила вече ).
Рокс, дано проходите, ще бъде много интересно 3 в 1 Simple Smile
Вода от раждането давам Benelan.
Изправя се в стола за хранене и в количката,  ooooh! В стола само с филм че се успокоява, а в количката, само като го взема  Laughing
Абе става интересно.
Поставихме предпазители за ръбовете -той ходи ги чопли , ръба.... Joy
Бързо оздравяване на болните  Hug

Виж целия пост
# 260
Здравейте  Hug
по повод прохождането и вървенето, ще ви кача един клип на Ивайла на възрастта на Тео, че и по-малка, да я видите как смело върви, но тук вече е с 2 месеца стаж в ходенето  Heart Eyes
https://www.facebook.com/1524113241/videos/4932359916517/
Виж целия пост
# 261
Лелеее, не се ли измори това дете  Shocked Напред-назад, напред-назад  hahaha Малка сладурана  Heart Eyes , а сега е голяма сладурана  Blush
Виж целия пост
# 262
Рокси, ами тя тук е пълен професионалист в ходенето. На колко е проходила, че 2 месеца стаж на възрастта на Тео? Май си имаш опасна фурия вкъщи  Grinning  Heart Eyes
Виж целия пост
# 263
Фурия не , ами голяма фурия  Simple Smile , на 8,5 мес. направи първите си десетина крачки, оттам насетне, другите майки си седяха по кафетата и пейките, а пък аз след нея, защото нямаше още уменията да се пази, да стане и т.н.
Виж целия пост
# 264
Altaya, разбрах те  Simple Smile аз имах предвид ако лечението не дава резултат и продължава да има висока Т следващите дни, но щом дава -  значи е ок.  Hug

Ох при нас едно море... ooooh! не е за разправяне. Те хората хубаво ми казваха да оставим малката при бабите и да отидем сами, ама аз: "не, не я оставям"! Така ми се пада сега. Като се върнем ще имам нужда от голяма почивка, а няма как да си я позволя. Поне едно си обещах - повече на море с бебе - не!  Stop Не, че имам намерение да имам друго дете, ама за всеки случай да си знам  Laughing

Виж целия пост
# 265
Сетих се какво щях да питам по - рано: По два пъти ли спят на ден децата ви все още? Симона май се опитва вече да спи един път. Става към 06:30 сутрин, после заспива към 11:00 и спи час и половина. Втория път обаче заспива много трудно чак към 16:30 - 17:00 (което й идва късно, защото малко объркваме вечерното спане) и по 40 минути и повече се приспиваме...кога започват да спят един път на ден? На мен рано ми се струва...
Виж целия пост
# 266
Рокси - забава за мама хаха! Но браво на Ивайла!

Калина - два пъти спи Мила. Ако спи един път е ужасно крива и нощният и сън също е неспокоен, защото е преуморена. Принципно уж около 16 месеца оставят второто спане, но някои деца още на 12 са готови за един път на ден. Мила е имала моменти, в които примерно една седмица едва я приспиваме следобед и ММ винаги пита дали да не махнем сутрешното спане, но аз виждам ли, че е уморена и крива настоявам и наистина винаги си възстановява двете дрямки. Иначе и по час съм я приспивала ако не уцеля кога точно е уморена. В добрите случаи 15-20 мин е приспиването. И винаги спи около 13-14 часа на ден (когато всичко е наред и не я мъчат зъби и подобни).

Аз се водя по тази табелка, подобна видях в няколко за мен много полезни сайтове за бебешкото спане. И досега се оказва доста точна поне в случая с Мила, като имахме проблеми със спането удължих времето между две дрямки както е в табелката и се оправиха нещата.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 267
Хихи каква сладурана е Ива, като буболече напред-назад ходи.
Ния си спи 2 пъти. От месец насам си намали дремките от 3 на 2. Рано й е още за една. Въпреки че преди спеше по половин час сутрин, около 1/1,5 часа наобяд и 30-40мин надвечер, сега са 2дремки по час-час и нещо. Иначе де пооправя, щом си хапва повечко, доволна съм Simple Smile
Виж целия пост
# 268
Дани спи по 2 пъти, понякога дори и 3, зависи кога е спала преди това. Тази седмица, например, се случи така , че спа предиобед, после от 14:30 до 15:30 и към 18:30 пак заспа за час. Но това не й се отрази на нощния сън. Общо взето тя ми показва кога й се спи и не я мъча. Имам приятелка, която казва "Никакво спане след 16:30, че после не може да заспи вечер". Всички деца са различни, но ако виждам, че й се спи, не бих я оставила да мрънка само, за да може да заспи по-рано вечер.
Виж целия пост
# 269
Йоана пък спи три пъти на ден. Преди обяд около 20-30мин, следобяд около 2 часа, и привечер към 18:30, пак около 30мин. Заспива към 22:30 и спи до 7 сутринта. От както спрях да я кърмя махнахме нощното хранене, преди това се будеше задължително поне един път.
Връщам се да видя клипчето  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия