Тромбофилия - тема №2

  • 89 726
  • 736
# 435
много съм объркана, моля помагайте
от генетичните изсл. имам MTHFR- мутация C677T  Хетерозиготен носител C/T
в коментарите: При генотип C/T може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35%
март имах мисед аборт (8 седмица), но преди това вземах Метафолиева к.

правих нови изследвания за ЩЖ и инсулн. рез. и днес реших да се посъветвам с ендокринолог: изписа ми Folbiol 5 mg. + Метафолиева по 1 дневно.
Въпросът ми е: необходимо ли е Folbiol (разбрах, че не е мета форма) при условие че не усвоявам ФК ?
Трябва ли да си направя изследване за Фолат ?
Благодаря
Виж целия пост
# 436
Няма смисъл от изследване на фолат.
Може да изследваш хомоцистеин, но  емного специфично изследване и има смисъл да се прави само на определени места. Ако си от София го прави в лабораторията на Александровска болница.Провери какво е необходимо преди да дадеш кръвта.
Виж целия пост
# 437
Герда, изненада ме с това за хомоцистеина. Смяташ, че другите лаборатории не дават точни резултати ли?
Виж целия пост
# 438
Момичета, някой може ли да ми препоръча витамини за жени, планиращи бременност, които или да не съдържат ФК, или да са с фолат.
Виж целия пост
# 439
Муцуна,
Добре дошла да се окуражаваме заедно.  Hug
Предполагам че вече имаш назначена терапия с аспирин протект (и НМХ след + тест), след като правиш и вливки. Мутации в MTHFR имаш ли? или само в PAI?
Да имам и мутация пия фолиева мета. Hug
Пия фолиева мета,аспирин през ден,омега 369 всеки ден.фраксипарина ми е при положителен тест почвам през ден и всяка трета седмица ще правя изследвания да се види как се разрежда кръвта.Вливанията са ми Интралипид 10мл.
Виж целия пост
# 440
Герда, изненада ме с това за хомоцистеина. Смяташ, че другите лаборатории не дават точни резултати ли?
Нандин може да обясни повече
Виж целия пост
# 441
mucunata, здравей а вливания вече прави ли и къде, колко струва ? Кой ти напрали вливката, от къде я закупи, че и на мен ми предстои вливане на интралипид 10 мл.?
Виж целия пост
# 442
mucunata, здравей а вливания вече прави ли и къде, колко струва ? Кой ти напрали вливката, от къде я закупи, че и на мен ми предстои вливане на интралипид 10 мл.?
В Клиника Малинов ходя при доц.Русев много съм доволна.Също така там си правя вливанията 70лв. Всичко влиза в цената самото вливане е 30-40мин.максимум аз вече ходя за втори път там
Виж целия пост
# 443
Искам само да уточня ,че съм ходила в Щерев и Надежда и никой не ми обърна внимание правиха ми някакви скъпи изследвания ,но не и тези .
Беше ми писнало да ходя по болниците и всеки да ми казва нищо ти няма а всъщото време с 3 биохимични бременности и една прекъсната в 6гс защото спря да се развива плода.И преди 3месеца отидох в клиника Малинов и доц. Русев ми назначи тези изследвания и откриха проблема.
Виж целия пост
# 444
mucunata, здравей а вливания вече прави ли и къде, колко струва ? Кой ти напрали вливката, от къде я закупи, че и на мен ми предстои вливане на интралипид 10 мл.?
В Клиника Малинов ходя при доц.Русев много съм доволна.Също така там си правя вливанията 70лв. Всичко влиза в цената самото вливане е 30-40мин.максимум аз вече ходя за втори път там

и аз ходих до Русев на 13.03, назначи ми изследвания и лечение, но не ми отговоря нито по телефона, нито на е-maila, и си запазих час за 07.04, за да ми обясни какво следва от тук нататък!Назначи ми  За вливане на 10 мл Интралипид 2-4 дена преди овулация и повторно 2-4 дена след положителен тест за бременност. Последно вливане в края на 8-ма – 9-та г. седмица.  Аспирин протект х1тбл през ден преди и по време на бременност. След положителен тест да се включи Фраксипарин (или Клексан) 0.4 през ден при динамично следене на антикоагулантната терапия (всяка 3-та седмица: брой тромбоцити и АРТТ). Фолиевата к-на да бъде –МЕТА форма х1тбл на ден. Метил-В12 х1тбл през ден. Исках да го попитам по телефона Метил В12 от 1000 млг. ли да си купя или от 200 или от 500, защото не е написал, но не ми отговаря:(   Вие как се свързвате с него?
Виж целия пост
# 445
mucunata, здравей а вливания вече прави ли и къде, колко струва ? Кой ти напрали вливката, от къде я закупи, че и на мен ми предстои вливане на интралипид 10 мл.?
В Клиника Малинов ходя при доц.Русев много съм доволна.Също така там си правя вливанията 70лв. Всичко влиза в цената самото вливане е 30-40мин.максимум аз вече ходя за втори път там

и аз ходих до Русев на 13.03, назначи ми изследвания и лечение, но не ми отговоря нито по телефона, нито на е-maila, и си запазих час за 07.04, за да ми обясни какво следва от тук нататък!Назначи ми  За вливане на 10 мл Интралипид 2-4 дена преди овулация и повторно 2-4 дена след положителен тест за бременност. Последно вливане в края на 8-ма – 9-та г. седмица.  Аспирин протект х1тбл през ден преди и по време на бременност. След положителен тест да се включи Фраксипарин (или Клексан) 0.4 през ден при динамично следене на антикоагулантната терапия (всяка 3-та седмица: брой тромбоцити и АРТТ). Фолиевата к-на да бъде –МЕТА форма х1тбл на ден. Метил-В12 х1тбл през ден. Исках да го попитам по телефона Метил В12 от 1000 млг. ли да си купя или от 200 или от 500, защото не е написал, но не ми отговаря:(   Вие как се свързвате с него?
Много пъти му званях и на регистратурата също те го подсещат ,а с него съм говорила само м/у 17:00 и 18:00ч.
Виж целия пост
# 446
mucunata, здравей а вливания вече прави ли и къде, колко струва ? Кой ти напрали вливката, от къде я закупи, че и на мен ми предстои вливане на интралипид 10 мл.?
В Клиника Малинов ходя при доц.Русев много съм доволна.Също така там си правя вливанията 70лв. Всичко влиза в цената самото вливане е 30-40мин.максимум аз вече ходя за втори път там

и аз ходих до Русев на 13.03, назначи ми изследвания и лечение, но не ми отговоря нито по телефона, нито на е-maila, и си запазих час за 07.04, за да ми обясни какво следва от тук нататък!Назначи ми  За вливане на 10 мл Интралипид 2-4 дена преди овулация и повторно 2-4 дена след положителен тест за бременност. Последно вливане в края на 8-ма – 9-та г. седмица.  Аспирин протект х1тбл през ден преди и по време на бременност. След положителен тест да се включи Фраксипарин (или Клексан) 0.4 през ден при динамично следене на антикоагулантната терапия (всяка 3-та седмица: брой тромбоцити и АРТТ). Фолиевата к-на да бъде –МЕТА форма х1тбл на ден. Метил-В12 х1тбл през ден. Исках да го попитам по телефона Метил В12 от 1000 млг. ли да си купя или от 200 или от 500, защото не е написал, но не ми отговаря:(   Вие как се свързвате с него?
Много пъти му званях и на регистратурата също те го подсещат ,а с него съм говорила само м/у 17:00 и 18:00ч.
само ако може да ми кажеш после за метил б12 колко милиграма че и на мен не ми е казал и аз не съм си копувала
Виж целия пост
# 447
mucunata, здравей а вливания вече прави ли и къде, колко струва ? Кой ти напрали вливката, от къде я закупи, че и на мен ми предстои вливане на интралипид 10 мл.?
В Клиника Малинов ходя при доц.Русев много съм доволна.Също така там си правя вливанията 70лв. Всичко влиза в цената самото вливане е 30-40мин.максимум аз вече ходя за втори път там

и аз ходих до Русев на 13.03, назначи ми изследвания и лечение, но не ми отговоря нито по телефона, нито на е-maila, и си запазих час за 07.04, за да ми обясни какво следва от тук нататък!Назначи ми  За вливане на 10 мл Интралипид 2-4 дена преди овулация и повторно 2-4 дена след положителен тест за бременност. Последно вливане в края на 8-ма – 9-та г. седмица.  Аспирин протект х1тбл през ден преди и по време на бременност. След положителен тест да се включи Фраксипарин (или Клексан) 0.4 през ден при динамично следене на антикоагулантната терапия (всяка 3-та седмица: брой тромбоцити и АРТТ). Фолиевата к-на да бъде –МЕТА форма х1тбл на ден. Метил-В12 х1тбл през ден. Исках да го попитам по телефона Метил В12 от 1000 млг. ли да си купя или от 200 или от 500, защото не е написал, но не ми отговаря:(   Вие как се свързвате с него?
Много пъти му званях и на регистратурата също те го подсещат ,а с него съм говорила само м/у 17:00 и 18:00ч.
само ако може да ми кажеш после за метил б12 колко милиграма че и на мен не ми е казал и аз не съм си копувала

да нямаш никакъв проблем, но ти вече каза че си правила 2 пъти вливки? досега не те ли е питал дали пиеш В12? бременна ли си, кога ще си правиш изследвания казал ли ти е?
Виж целия пост
# 448
Муцуната, обикновено изписва 1000микрограма Б12
Виж целия пост
# 449
Муцуната, обикновено изписва 1000микрограма Б12
Добре значи 1000 ще си взема но защо като питам в аптеката б12 метил форма те ми лазват няма такова.какво да търся може ли да ми помогнете с точното име
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия