За съня цяла книга мога да напиша. До преди няколко дни нашият бандитко заспиваше към 10-10.30ч, като се буди поне по два пъти да се кърмим. От 3-4 дена обаче заспива чак към 1ч. Пак си се буди така. Понякога прави по-голяма пауза от 4-5 часа, а друг път на 2-3ч се буди. Нощният му сън обаче се удължава доста. Спим до късно, до към 10-11ч. После будува малко, занимаваме се нещо след един час вече се е размрънкал, че му се спи. Приспиването обикновено се проточва, защото не знае как да заспи, а е изморен. Спи различно, може по 30-40 мин, може и час-два. Събужда се и към 17-18 ч вече е много кисел, мрънка, сърди се, очите му стават червени. Тогава пак може да да докара час-два сън и имам чувството, че всичко се обърква. Към 20-21ч го къпем, после игра и започваме да се приспиваме. Напоследък пак започна да се буди по няколко пъти, веднага щом го оставя. Все едно някой го боцка с нещо по дупето и той се ококорва.
Голямо приключение е всичко!
ПОжелавам да влезете в ритъм съвсем скоро!
И аз се чувствам сякаш съм готова да напиша книга...хахаха..... а
ТОва което знам и аз от всичко , което прочетох е че сънят между 20 и 24ч бил най-полезен. Затова и по американските школи препоръчват супер ранен час за лягане към 19ч. Относно рутината и подготовката преди лягане е важно тя да не е супер дълга за около 20-30 минути - баня, хапване, пижама, песничка и в леглото. Сега вече друг е въпроса дали ще се приспивате или той сам ще заспи... ама като цяло ако се проточат нещата, детето ще се настрои че отново е време за игра и така става много трудно...

