Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 59 533
  • 772
# 210
сиситонс, когато ме диагностицираха с ИР инсулинът ми беше с много кофти стойности (23 на 0 мин., 135 - на 60 мин и 200 - на 120 мин.), но КЗ ми беше в норма....и все още е. пускам гликирани хемоглобини на всеки 3 м. А инсулинът още не съм го добутала до заветните стойности от 5 Simple Smile

дева, навила съм си го на пръста и днес поръчах омегата. дано удари едно рамо с мазните (освен другите благавини). поръчах и ресвиретрола, та след някой и друг месец ще дам и за него отзиви.

сега друга драма ме гложди Simple Smile))
вие какъв витамин Д пиете?
аз приемам Вигантол, но срещам мнения, че витамин д трябва да се приема заедно с някакво К. това важи ли и за Вигантола?
Виж целия пост
# 211
Елч, сега какво пиеш за инсулина , ще видим на 10 с какво ще се уредя, моята е висока КЗ на гладно 6,7. Височка е. Аз пия рокалтрол като витамин Д, но аз съм със засегнати паращитовидни жлези и с вит Д регулирам калция, пия само него бе вит К . По 4 хапчета на ден.
Виж целия пост
# 212
сиситонс, сега пия мефтодиаб 3 пъти по 500
Виж целия пост
# 213
Момичета, бихте ли ми препоръчали отхрачващ сироп за кашлица БЕЗ захар Rolling Eyes Въобще има ли такова животно? Налага мис е да пия, а съмс лек аИР и не приемам абсолютно никаква захар и се чудя какъв да взема ooooh!
Виж целия пост
# 214
Налага мис е да пия, а съмс лек аИР и не приемам абсолютно никаква захар и се чудя какъв да взема ooooh!

Леле, с лека форма на ИР си, а не приемаш абсолютно никаква захар, дори и в сироп за кашлица. Simple Smile Де да можех и аз да съм толкова сериозна... Mr. Green
Виж целия пост
# 215
Момичета, как издържате? Тази нощ сънувах, че избирам между три вида торти...а вчера едва успях да не си купя едни еклери. Преди не обичах сладко, но откакто ми е забранено ми се яде. Понякога ям малко черен шоколад  Embarassed
Виж целия пост
# 216
Напоследък ЛЛ ми изписва проспан на таблетки. Нямат захар, но са с подсладител. Никога не са ми съобразявали лекарствата с ИР.
Това с кашлиците си е сериозно по принцип и не бих пила на своя глава друго освен изписаното от лекар.
Виж целия пост
# 217
Налага мис е да пия, а съмс лек аИР и не приемам абсолютно никаква захар и се чудя какъв да взема ooooh!

Леле, с лека форма на ИР си, а не приемаш абсолютно никаква захар, дори и в сироп за кашлица. Simple Smile Де да можех и аз да съм толкова сериозна... Mr. Green

Ами бях с инсулин почти 11 и КЗ 5,30 на гладно. Обременяване никога не съм правила. Сложих се на строга диета и свалих 6 кила, от 63 на 57 станах (тоест моите си кила, защото рязко напълнях в рамките на година). И сега изследванията са ми на гладно КЗ 4 и инсулин 5 и нещо. НО гледам да съм абсолютно строга в диетата,з ащото не приемам лекарства за сваляне и разчитам само на диетата Rolling Eyes А тези сиропи са адски сладки, отпих онзи ден от Мукосолван и го изплюх само като усетих в устата колко е сладко. Пишеше, че има сорбитол, коеот така и не можах да разбера точно какво е Confused
Виж целия пост
# 218
И аз мисля, че изпадате в крайности. Колко захар ще погълнеш с този сироп? Той целият флакон е 200 мл, не е само захар.
Прекаленият светец и Богу не е драг.Simple Smile
Виж целия пост
# 219
Буена, нервните клетки имат нужда от глюкоза, така че не е добре да не приемаш никаква
Виж целия пост
# 220
Препдочитам ако ще поглъщам нещо забранено, поне да ми достави удоволствие, например плод, а не да е точно от сироп. Освен това питането ми беше конкретно дали знаете за такъв сироп без захар, очевидно не.

Страх ме е, Нандин, като забременея и родя, със сигурност никак няма да спазвам толкова строго нещата, но сега съм на менние,че двете ми биохимични миналата година са именно заради високия инсулин и КЗ Confused
Виж целия пост
# 221
Инсулина изобщо не ти е толкова висок, особено пък да "провали" бременност.
Ако питаш мен, от билкова аптека си вземи корени от медицинска ружа. Прави се студен извлек (накисваш за 1 час, прецеждаш и готово) и се пие
Виж целия пост
# 222
Нандин, имахме една дискусия с теб, сега искам да я продължим, ако не възразяваш. Simple Smile
Сега съм в болница, не в ендо, но в стаята съм с диабетичка. Тя е възмутена как така не закусвам, (казах й, че и аз имам проблем с КЗ, макар и не точно диабет).
Като й обясних, че се храня с 2 хранения и без междинни закуски, съвсем се учуди. Да не говорим, че не ям хляб. Sunglasses
Докторът й казал да закусва, за да си пие хапчето. Също да се храни често и по малко, за да не й пада КЗ.
По моята логика, ако не приемаш храна сутрин, няма да ти се вдига КЗ. Да не говорим, че храната е винаги с въглехидрати-хляб. Rolling Eyes
И другото-за честото хранене. Ако имаш голям интервал, КЗ няма да е висока за дълго, докато при къси интервали, да.
Виж целия пост
# 223
Инсулина изобщо не ти е толкова висок, особено пък да "провали" бременност.
Ако питаш мен, от билкова аптека си вземи корени от медицинска ружа. Прави се студен извлек (накисваш за 1 час, прецеждаш и готово) и се пие

Мерси, Нандин Hug
Виж целия пост
# 224
Нандин, имахме една дискусия с теб, сега искам да я продължим, ако не възразяваш. Simple Smile
Сега съм в болница, не в ендо, но в стаята съм с диабетичка. Тя е възмутена как така не закусвам, (казах й, че и аз имам проблем с КЗ, макар и не точно диабет).
Като й обясних, че се храня с 2 хранения и без междинни закуски, съвсем се учуди. Да не говорим, че не ям хляб. Sunglasses
Докторът й казал да закусва, за да си пие хапчето. Също да се храни често и по малко, за да не й пада КЗ.
По моята логика, ако не приемаш храна сутрин, няма да ти се вдига КЗ. Да не говорим, че храната е винаги с въглехидрати-хляб. Rolling Eyes
И другото-за честото хранене. Ако имаш голям интервал, КЗ няма да е висока за дълго, докато при къси интервали, да.

Зависи какво хапваш. На закуска не е задължително  да се ядат тестени неща, можеш да хапнеш например марко шунка, кашкавал,  сирене с 1-2 листа марула или краставица, чушка със сирене...
Това, че не ядеш не означава, че инсулина не се вдига, а проблемния при ИР е той.
Когато не ядеш, тялото се опитва да набави енергия, а тя се набавя от от разграждането на въглехидрати, които пък се осъществява чрез инсулина и тялото се опитва да разгради наличното.
Това най-просто казано. Биохимичните процеси са доста сложни. Така че логиката "като не ям, няма от какво да ми се вдигне инсулина", не е вярна.
И диетолога в нашата болница и една докторка, която е шеф на сектора на който изследваме въглехидрати (докторантурата й е на тема за гестационния деабет) са ми дали препоръки да хапвам 4-5 пъти на ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия