Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 555
Скрит текст:

Здравейте, момичета.
Скрит текст:
Нашата борба по пътя към забременяването продължава - почти 2 години откакто за първи път писах тук. Накратко казано, преди 2 години и половина направих спонтанен аборт в 6 г.с. и оттогава не успявам да забременея. За това време сме правили СГ, ЦС, консултации в клиника по репродуктивна медицина, хормони на 3 ден от цикъла и тъй като нищо от изброените не показва проблем, лекарят ми ме посъветва да преминем към лапароскопия. Този месец на 15 ден от цикъла (с късна овулация и редовен цикъл 28-29 дни съм) бях на преглед и гинеколога ми видя ДФ в дясно 22мм, на 16 ден имах положителен тест за О и реших, че О ще настъпи на 17 ден. Лекарят ми не ми е предлагал да правим фоликулометрия, аз също не съм го питала (което сега отчитам като грешка  Embarassed ) Реших да си самоназнача изследване на прогестерон, въпреки че знам, че О трябва да е доказана и да е видяно, че Ф се пука. Резултатите обаче силно ме притесниха - пуснах изследване в 2 последователни дни, за да съм по-сигурна, че няма да изпусна пика и ето ги резултатите:
на 23 ден - Estradiol   0.50   nmol/l   М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; ов0.7-2.1; лут 0.0-1.13
                   Progesteron   22.96   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8)
на 24 ден- Estradiol   0.31   nmol/l   М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; ов0.7-2.1; лут 0.0-1.13
                 Progesteron   14.08   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8)
Въпроса ми е следния: показателен ли е изобщо резултата при положение, че О не е проследена с фоликулометрия ? И това не са ли прекалено ниски стойности и за какво говорят ? Бихте ли ме посъветвали да изчакам с лапароскопията и да направя няколко месеца на фоликулометрия ? Може ли това (ако доказва недостатъчност) да е причина за незабременяване или по-скоро води до невъзможност за износване на плода ?
Момичета, извинете ме за дългия пост, просто много ме шокираха тези стойности на прогестерона, а моя гинеколог никога не е споменавал да ги измерваме, та вие сте ми най-сигурния източник на информация и подкрепа. Денис, много бих се радвала, отново на съвет и от теб   bouquet
П.С. От 2 месеца приемам Агнес , не знам дали е рано и още няма ефект, или просто при мен няма да даде резултат
Здравей!
Скрит текст:
Изследванията показват, че не е имало О.
Има вариант да си с ПКЯ и да е имало по-ранна О. / така теста за О. не е показателен и лекаря е видял ДФ/
Или да е имало киста /не ДФ/ - лутеинова и затова прогестерона да е по-висок.
Ако не е имало О. , тези стойности не се коментират и по тях не се правят никакви изводи за нива на Прогестерона и т.н.
Добре е да те видят на УЗ, макар че прогестерона и Е2 се понижават, което показва че "нещото" /какво е, лекар преценява/  търпи обратно развитие.
Ще чакам да пишеш.
Скрит текст:
Добро утро, Денис! Благодаря много за отговора и за цялото време и енергия, които влагаш, за да помогнеш на всички момичета тук  bouquet
Тъй като споменаваш ПКЯ, може ли да добавя хормоналните изследвания, които ми направиха в клиниката по асистирана репродукция, която посещавам. Правени са м. март на 3 ден от цикъла, от тях лекаря заключи, че нямам ПКЯ, и че са добри като цяло, но ще съм благодарна на още един поглед върху резултатите:
Estradiol - 17,4 Pg/ml  (11-69)
LH - 1,8 mIU/ml  (1,7-13,3)
FSH - 4,59 mIU/ml  (4,5-11)
Prolaktin - 290 mIU/ml (86-613)
"Или да е имало киста /не ДФ/ - лутеинова и затова прогестерона да е по-висок." - какво имаш предвид под по-висок прогестерон ? Изследванията не показват ли, че е прекалено нисък за фазата от цикъла ? За съжаление от днес съм извън града и нямам възможност да отида на УЗ, за да видя, какво се е случило с фоликула и какво е нещото, което търпи обратно развитие (за което много ме е яд). Смятам да отложа с няколко месеца лапароскопията, за да проследя цикъла.
ЛХ е бил нисък, което не е много добре - но, може да са го приели за инцидент.
Да, тези изследвания не показват ПКЯ.

Когато няма О. - няма прогестерон.
Когато има киста и не е имало О., но нивата на прогестерона са по-високи, все едно е имало О.,  тогава се предполага, че кистата е лутеинова, че самата тя, синтезира Прогестерон.
Ако е фоликуларна киста, Е2 ще е висок, но Прогестерона ще е нисък, на долна граница.
Не отлагай Лапароскопията, тя може да даде отговори много по-рано от проследяването на МЦ. Т.е по-бързо ще се открие проблема и ще се вземат мерки.
Денис, според теб възможно ли е проблема да се корени на хормонално ниво и да нямам овулация? Ако е така, какво би се видяло на лапароскопията ? 
Виж целия пост
# 556
Скрит текст:
Скрит текст:

Здравейте, момичета.
Скрит текст:
Нашата борба по пътя към забременяването продължава - почти 2 години откакто за първи път писах тук. Накратко казано, преди 2 години и половина направих спонтанен аборт в 6 г.с. и оттогава не успявам да забременея. За това време сме правили СГ, ЦС, консултации в клиника по репродуктивна медицина, хормони на 3 ден от цикъла и тъй като нищо от изброените не показва проблем, лекарят ми ме посъветва да преминем към лапароскопия. Този месец на 15 ден от цикъла (с късна овулация и редовен цикъл 28-29 дни съм) бях на преглед и гинеколога ми видя ДФ в дясно 22мм, на 16 ден имах положителен тест за О и реших, че О ще настъпи на 17 ден. Лекарят ми не ми е предлагал да правим фоликулометрия, аз също не съм го питала (което сега отчитам като грешка  Embarassed ) Реших да си самоназнача изследване на прогестерон, въпреки че знам, че О трябва да е доказана и да е видяно, че Ф се пука. Резултатите обаче силно ме притесниха - пуснах изследване в 2 последователни дни, за да съм по-сигурна, че няма да изпусна пика и ето ги резултатите:
на 23 ден - Estradiol   0.50   nmol/l   М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; ов0.7-2.1; лут 0.0-1.13
                   Progesteron   22.96   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8)
на 24 ден- Estradiol   0.31   nmol/l   М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; ов0.7-2.1; лут 0.0-1.13
                 Progesteron   14.08   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8)
Въпроса ми е следния: показателен ли е изобщо резултата при положение, че О не е проследена с фоликулометрия ? И това не са ли прекалено ниски стойности и за какво говорят ? Бихте ли ме посъветвали да изчакам с лапароскопията и да направя няколко месеца на фоликулометрия ? Може ли това (ако доказва недостатъчност) да е причина за незабременяване или по-скоро води до невъзможност за износване на плода ?
Момичета, извинете ме за дългия пост, просто много ме шокираха тези стойности на прогестерона, а моя гинеколог никога не е споменавал да ги измерваме, та вие сте ми най-сигурния източник на информация и подкрепа. Денис, много бих се радвала, отново на съвет и от теб   bouquet
П.С. От 2 месеца приемам Агнес , не знам дали е рано и още няма ефект, или просто при мен няма да даде резултат
Здравей!
Скрит текст:
Изследванията показват, че не е имало О.
Има вариант да си с ПКЯ и да е имало по-ранна О. / така теста за О. не е показателен и лекаря е видял ДФ/
Или да е имало киста /не ДФ/ - лутеинова и затова прогестерона да е по-висок.
Ако не е имало О. , тези стойности не се коментират и по тях не се правят никакви изводи за нива на Прогестерона и т.н.
Добре е да те видят на УЗ, макар че прогестерона и Е2 се понижават, което показва че "нещото" /какво е, лекар преценява/  търпи обратно развитие.
Ще чакам да пишеш.
Скрит текст:
Добро утро, Денис! Благодаря много за отговора и за цялото време и енергия, които влагаш, за да помогнеш на всички момичета тук  bouquet
Тъй като споменаваш ПКЯ, може ли да добавя хормоналните изследвания, които ми направиха в клиниката по асистирана репродукция, която посещавам. Правени са м. март на 3 ден от цикъла, от тях лекаря заключи, че нямам ПКЯ, и че са добри като цяло, но ще съм благодарна на още един поглед върху резултатите:
Estradiol - 17,4 Pg/ml  (11-69)
LH - 1,8 mIU/ml  (1,7-13,3)
FSH - 4,59 mIU/ml  (4,5-11)
Prolaktin - 290 mIU/ml (86-613)
"Или да е имало киста /не ДФ/ - лутеинова и затова прогестерона да е по-висок." - какво имаш предвид под по-висок прогестерон ? Изследванията не показват ли, че е прекалено нисък за фазата от цикъла ? За съжаление от днес съм извън града и нямам възможност да отида на УЗ, за да видя, какво се е случило с фоликула и какво е нещото, което търпи обратно развитие (за което много ме е яд). Смятам да отложа с няколко месеца лапароскопията, за да проследя цикъла.
ЛХ е бил нисък, което не е много добре - но, може да са го приели за инцидент.
Да, тези изследвания не показват ПКЯ.

Когато няма О. - няма прогестерон.
Когато има киста и не е имало О., но нивата на прогестерона са по-високи, все едно е имало О.,  тогава се предполага, че кистата е лутеинова, че самата тя, синтезира Прогестерон.
Ако е фоликуларна киста, Е2 ще е висок, но Прогестерона ще е нисък, на долна граница.
Не отлагай Лапароскопията, тя може да даде отговори много по-рано от проследяването на МЦ. Т.е по-бързо ще се открие проблема и ще се вземат мерки.
Денис, според теб възможно ли е проблема да се корени на хормонално ниво и да нямам овулация? Ако е така, какво би се видяло на лапароскопията ? 
Да, възможно е проблемът да се дължи на хормонален дисбаланс.
Чрез лапароскопията ще се установи какво е състоянието на яйчниците и тръбите.
Виж целия пост
# 557
Prolactin - 405       mIU/l     102 - 496
Progesteron - 11.97       ng/ml     Мъже 0-1,4; Жени Foll.Ph. 0,2- 1,5 Lut.Ph. 1,7-27 (21 ден), Postmenopausal 0-0,8, Pregnancy 1-st trim. 16,4-48,6 ; 2 trim.-19,7-51,7; 3 trim. - 25,3-93,4; При пациентки на IVF лечение добавката на 5000 ng/ml DHEA-S дава с 36.7% по-високи резултати за PRG

Мисля, че закъснях с изследванията и на двата хормона, като за първи месец ми е малко объркано кое кога и как. Заедно ги изследвах, мисля, че някъде 8-9 дни след О., като МЦ ми е удължен, О. съответно късна. Първият хормон изглежда завишен, вторият - нисък, нали? В същото време мисля, че О. имам и то редовно. За миналия месец 100% - потвърдено на ултразвук, за този закъснях с тестовете за О., но преди О. (ако предположим, че я е имало) имаше болки в корема, после характерната цервикална слуз, БТ 37оС (за двуфазност не мога да кажа нищо, започнах меренето късно този месец). Относно спокойствие преди мерене на пролактин при мен е невъзможно да се постигне, защото дори самото взимане на кръв ми е извънредно неприятно и само до преди няколко години направо бях пред колабиране. Дано пък да не се променя чак толкова лесно стойността.    

При тези нива дали е добра идея да приемам див ямс? ПКЯ нямах на последното изследване с ултразвук миналия месец, но преди около 3 г. имах такъв проблем. Синдром не знам дали имам, предстоят изследвания на андрогените, за ИР - нито ми е висока или гранична кръвната захар, нито имам наднормено тегло, според лекарите няма причина да се търси такава.
Виж целия пост
# 558
Добре,де...когато Пролактина е в норма и др.хормони са ок...кое може да пречи и да няма О newsm78
Виж целия пост
# 559
Здравейте!
Нова съм и моля за съвет.Със съпругът ми сме решили да започнем опити за бебе.Възползвах се от няколкомесечното му отсъствие и реших  да се "проверя" генерално- цитонамазка,микробиология,гърди и прочие.Добавих и хормони,като ще е гарга,да е рошава. От лабораторията не ми дадоха съвет и на девети ден от месечен цикъл направих LH,Estradiol ,FSH. Естрадиолът  излезе  космически #Crazy,ще го повтарям отново на 3 ден от цикъла. Днес,на чист ден, пуснах Т3,Т4,Prolactin,TSH,A-tpo  и Trak. Последното ще е готово утре.На гинеколог съм след 2 дни,очевидно ми трябва и ендокринолог. Междувременно,моля за мнение.Simple Smile

TSH    2.01    mIU/l    0.27    4.2
FT4    11.79    pmol/l    12.0    22.0
FT3    3.98    pmol/l    3.1    6.8
A-TPO    18.17    IU/ml    0    34
ПРОЛАКТИН    162.5    mIU/l    102    496

Никога не съм имала проблем с цикъла си или каквато и да е индикация.Благодаря предварително bouquet
Здравей!
ТСХ е сравнително добре, но Т4 е нисък и показва Хипофункция на ЩЖ. Добре е да се консултираш с лекар / Ендокринолог/.
Пролактинът е добре, но е малко към долна граница - да си каже мнението и за него.
Ще чакам да споделиш мнението на лекаря.
ПП.
Като цяло, нищо притеснително няма Peace


Благодаря,denis! bouquet Ще пиша след прегледа.  Simple Smile

Здравейте отново!
Според гинеколога съм в цветущо здраве независимо от нисичкия FT4 и невероятните резултати на Estradiol.Не откри кисти,ранички или прочие проблеми.Преди 15 дни резултатите ми,правени на 9-ти ден от цикъл бяха следните:
FSH   5.61   U/l   М(до12.4)Ж(фазиF:.до12.5;O:до21.5L:до7.7;Postmenoph.:до134.Sunglasses
LH   15.22   U/l   М(до8.6)Ж(фазиF:до12.6;O:до95.6;L:до11.4;Postmenoph.:до58.5)
Естрадиол ІІІ   1940   pmol/ М(49.6-218)Ж(фазиF:90.1-716,O:243-1509,L:147-224,postmenoph.36.7-145)
 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Днес същите хормони,изследвани на 3-ти ден,както е редно, показват съвсем друго:
FSH  6.307    реф.с-ти за тази фаза от цикъл:3.20-15.00
LH    4.202    реф.с-ти за тази фаза от цикъл:1.20-12.50
Estradiol  42.62   реф.с-ти за тази фаза от цикъл:15.00-112.00
Възможно ли е само грешния времеви прозорец да е отговорен за този Естрадиол от 1940?Или и лабораторията са сгафили нещо?Чудя се дали да не си направя още веднъж изследването,след месец, за контрола Thinking Thinking Thinking
Ще съм благодарна за всеки съвет и мнение. bouquet bouquet bouquet
Виж целия пост
# 560
9 ден си е време за покачване на естрадиола, то и ЛХ е започнало да се покачва.
Обаче има и друго - вторите резултати май са пускани в друга лаборатория и не си написала,  но мисля, че естрадиола е в други мерни единици
Виж целия пост
# 561
Да,Nandin, лабораториите са различни.Отказах да повторя изследването в първата.В деня на теста,около обяд, ми се обадиха да ми кажат,че има проблем и след това 6 часа отказваха да ми дадат някаква стойност/цифра на изследването,само повтаряха,че не е добре. #Cussing outИ аз ги "уволних" LaughingЗА мерните единици-в първия вариант са pmol/l,а във втория сa pg/ml.
Виж целия пост
# 562
Добре,де...когато Пролактина е в норма и др.хормони са ок...кое може да пречи и да няма О newsm78
Напр. ЛУФ, макар че и при него, ако се изследват хормоните / в точните дни/, ще покажат, че има проблем с О.
Няма как всички хормони да са Ок. и да няма О. Точно хормоните показват, че има проблем и къде.
Виж целия пост
# 563
Добре,де...когато Пролактина е в норма и др.хормони са ок...кое може да пречи и да няма О newsm78
Напр. ЛУФ, макар че и при него, ако се изследват хормоните / в точните дни/, ще покажат, че има проблем с О.
Няма как всички хормони да са Ок. и да няма О. Точно хормоните показват, че има проблем и къде.
Да,де...и аз така знам...а и като лежах в болницата ми пуснаха всичко.Бяха ок и само Пролактина не и затова го коригирам...Освен мин.година да са ни объркали резултата при спермограмата...взех да се съмнявам вече.Др.месец ще пращам ММ пак на визита Mr. Green
Тооолкова време загубихме в лутане  Confused
Виж целия пост
# 564
Привет група, Денис би ли коментирала резултата ми за яйчниковия резерв, че току що ми излезна АМХ и ми се струва високичък. Правени са на 4-ти ден от цикъла, като преди това имаше УЗ и според док.всичко е нормално. Иначе годините са 38 Rolling Eyes Нямам поликистозни яйчници.

FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   5.83   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
AMH ( анти Мюлеров хормон )   6.754   ng/ml   1.00 - 6.80
inhibin B (Инхибин Б)   44.784   pg/ml   40 - 200
Виж целия пост
# 565
Привет група, Денис би ли коментирала резултата ми за яйчниковия резерв, че току що ми излезна АМХ и ми се струва високичък. Правени са на 4-ти ден от цикъла, като преди това имаше УЗ и според док.всичко е нормално. Иначе годините са 38 Rolling Eyes Нямам поликистозни яйчници.

FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   5.83   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
AMH ( анти Мюлеров хормон )   6.754   ng/ml   1.00 - 6.80
inhibin B (Инхибин Б)   44.784   pg/ml   40 - 200
Инхибин В трябва да се изследва на 2-3 ден от МЦ, след това нивата му се повишават и не са обективни.
При теб обаче е нисък и показва проблем с ЯР.
АМХ, за разлика от Инхибин В, може да варира и според мен, показва ПКЯ, дори и при теб да не е ясно проявена. Говори с лекаря. Ще чакам да пишеш какво е мнението му.
ФСХ е добре.
Виж целия пост
# 566
Prolactin - 405       mIU/l     102 - 496
Progesteron - 11.97       ng/ml     Мъже 0-1,4; Жени Foll.Ph. 0,2- 1,5 Lut.Ph. 1,7-27 (21 ден), Postmenopausal 0-0,8, Pregnancy 1-st trim. 16,4-48,6 ; 2 trim.-19,7-51,7; 3 trim. - 25,3-93,4; При пациентки на IVF лечение добавката на 5000 ng/ml DHEA-S дава с 36.7% по-високи резултати за PRG

Мисля, че закъснях с изследванията и на двата хормона, като за първи месец ми е малко объркано кое кога и как. Заедно ги изследвах, мисля, че някъде 8-9 дни след О., като МЦ ми е удължен, О. съответно късна. Първият хормон изглежда завишен, вторият - нисък, нали? В същото време мисля, че О. имам и то редовно. За миналия месец 100% - потвърдено на ултразвук, за този закъснях с тестовете за О., но преди О. (ако предположим, че я е имало) имаше болки в корема, после характерната цервикална слуз, БТ 37оС (за двуфазност не мога да кажа нищо, започнах меренето късно този месец). Относно спокойствие преди мерене на пролактин при мен е невъзможно да се постигне, защото дори самото взимане на кръв ми е извънредно неприятно и само до преди няколко години направо бях пред колабиране. Дано пък да не се променя чак толкова лесно стойността.    

При тези нива дали е добра идея да приемам див ямс? ПКЯ нямах на последното изследване с ултразвук миналия месец, но преди около 3 г. имах такъв проблем. Синдром не знам дали имам, предстоят изследвания на андрогените, за ИР - нито ми е висока или гранична кръвната захар, нито имам наднормено тегло, според лекарите няма причина да се търси такава.

Денис, какво мислиш за това състояние или всичко е твърде разбъркано, за да се правят изводи, трябва да проследя нещата минимум още 1 месец? И какво ще кажеш особено за приема на див ямс в случая?

От другите хормони имам тези, правени на 3 ден:
TSH - 1.83 (0,55 - 4,78)
FSH - 7.03 (жени фол.фаза 2.5-10.2)
LH - 12.61(жени фол.фаза 1,9-12,5)
Естрадиол - 47.21(жени-фол.фаза 19.5- 144.2)
Виж целия пост
# 567
Скрит текст:
Prolactin - 405       mIU/l     102 - 496
Progesteron - 11.97       ng/ml     Мъже 0-1,4; Жени Foll.Ph. 0,2- 1,5 Lut.Ph. 1,7-27 (21 ден), Postmenopausal 0-0,8, Pregnancy 1-st trim. 16,4-48,6 ; 2 trim.-19,7-51,7; 3 trim. - 25,3-93,4; При пациентки на IVF лечение добавката на 5000 ng/ml DHEA-S дава с 36.7% по-високи резултати за PRG

Мисля, че закъснях с изследванията и на двата хормона, като за първи месец ми е малко объркано кое кога и как. Заедно ги изследвах, мисля, че някъде 8-9 дни след О., като МЦ ми е удължен, О. съответно късна. Първият хормон изглежда завишен, вторият - нисък, нали? В същото време мисля, че О. имам и то редовно. За миналия месец 100% - потвърдено на ултразвук, за този закъснях с тестовете за О., но преди О. (ако предположим, че я е имало) имаше болки в корема, после характерната цервикална слуз, БТ 37оС (за двуфазност не мога да кажа нищо, започнах меренето късно този месец). Относно спокойствие преди мерене на пролактин при мен е невъзможно да се постигне, защото дори самото взимане на кръв ми е извънредно неприятно и само до преди няколко години направо бях пред колабиране. Дано пък да не се променя чак толкова лесно стойността.    

При тези нива дали е добра идея да приемам див ямс? ПКЯ нямах на последното изследване с ултразвук миналия месец, но преди около 3 г. имах такъв проблем. Синдром не знам дали имам, предстоят изследвания на андрогените, за ИР - нито ми е висока или гранична кръвната захар, нито имам наднормено тегло, според лекарите няма причина да се търси такава.
Денис, какво мислиш за това състояние или всичко е твърде разбъркано, за да се правят изводи, трябва да проследя нещата минимум още 1 месец? И какво ще кажеш особено за приема на див ямс в случая?

От другите хормони имам тези, правени на 3 ден:
TSH - 1.83 (0,55 - 4,78)
FSH - 7.03 (жени фол.фаза 2.5-10.2)
LH - 12.61(жени фол.фаза 1,9-12,5)
Естрадиол - 47.21(жени-фол.фаза 19.5- 144.2)
Пролактинът е висок, но трябва да се изследват всички хормони, за да се прецени къде е първопричината, защото по-високите му нива, напр., може да са следствие на анормални нива на друг/-и хормони./ напр. Андростендион/
Прогестеронът, ако не е направен точно на 7 ден след О., не е обективен.
Ако прогестеронът, на 7 ден след О. е 11.97 ng/ml, показва, че не е имало О.
ТСХ е добре
ЛХ е висок и показва, че има ПКЯ или някаква киста/ЗФ.

За Дивия ямс - може  да го приемаш, няма да ти навреди, но трябва да е задължително след О. или последните 13/14 дни на МЦ.
Виж целия пост
# 568
За Дивия ямс - може  да го приемаш, няма да ти навреди, но трябва да е задължително след О. или последните 13/14 дни на МЦ.

Много ти благодаря! Flowers Hibiscus За дивия ямс: това означава ли, че всеки месец трябва да следя кога е О. и да го приемам след нея? Ако не е имало О. как мога да разбера кои ще са последните 13/14 дни, като при мен към момента всеки МЦ си е със своя дължина, не точно фиксирана, а компенсаторно - ако единият е по-дълъг, следващият е по-къс? Какви са рисковете добавката да се приема през целия месец? 
Виж целия пост
# 569
За Дивия ямс - може  да го приемаш, няма да ти навреди, но трябва да е задължително след О. или последните 13/14 дни на МЦ.

Много ти благодаря! Flowers Hibiscus За дивия ямс: това означава ли, че всеки месец трябва да следя кога е О. и да го приемам след нея? Ако не е имало О. как мога да разбера кои ще са последните 13/14 дни, като при мен към момента всеки МЦ си е със своя дължина, не точно фиксирана, а компенсаторно - ако единият е по-дълъг, следващият е по-къс? Какви са рисковете добавката да се приема през целия месец? 
Ако се приема преди О., може да я потисне.
Засичай О. с тестове за О.+ измерване на БТ /има теми за тях  Peace/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия