Австрийска тема - №53

  • 141 051
  • 759
# 75
И аз не бих се занимавала с това. Честно, понякога чиновниците са точно в режим на самовъзпроизводство, чудят се как да създадат работа сами за себе си. Много ми е чудно ако през границата минава австрийски гражданин, който няма второ име как ще го запишат.
Понеже споменаваш Мюнхен не разбрах къде живееш, но за второто дете няма проблем да го запишеш с бащино име в Австрия, просто трябва да кажеш на служителя.

Делото за промяна на името мисля, че не е много сложно, но все си е излишна бюрокрация.

Благодаря за отговорите, реших да не добавям бащино име, освен ако не се наложи след години за личната му карта  Grinning . Иначе живея в Австрия, Залцбург и посолството в Мюнхен ми е по- близо отколкото във Виена, а и отношението им е коренно различно. Много мили и по телефона съм се обаждала последния момент, и не са ми казвали да си запазвам час 3 месеца преди да се роди бебето  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 76
Ако детето ми е само БГ гражданин си мисля, че е по добре да има бащино име. Бащиното име не е проблем в Австрия. Аз също имам бащино име, но то просто не фигурира никъде и до този момент никога не съм имала проблеми заради него.
Виж целия пост
# 77
Здравейте,

има ли някой впечатления от KinderCompany Türkenschanz или от друга детска градина в 18. бецирк?
Виж целия пост
# 78
Здравейте на всички!Пиша ви ,за да помоля тези от вас ,които имат  наблюдения - много е важно вашето мнение.Става въпрос за баща ми .има болки в корема и в Бг навсякъде различно.Мисълта ми е дайте мнения за здравеопазването в Австрия.Има ли смисъл да търся начин за прегледи точно там?Като цяло как е здравеопазването им?
Виж целия пост
# 79
Здравейте на всички!Пиша ви ,за да помоля тези от вас ,които имат  наблюдения - много е важно вашето мнение.Става въпрос за баща ми .има болки в корема и в Бг навсякъде различно.Мисълта ми е дайте мнения за здравеопазването в Австрия.Има ли смисъл да търся начин за прегледи точно там?Като цяло как е здравеопазването им?
За мен здравеопазването тук е по добро в сравнение с бг. На тукашните лекари имам по голямо доверие, но и тук има добри и лоши и също може да стане някоя грешка.
Голям проблем е когато човек трябва да отиде при специалист. Тогава се чака много, но ако е нещо спешно винаги може да се отиде до някоя болница и не се чака.
Аз последно ходих на очен лекар и ми беше казано, че трябвало да ми направят някакви допълнителни изследвания, а следващия свободен час е след 2 месеца.  Crazy ooooh! Rolling Eyes
За ортопед съм чакала 3 месеца  ooooh!
Детето го болеше зъб и като се обадих на детски зъболекар ми казаха да го заведа след 1 месец  Laughing Twisted Evil
Виж целия пост
# 80
Здравей, smile,
Аз също имам по-голямо доверие на тукашните лекари като цяло. Проблеми с чакането за час, обаче, го има за добрите лекари. Например, като си избрах гинеколог, чаках за първия преглед 3 месеца, но след като му станах пациентка, вече ми дават час за 2-3 дни. А има и такива, при които не се чака хич, но са средна работа, така да се каже.

Съчувствам за баща ти... Но в България също има добри лекари, може би просто не сте намерили точния?...
Виж целия пост
# 81
Момичета, с извинение за двойния пост, но аз всъщност влизам да се похваля с новия член на семейството ни. Отскоро съм горда майка не на една, а на цели две дъщери. Вече се чувствам като типична бг-мама Simple Smile
Виж целия пост
# 82
Момичета, с извинение за двойния пост, но аз всъщност влизам да се похваля с новия член на семейството ни. Отскоро съм горда майка не на една, а на цели две дъщери. Вече се чувствам като типична бг-мама Simple Smile

Поздравления! Heart Eyes bouquet
Пожелавам ви много здраве, усмивки, успех и късмет.
Представям си колко голяма е радостта във вашето семейство  Heart Eyes
Каката сигурно е на 7то небе  Laughing
Виж целия пост
# 83
Поздравления:) Няма нищо по -хубаво от това да си мама Simple Smile
Виж целия пост
# 84
Благодаря, момичета Simple Smile
Каката наистина е много развълнувана, мисля дори, че вече става спец по гледане на бебе Simple Smile
Виж целия пост
# 85
Благодаря, момичета Simple Smile
Каката наистина е много развълнувана, мисля дори, че вече става спец по гледане на бебе Simple Smile

Честито и от мен. Много попътен вятър в живота на малкия човек!
За лекарите....в болниците е по-лесно да се получи термин, а и поне аз съм много доволна от професионализма на лекарите. Но без осигуровка е ужасно скъпо. Един ден в АКХ е над 600 евро.


Виж целия пост
# 86
  Здравейте,чесно казано той (баща ми)не е осигурен ,но където и да е в Европа различно от Бг ще се заплаща.Единственото ,което иска е правилна диагноза.нещо което в Бг не успяват.Та именно мисълта ми е да го заведем за едни пълни изследвания в по-напреднала страна ,каквато мисля че е Австрия.Ако греша ще се радвам на още мнения.
Виж целия пост
# 87
Момичета, с извинение за двойния пост, но аз всъщност влизам да се похваля с новия член на семейството ни. Отскоро съм горда майка не на една, а на цели две дъщери. Вече се чувствам като типична бг-мама Simple Smile

Ехааа Ванилче честитооооо! То затова имало затишие при теб хихихи. Много се радвам!! трябва да се видим да се запознаем с новият член на семейството!  Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 88
Моля някой от вас, ако може да помогне с работа за жена във Виена,набор 59, българска филология, учител по БЕЛ и немски език,постоянна или почасова работа.Благодаря ви!
Виж целия пост
# 89
Здравейте,
Знаете ли как стоят нещата с по-ранен болничен в Австрия? Бременна съм в 16 г.с. и от 2-3 седмици съм със силни болки ниско в корема, стигнахме до спешното и сега съм болничен 1 седмица. Казаха, че всичко е наред и с бебчо и с мен, но исках да питам колко по-рано мога да изляза в продължителен болничен и каква е процедурата, защото работата ми е свързана с тежък физически труд и се притеснявам??? Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия