Качване на килограми при бременност...

  • 90 097
  • 695
# 270
Не забравяйте, че при поднормено тегло е здравословно да се качат достатъчно килограми по време на бременност. Не случайно организмът в този период се запасява. Моя позната, която е много слаба по принцип, качи около 20 кг и за нула време се стопиха след раждането. А ако не качвате първите 3 месеца, не означава, че после няма да си наваксате. Аз започнах да качвам в средата на 4ти месец, като преди това не бях мръднала на килограми. Според мен, има значение не колко кг ще качите, а с какво ще се храните. Ако не сте яли празни калории, дори и да качите, после лесно ще си върнете фигурата. Ако, обаче, наблягате на банички, тесто и джънк, то дори и само 10кг да качите, после ще ви е много по-трудно да ги свалите. Затова бременните не трябва чак толкова втренчено да следят килограмите си, а да подбират храната си.

П.П. Не винаги бързият метаболизъм може да помогне, защото по време на бременност организмът работи по различен начин.
Виж целия пост
# 271
Не забравяйте, че при поднормено тегло е здравословно да се качат достатъчно килограми по време на бременност. Не случайно организмът в този период се запасява. Моя позната, която е много слаба по принцип, качи около 20 кг и за нула време се стопиха след раждането. А ако не качвате първите 3 месеца, не означава, че после няма да си наваксате. Аз започнах да качвам в средата на 4ти месец, като преди това не бях мръднала на килограми. Според мен, има значение не колко кг ще качите, а с какво ще се храните. Ако не сте яли празни калории, дори и да качите, после лесно ще си върнете фигурата. Ако, обаче, наблягате на банички, тесто и джънк, то дори и само 10кг да качите, после ще ви е много по-трудно да ги свалите. Затова бременните не трябва чак толкова втренчено да следят килограмите си, а да подбират храната си.

П.П. Не винаги бързият метаболизъм може да помогне, защото по време на бременност организмът работи по различен начин.

Happy_mommy, точно това беше и моят замисъл, когато написах, че е по-важно качеството на храната, а не количеството. Няма значение колко ще изям, ако са празни калории, за бебето не отива нищо полезно, аз качвам но какво от това, пък аз засега избягвам подобни хранения, наблягам доколкото е възможно на по-здравословна храна. Аз си следя килограмите, не за друго, а защото знам, че е хубаво да качиш определени килограми, особено когато си под нормата. Затова малко се притеснявам, че досега нямам качен килограм, но пък се надявам скоро да си наваксам.
Виж целия пост
# 272
Габи, а ти в кой месец си? И не мисля, че трябва да те притеснява, че не си качила. Но то нали знаеш - едни се притесняват, че са качили много, други не, всеки с проблемите си Simple Smile Аз съм в 5ти месец и съм +5-6 кг, до сега, но аз забременях на 75кг. Щом се храниш здравословно не мисля, че има проблем. Може да качиш изведнъж (което не е приятно), може да качваш повече на бебчето... Важното е всичко да е наред Simple Smile
Виж целия пост
# 273
Габи, а ти в кой месец си? И не мисля, че трябва да те притеснява, че не си качила. Но то нали знаеш - едни се притесняват, че са качили много, други не, всеки с проблемите си Simple Smile Аз съм в 5ти месец и съм +5-6 кг, до сега, но аз забременях на 75кг. Щом се храниш здравословно не мисля, че има проблем. Може да качиш изведнъж (което не е приятно), може да качваш повече на бебчето... Важното е всичко да е наред Simple Smile

В 4 съм. Хахаха, така е, всеки с проблемите си  Simple Smile Аз искам да кача, та ако може после и да не ги свалям  Wink
Виж целия пост
# 274
Понеже съм си по-едра и сигурно затова се радвам много като видя бременна, все едно е глътнала топка - със сладко, вирнато коремче... Ти навярно ще си от тези  Simple Smile Пожелавам ти каквото искаш да стане  Wink
Виж целия пост
# 275
Напълно съм съгласна с Габи. Какво значение колко ядеш ако ядеш само пържено, сладко и качваш кг, като няма нищо полезно в това. Не кг са важни, а с какво храниш тялото си и бебо.
Виж целия пост
# 276
Ми да ви кажа честно качване на килограми е нещо страшно относително. От какво разбрах, че съм бременна смело мога да кажа, че ям много по-здравословно от преди, като количество не е повече, само е по-често. И да ви кажа имах приятелка, която се опитваше да контролира килограмите, като до 5тия беше качи 3-4 кг, а преди да иде да ражда беше +20кг, т.е. за 4 месеца - 16кг, като да отбележа, че тогава се хранеше още по-здравословно.
Така че мисля, че наистина е по-важно колко добре се храним, какво точно ядем, а качване на килограми през бременността зависи от много други неща  Simple Smile
Виж целия пост
# 277
И според мен си е до структура, ген, отражение на хормоните... при някои се наблюдава страшен запек, а при други точно обратното и всичко има значение, но важното е естествено да се пазим малко или много,
Защото има жени, които си казват сега ми е паднали, а после изпадат в страшна депресия...
Виж целия пост
# 278
Момичета, да се отчета вече съм 17+4 седмици и съм 65.5-66 кг, което е +3.5-4 кг засега. Средно само с ходене според апа ми изразходвам 550 калории на ден, допълнително имам и тичане и плуване както и фитнес. Днес пак ходих и тичах над 14 км.  не знам колко калории приемам, но наистина мисля да почна да си записвам. Според мъжа ми, ям през целия ден.  Rolling Eyes вместо три-четири пъти на ден. Вече имам истински корем и психологически ми е много трудно. Не знам как е възможно да имам корем в началото на 5ти месец.
много ме е страх, защото имам чувството, че нещата се променят много бързо с тялото ми. Гърдите ми са се увеличили страшно много, а само допреди седмици писах, че не са се променили.  по наистина много исках да не  порастват, за да не ми увиснат после.

Много ми е дискомфортно от тялото ми, хората ме зяпат, приличам на извънземно кюфте.

Мъжът ми не внася нищо сладко, по моя молба. готов е да се храни с мен на обяд и вечеря, за да не ям сама, готвя само НВД. Но имам и нарушения. Не ми е удобно да го помоля да не внася хляб и паста в нас и да не пазарува толкова, защото той няма проблеми с килограмите, а и без това само се върти да ми угажда.

Засега смятам да наблягам на протеини и зеленчуци, ям много риба, защото съм в Норвегия. Ще почна да записвам калориите, които приемам, за да видя колко приемам средно на месец, може би това ще даде яснота.

Като чета, че някой качва 20+, хранейки се здравословно и изпадам в потрес и ужас.
Виж целия пост
# 279
Не знам да плача ли, да се смея ли като те чета, честно!
Нормално е в 5-ти месец да имаш корем - бременна си все пак ooooh!
За останалото ще се въздържа да коментирам...
Виж целия пост
# 280
Bodybeautiful, добре би било да приемеш, че просто в следващите месеци няма да имаш контрол върху тялото си. Радвай се на бременността ти. Килограми се свалят, други поражения също се оправят, не може да трепериш всяка седмица като стъпиш на кантара. Повече от здравословно хранене и спорт не можеш да направиш.
Виж целия пост
# 281
Не знам да плача ли, да се смея ли като те чета, честно!
Нормално е в 5-ти месец да имаш корем - бременна си все пак ooooh!
За останалото ще се въздържа да коментирам...

имах предвид, че ми се струва над това, което е нормално за края на 4ти, началото на 5ти.  просто ми е неприятно визуално, определено не съм от "кют" бременните.

 
Bodybeautiful, добре би било да приемеш, че просто в следващите месеци няма да имаш контрол върху тялото си. Радвай се на бременността ти. Килограми се свалят, други поражения също се оправят, не може да трепериш всяка седмица като стъпиш на кантара. Повече от здравословно хранене и спорт не можеш да направиш.

да, така е. като прочета нещо обективно и разумно се успокоявам, но като се погледна и ми избиват чивиите, особено като не знам какво предстои, а експлоадирам всяка седмица.  Embarassed
Виж целия пост
# 282
Bodybeautiful,защо се вглъбяваш толкова в тези кг?
Ако нещо ти се яде си хапни,но малко,колкото да ти мине меракът,не е нужно да се тъпчеш.
И в момента трябва да си страшно щастлива като си гледаш коремчето,а не да не можеш да се гледаш,както казваш.Това са най-хубавите моменти,наслаждавай им се.
Виж целия пост
# 283
Скрит текст:
Момичета, да се отчета вече съм 17+4 седмици и съм 65.5-66 кг, което е +3.5-4 кг засега. Средно само с ходене според апа ми изразходвам 550 калории на ден, допълнително имам и тичане и плуване както и фитнес. Днес пак ходих и тичах над 14 км.  не знам колко калории приемам, но наистина мисля да почна да си записвам. Според мъжа ми, ям през целия ден.  Rolling Eyes вместо три-четири пъти на ден. Вече имам истински корем и психологически ми е много трудно. Не знам как е възможно да имам корем в началото на 5ти месец.
много ме е страх, защото имам чувството, че нещата се променят много бързо с тялото ми. Гърдите ми са се увеличили страшно много, а само допреди седмици писах, че не са се променили.  по наистина много исках да не  порастват, за да не ми увиснат после.

Много ми е дискомфортно от тялото ми, хората ме зяпат, приличам на извънземно кюфте.

Мъжът ми не внася нищо сладко, по моя молба. готов е да се храни с мен на обяд и вечеря, за да не ям сама, готвя само НВД. Но имам и нарушения. Не ми е удобно да го помоля да не внася хляб и паста в нас и да не пазарува толкова, защото той няма проблеми с килограмите, а и без това само се върти да ми угажда.

Засега смятам да наблягам на протеини и зеленчуци, ям много риба, защото съм в Норвегия. Ще почна да записвам калориите, които приемам, за да видя колко приемам средно на месец, може би това ще даде яснота.

Като чета, че някой качва 20+, хранейки се здравословно и изпадам в потрес и ужас.

Недей да се вманиачаваш толкова и със спорта недей прекалено да се претоварваш. По време на бременност е достатъчно да се храниш здравословно и да се движиш(напр. дълги разходки). Бременността е един много хубав период, радвай му се. Учудвам се, че се притесняваш, че вече имаш  корем. Аз, като бях бременна, с нетърпение чаках да започне да ми расте коремчето. Просто трябва да приемеш, че тялото ти ще се промени. Всички жени сме суетни, но чак толкова, вече отива в крайност.
Виж целия пост
# 284
Абе честно казано, аз те разбирам, все пак искаш да си изглеждаш добре особено и с всички мисли, които преминават през теб. Тялото се променя много... за съжаление е така, но пък получаваш прекрасен подарък от Господ... колкото и да е трудно да мислиш за хубавото, постарай се, така или иначе не може да направиш нищо.
Имай предвид, че като родиш, недоспиването, кърменето и всичко ще са в твоя полза да отслабнеш и да се върнеш в стария си вид. И дори и тогава... никога няма да си си същата .... майка си Simple Smile)) аз имам дете, не се оплаквам от повече кг, но нямам време, а и вече желание да си оправям косата, лакирам и тнт ... работя и уча и като се прибера едва виждам детето си и следващото нещо е да заспя ... ама това е ... нашите майки също са били така Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия