Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 41 106
  • 494
# 240
Необходимо ли е това олио? Не трчбва ли просто в продукта да има повече липиди?
Виж целия пост
# 241
Необходимо ли е това олио? Не трчбва ли просто в продукта да има повече липиди?

Попринцип на разни рекламни лекции съм чула, че трябва да е с липиди, защото олиото едва ли не нищо не правело освен да маже и загрява, но и аз и ММ се повлияваме само от натурални продукти за това мисля за зехтин, а другото за малко аромат.
Виж целия пост
# 242
Зехтинът е добра опция, защото не е алерген като другите натурални масла-кокос, какао, т.н. Четох доста- липидите трябва са са водещи, не консистенцията и аз не съм купила олио, не съм убедена в качествата на бебешкото олио освен, че е по-удобно за масажи по някое време. А аромата- те бебетата си миришат толкова хубаво когато не са с пълен памперс...
Виж целия пост
# 243
Ако сте решили  да ползвате зехтин е хубаво да се превари на водна баня  . Кожата  на бебето сама ще покаже с какво е най- хубаво -  бебешко мляко , олио  и натурален  продукт като мас или зехтин .


Задължително ли е  педиатъра да дойде на домашно посещение веднага след изписването  ?  

В смисъл , ако нямам  въпроси и  нужда - нужно ли е да  го извикам ?

Понеже  този преглед се заплаща - така ли знаете ,че е   и ако не ми е  нужна консултация -за какво  да идва ?
НО педиатъра ми каза - трябва да ми се обадиш и на следващия ден след изписването  да дойда  !
 
Детето ще е записано при ЛЛ  , педиатъра не е ЛЛ  , но  ясно , че с изписването не може да го регистрираме при ЛЛ , защото още няма да имаме акта за раждане и ЕГН   и за това знам , че  е платен този преглед.
Виж целия пост
# 244
Ако сте решили  да ползвате зехтин е хубаво да се превари на водна баня  . Кожата  на бебето сама ще покаже с какво е най- хубаво -  бебешко мляко , олио  и натурален  продукт като мас или зехтин .

А какво точно значи да се превари на водна баня -  знам, че въпросът е тъп, но това упражнение не съм го правил досега и не знам как точно да действам?
Виж целия пост
# 245
Още докато бях бременна с първото дете отидох да говоря с педиатърът, който исках да й бъде личен лекар. Той каза, че след като ни изпишат от болницата, трябва да му се обадим за посещение. Точно така направихме, обадих му се, или деня преди изписването, или в същия ден, не помня точно, уговорихме се и той дойде. Прегледа детето и каза кога да отидем на визитация. Не съм плащала нищо. Казва и какви документи са необходими да се носят, както и от кой ден да почнем с витамин Д. Сигурно е казал и други неща, които сега ми убягват. Така или иначе като говорите с избрания лекар, той ще ви каже всичко необходимо.

Виж целия пост
# 246
TeoM83  , слагаш  зехтина в керамичен или съд от неръждавейка - избери подходяща купичка или чаша  и  я слагаш в тенджерка или  друг  съд  с   вода  , който може да поставиш директно на котлон   -  включваш  -като заври водата - така 10 минути и прехвърляш зехтина в чист стъклен със с капачка  и готово .


 juli2455 , с първото ми дете точно този преглед го платихме 30-40 лева   , защото детето още нямало ЕГН и не било регистрирано ,а  беше 5 мин , аз още нямах готови въпроси и питания и беше безсмислен .
ЗА това сега питам кога да го направя.
Виж целия пост
# 247
Аз също не разполагах с акт за раждане към момента на това домашно посещение. Спомням си, че искаше да види епикризата на детето, която ми дадоха от болницата и моята. Не ми е искал пари със сигурност. Не знам защо при вас се е получило така.
Виж целия пост
# 248
TeoM83  , слагаш  зехтина в керамичен или съд от неръждавейка - избери подходяща купичка или чаша  и  я слагаш в тенджерка или  друг  съд  с   вода  , който може да поставиш директно на котлон   -  включваш  -като заври водата - така 10 минути и прехвърляш зехтина в чист стъклен със с капачка  и готово .

Мерси, това ще ми е задача тия дни
Виж целия пост
# 249
Момичета, предполагам всички сме накупили разни пластмасови продукти, необходими за бебенцата - четчици, термометри, музикална играчка за легълцето и тн. Искам да ги почистя със спирт, но се притеснявам дали няма да повреди пластмасата? Какво мислите?
Виж целия пост
# 250
Няма страшно, действай смело със спирта, аз така бях почистила всичко възможно - даже дървените части на креватчето, че ни го дадоха от едно друго детенце.

Има много неща, които не можеш да превариш, аз за тях ползвам спирт. След това съм пробвала дали остава нещо върху предмета - имаше една гризалка с течност вътре, която не може да се превари и нищо не остава, което да навреди на бебето, просто трябва време да изветрее и да изсъхне хубаво.
Виж целия пост
# 251
Няма страшно, действай смело със спирта, аз така бях почистила всичко възможно - даже дървените части на креватчето, че ни го дадоха от едно друго детенце.

Има много неща, които не можеш да превариш, аз за тях ползвам спирт. След това съм пробвала дали остава нещо върху предмета - имаше една гризалка с течност вътре, която не може да се превари и нищо не остава, което да навреди на бебето, просто трябва време да изветрее и да изсъхне хубаво.

Мерси, мила
Виж целия пост
# 252
Здравейте, на вас дадоха ли ви дикументите за болницата? Аз си ги поисках, но АГ ми даде само обменна карта, без направлението за хоспитализация. Та питането ми е: Ако към момента съм си водила ЖК с един АГ, а сега за раждането ще ходя при друг, необходимо ли ми е направление от личната за смяна на АГ? Предполагам, че трябва да имам такова, но все пак реших да ви попитам, ако има по запознати с тези процедури Simple Smile още повече, че нямам и направлението за хоспитализация...
Виж целия пост
# 253
Момичета стискайте ми палци утре ми е секциото!!!  Преди малко не приеха в отделениети и малко ме е страх  Praynig
Виж целия пост
# 254
Момичета стискайте ми палци утре ми е секциото!!!  Преди малко не приеха в отделениети и малко ме е страх  Praynig

С теб сме и всичко ще е наред Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия