Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 12

  • 65 420
  • 755
# 390
Благодаря момичета.
Вчера ме прегледа педиатър от неонатологията, където раждах дъщеря ми и ни познава историята. Докато лежах в родилно, тя беше една от най-компетентните по отношение на кърменето, но и като цяло всички там са много в час и натискат за кърмене. Та според нея гърдите ми са напълно спокойни и не вижда причина да пия хапчета. Та май няма да пия, а и мина един месец, а "кърмих" 13,5м. Аз спрях и защото не можех да събера и за едно хранене вече.
Нямам бучки, запушвания, Т, напрежение и свободно изтичане на кърма, гърдите ми са меки.
Малко се уплаших, че ако не пия хапче ще ми се образуват кисти от задържана кърма и пр. проблеми. И аз не искам да пия хапчета, но честно не успях много да се успокоя и при първа възможност ще си направя консултация с хирург онколог. През пролетта като разговаряхме аз му казах, че искам естествено да спра кърмата и той беше абсолютно Ок. Не каза нищо за хапчета, че трябва, или че би имало проблеми ако не пия такива. Малко съм объркана и несигурна в случая.
Виж целия пост
# 391
Vermilion, по повод отбиването, може ли да разкажеш как го прие бебето, замести ли кърмата с АМ или мина на кисело/прясно мляко. Предполагам, че и за другите ще е интересно. Кога започна да ти намалява кърмата? Благодаря!
Виж целия пост
# 392
Аз не съм кърмила от гърда. Детето ми не сучеше още от родилно. До третия месец се мъчихме, тогава се отказах и минах изцяло на изцеждане. Захранена е на 6м+, дотогава само кърма и пиеше по малко вода, но дори в момента е с едно заместено хранене, ако мога да го броя изобщо. На 6м започнах и с опитите да 'и давам АМ, но минаха 2-3м докато го приеме.
Кърмата ми намаля, когато намалих и брая изцеждания. С времето нямах възможност да се цедя често и продължително. От 11м замествах по някое хранене с АМ и спрах да приготвям шишета с кърма за навън. Тя проходи на 12м и тогава вече нямах никаква възможност да изцеждам повече от 1-2 пъти дневно. Сега е изцяло на АМ и каквото яде като човешка храна. Прясно мляко все още не съм въвела и не мисля да въвеждам скоро. КМ, сирене и кашкавал са въведени, но не обича КМ и до този момент е яла незначително количество като цяло. Ще я оставя на АМ, докато сама не го откаже и не мисля да го заменям с прясно мляко, когато въведа и него.
Проблеми с отбиване не съм имала, защото тя се е хранила от шише през цялото време.
Виж целия пост
# 393
Бебенцето ми е на 13 дни и до онзи ден беше в кувиоз, все още не може да захапе гърдата, силиконовите протектори вършат ли работа и на коя марка да си взема.
Виж целия пост
# 394
Бебенцето ми е на 13 дни и до онзи ден беше в кувиоз, все още не може да захапе гърдата, силиконовите протектори вършат ли работа и на коя марка да си взема.
Честито бебче! Индивидуално стои въпросът със силиконовите протектори. Само ако пробвате, ще разберете дали става. За марка не мога да препоръчам. На мен ми бяха заели, но не ги ползвах изобщо. По-добре потърсете съвет от консултант по кърмене възможно най-скоро. Успех!
Виж целия пост
# 395
Искам да вметна по повод отбиването, кърмене не се заменя с прясно мляко, а с кисело, ако детето го иска. Белтъците на млякото се разграждат до по-малки молекули по време на заквасването, което прави млякото по-лесно усвоимо и по-малко алергенно.
Виж целия пост
# 396
Искам да вметна по повод отбиването, кърмене не се заменя с прясно мляко, а с кисело, ако детето го иска. Белтъците на млякото се разграждат до по-малки молекули по време на заквасването, което прави млякото по-лесно усвоимо и по-малко алергенно.
Удачно е да се използва и козе прясно мляко. Peace
Виж целия пост
# 397
Колко вода пиеха вашите кърмени захрнени деца? Моето е на 9м, кърмено изключително до 6м. Някъде на 5.5 дадох вода, приема, но по много малко, буквално 1-2 глътки. Преди обед е на ясла и според момичетата там пие добре, но все забравям да питам колко. Вкъщи от 13ч до вечерта максимумът му е 30мл. Свеж си изглежда, не е обезводнен, но все му се чудя. Храната засега е за вкус, основна му е кърмата все още.
Виж целия пост
# 398
Колко вода пиеха вашите кърмени захрнени деца? Моето е на 9м, кърмено изключително до 6м. Някъде на 5.5 дадох вода, приема, но по много малко, буквално 1-2 глътки. Преди обед е на ясла и според момичетата там пие добре, но все забравям да питам колко. Вкъщи от 13ч до вечерта максимумът му е 30мл. Свеж си изглежда, не е обезводнен, но все му се чудя. Храната засега е за вкус, основна му е кърмата все още.
Моето започна да пие вода след година и няколко месеца. Не беше много. По спомен започна да пие повече чак когато общата храна започна да е в по-голямо количество и спрях да кърмя навън в жегите - някъде към втората годинка.
Виж целия пост
# 399
Не помня много...да кажем колкото 1 чаша за целия ден или по-малко. Ако детето е видимо добре и все още суче, вероятно получава достатъчно течности.
Виж целия пост
# 400
Благодаря bouquet Действително си изглежда добре, а и е доста пристрастено кърмаче май. Единствено леко се замислям, че последните 2-3 месеца наддава минимално (сумарно 300 грама, а преди това качваше по кг на месец), но това няма да е от водата. Според педиатъра е нормално, а и расте на височина - преди беше дооста пухкав, а сега е вече приятно пухкав  Heart Eyes
Виж целия пост
# 401
Моето също не искаше вода. Буквално плюеше шишето още щом му го напъхвах в устата за секунди. Мисля, че чак към 9-и месец започна да попреглъща по малко. Това беше зимата, за протокола.
Виж целия пост
# 402
След 6-ия месец, обикновено забавят наддаването.Може да има месеци с по 150-200 грама. И по-малко, ако е боледувало, проходило...
Виж целия пост
# 403
Моето момче е на три месеца и половина. Изобщо не иска и да чуе за вода. Преди я плюеше и правеше физиономията за повръщане. Сега ближе по малко (предлагам му всеки ден, откакто стана жега), но ми се струва, че не помни какво е да се яде от шише, защото само дъвче биберона newsm78 И така с това близане я успява да изпие 2мл, я не...
Виж целия пост
# 404
Електра, ако държиш да даваш вода, можеш да я предлагаш и в малка чашка. Някои шишета имат прозрачни пластмасови капачки, които леко се огъват, като ги стиснеш, те също са удобни.Така детето и ще се научи направо на чаша и ще си спестиш всички шишета, накрайници и подобни. С лъжичка също.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия