Качване на килограми при бременност...

  • 90 096
  • 695
# 300
Аз много се стресирах в началото, защото забелязах, че всички килограми ми се лепят по дупето и бедрата. Да, ама това се оказа, че е абсолютно нормално. Тялото си трупа мастни депа, които ще се изразходват по време на кърменето. Жената гори 500 - 800 калории на ден за производството на кърма за бебчето. Това значи, че ако след раждането се храните нормално (без тъпкане с банички и пици  Laughing) би трябвало да сваляте около половин килограм на седмица. Все пак това си е и строго индивидуално, аз говоря за общия случай. Въпреки ,че се храня нормално и наблягам на салатки, пресни плодове и т.н. сланинките си се появиха там, където трябва. Не е нещо фрапиращо. Много беше успокояващо за мен да разгледам блога на Руми за бременността й. Тя, като финтес инструктор, е качила 15 кг. , трупнала е и някоя мазнинка тук таме. Ако на някой му е интересно, пускам линк  Wink
https://fitnesinstruktor.com/bremennost/

П.С. Постът ми се отнася най-вече за бъдещите майки, които са в нормата на качване, но въпреки това се притесняват много за външния си вид. При нормално здравословно хранене и умерено движение всичко ще бъде наред. Една жена ще качи 8 кг, друга ще качи 15кг. Всяко тяло има различни изисквания. Аз се научих да наблюдавам с интерес моето. Гърдите ми променят цвета и формата си, размера си. Коремът си расте. Дупето щръква, бедрата се наливат. Няма смисъл да се борите с натуралното и естественото. Единствено ако килограмите стават екстремно много за кратко време и без причина, може да се касае за здравословен проблем. Просто бъдете здрави и оставете на тялото да си расте  Grinning
Виж целия пост
# 301
Аз много се стресирах в началото, защото забелязах, че всички килограми ми се лепят по дупето и бедрата. Да, ама това се оказа, че е абсолютно нормално. Тялото си трупа мастни депа, които ще се изразходват по време на кърменето. Жената гори 500 - 800 калории на ден за производството на кърма за бебчето. Това значи, че ако след раждането се храните нормално (без тъпкане с банички и пици  Laughing) би трябвало да сваляте около половин килограм на седмица. Все пак това си е и строго индивидуално, аз говоря за общия случай. Въпреки ,че се храня нормално и наблягам на салатки, пресни плодове и т.н. сланинките си се появиха там, където трябва. Не е нещо фрапиращо. Много беше успокояващо за мен да разгледам блога на Руми за бременността й. Тя, като финтес инструктор, е качила 15 кг. , трупнала е и някоя мазнинка тук таме. Ако на някой му е интересно, пускам линк  Wink
https://fitnesinstruktor.com/bremennost/

П.С. Постът ми се отнася най-вече за бъдещите майки, които са в нормата на качване, но въпреки това се притесняват много за външния си вид. При нормално здравословно хранене и умерено движение всичко ще бъде наред. Една жена ще качи 8 кг, друга ще качи 15кг. Всяко тяло има различни изисквания. Аз се научих да наблюдавам с интерес моето. Гърдите ми променят цвета и формата си, размера си. Коремът си расте. Дупето щръква, бедрата се наливат. Няма смисъл да се борите с натуралното и естественото. Единствено ако килограмите стават екстремно много за кратко време и без причина, може да се касае за здравословен проблем. Просто бъдете здрави и оставете на тялото да си расте  Grinning

Много хубав пост!  bouquet Имаш нужда понякога да прочетеш нещо по окуражаващо.

В момента съм края на 6 месец и ми отне време, да приема че ще кача все пак килограми. Не съм се вманиачавала никога в темата с теглото, но и никога не съм била слаба.

Истината, че е това е нормален процес!  Grinning
Виж целия пост
# 302
Руми Илиева е качила 10-ина кг., а не 15. Wink Поне това последно е публикувала в 36 седмица.
Виж целия пост
# 303
Извинявам се, без да искам малко съм поизлъгала  Heart Eyes
Виж целия пост
# 304
С първата бременност качих 18 кг и ми бяха останали 4, които не можах да сваля. Сега в началото на 6-ти месец съм качила 3 килограма. Ще видим как ще съм на финала.
Виж целия пост
# 305
Аз не ям повече отколкото преди за забременея.В 26г.с и съм качила 8кг.и кой знае още колко ще кача,защото много съм се ограничила откъм движение.
Виж целия пост
# 306
Аз отслабнах 3-4кг в началото на бременността, но после си ги върнах и сега съм 3,5кг отгоре.  На мен ми се вижда, че съм заприличала на кюфте. Преди тренирах много. Всеки ден. Като забременях спрях, понеже плацентата ми беше доста ниско и ми казаха никакво клякане, навеждане, напъване и тн. Нещата вече се нормализираха, плацентата се вдигна и от седмица насам започнах да тренирам отново, но доста по- леко от преди. Въпреки това се чувствам мн зредена.
И аз не ям повече от преди. С тази разлика, че сега хапвам всеки ден по малко въглехидрати. Под малко имам предвид шепа ядки, кафяна чашка пълнозърнест ориз, соленки от елда и други такива. Преди не кусвах, сега смятам, че не е редно да лишавам мъничето от тези неща и затова ги включих в менюто. И гледам да ям плодове поне веднъж на ден, дори понякога два пъти, но аз и преди ядях плодове. Така че нищо по- различно.
Но килцата си вървят нагоре... обиколките ми също, а съм все още в 21седмица и не кой знае колко кг повече.
Виж целия пост
# 307
И аз отначало свалих кг,а като влязох в 5 месец много бързо ги наваксах.Сега на всяка консултация ме хвалят,че пълнея защото преди бях с поднормено тегло. Simple Smile
Виж целия пост
# 308
Босилечка, както каза и при мен всичко се лепи по бедрата. Не е фрапиращо много, обаче аз се виждам една пухкава☺Дано наистина с кърменето да се регулират малко нещата, чувам че има жени, които качват още по време на кърменето. 😩
Виж целия пост
# 309
Аз кърмя от 4 месеца и дори свалих 1,5-2 кг Simple Smile
Виж целия пост
# 310
Босилечка, както каза и при мен всичко се лепи по бедрата. Не е фрапиращо много, обаче аз се виждам една пухкава☺Дано наистина с кърменето да се регулират малко нещата, чувам че има жени, които качват още по време на кърменето. 😩

Качват, защото си похапват Smiley
Виж целия пост
# 311
И аз си похапвам. Когато се кърми не е удачно да се пазят диети, трябва си пълноценно хранене - точно както и през бремеността.
Виж целия пост
# 312
Разбира се, нали знаеш че едно е да похапваш здравословно и разнообразно, друго е да се тъпчеш с банички, просто защото ти се яде Grinning Чувала съм, че по време на кърмене апетитът се увеличава, а вече от мама зависи дали ще го засити с месо, млечни и зеленчуци примерно, или пък с бързи въглехидратни глупости. От това зависи дали ще качи мама или не Wink
Виж целия пост
# 313
Увеличава се апетитът, да. Повече отколкото като бях бременна Wink
Мисля, че казах пълноценно хранене - то не включва боклуци.
Виж целия пост
# 314
По време на кърмене пролактинът играе основна роля върху задържането или качването на килограми, особено през първите 6 месеца, тъй като тогава е най-висок. Затова голяма част от жените пълнеят или не могат да свялят нищо, въпреки че някои от тях ядат здравословно и не се тъпчат. Метаболизмът работи по различен начин от обичайния, като след първите шест месеца пролактинът започва малко да пада и евентуално цикълът се възстановява в следващите месеци. Чак след окончателното спиране на кърменето, нещата се възстановяват и може по-лесно или от самосебе си да се отслабне. Безсмислено е да твърдите, че някои жени качват, защото се тъпчат. При голяма част от кърмачките не е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия