Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 44

  • 129 822
  • 824
# 345
Бенджии,  аз виждам някакъв ефект от бета глюканите - към 1000 мг дневно на "здраво" и 1500 когато ме тръшне нещо сериозно (обикновено докато почивам от тях). Мед с джинджифил много ми помага за гърло, а и го дават за имунната и ракови също, но действа малко като кафе  Shocked, повече от 2 лъжици на ден ако хапна  не се чувствам добре.

Teya75, съболезнования.
Виж целия пост
# 346
Относно инжекциите Пролия за остеопороза, така и не съм ги направила още, чакам да си оправя един зъб, защото те може да са проблем при такива интервенции. Принципно съм решила да ги слагам, защото професора ме предупреди, че тази остеопения сигурно ще отиде в остеопороза, но по-нататък, и ще пиша отзиви.
При подуване на ръката най-доброто според мен са упражненията и масаж от добър специалист, на мен след лъчето продължава да ми оттича гърдата и това ме спасява.
Честит 1 юни! Пожелавам на всички да си отгледат и радват на децата и внуците си!
Виж целия пост
# 347
Здравейте. Търся за мой близък 10 ампули етопозид. Ако на някой му е останал, моля да ми пише на лични.
Виж целия пост
# 348
Относно инжекциите Пролия за остеопороза, така и не съм ги направила още, чакам да си оправя един зъб, защото те може да са проблем при такива интервенции. Принципно съм решила да ги слагам, защото професора ме предупреди, че тази остеопения сигурно ще отиде в остеопороза, но по-нататък, и ще пиша отзиви.
При подуване на ръката най-доброто според мен са упражненията и масаж от добър специалист, на мен след лъчето продължава да ми оттича гърдата и това ме спасява.
Честит 1 юни! Пожелавам на всички да си отгледат и радват на децата и внуците си!
При рак всякакви масажи са противопоказани. Това ми го каза онколожката ми, а и в нета го пише.
Виж целия пост
# 349
Мануалният дренаж също е вид масаж. Основно онкоболни се възползват.
Виж целия пост
# 350
Преди 25 години, когато направиха първата операция на моето раче, направих всичко, което е написано в първата страница на темата. Ръцете са ми в перфектно състояние и сега. С двустранна мастектомия съм.
Направих и масажи, защото си чувствах ръцете оловни. Обясних на масажистката за проблема си, пък и тя ме видя. Проблем нямам, незнайно защо.
Виж целия пост
# 351
Мануалният дренаж също е вид масаж. Основно онкоболни се възползват.
Да, знам. Бях длъжна да споделя, каквото знам, а всеки да решава дали да поема рискове.
Виж целия пост
# 352
Преди 25 години, когато направиха първата операция на моето раче, направих всичко, което е написано в първата страница на темата. Ръцете са ми в перфектно състояние и сега. С двустранна мастектомия съм.
Направих и масажи, защото си чувствах ръцете оловни. Обясних на масажистката за проблема си, пък и тя ме видя. Проблем нямам, незнайно защо.
Имаш късмет, че си изчистена добре. На мен масажистка ми каза, че масажите стимулират както нормалните клетки, така и раковите.
Виж целия пост
# 353
Благодаря Olive и KokoJ , а вземате ли направление от ЛЛ или специалист
[/quote
Това не се плаща от касата .
Не е нужно да имаш оплаквания , щото ако стигнеш до тях значи е остеопороза
Аз лично съм от "най - добрите пациенти"- правя всичко , което ми кажат
В началото на хормоналната терапия ми казаха да си изследвам костната плътност и на 2 години да следим как ми влияе менопаузата.
При това изследване резултатът е на база 30 годишен здрав човек. Когато го правих за втори път вече бях На 31 г  и пак бях в норма.тогава реших , че спирам Да се облъчвам и съм си супер Wink
Наистина при костна сцинтиграфия виждат промените и взех решение, че ми е достатъчно
Поздрави Simple Smile
Виж целия пост
# 354
Момичета,здравейте!Аз нямам вашите заболявания,но баща ми е диагностициран с малигнен меланом.Добре е /не смея да го кажа/.Вливки не е имал,на лекарства е -безбожно скъпи/ама като ви казвам скъпи-нещо страшно/.Майка ми има голямо желание да издиря чрез форума хора ,страдащи от същото заболяване,много и се иска да се свърже ако е възможно с тях ,да обменят информация-относно лечения,лекарства и т.н.Вие тук се познавате една друга ,защото си пишете вече няколко години.Има ли във форума някой потребител с Малигнен меланом?
На всички вас пожелавам борбата ви да бъде успешна.Все повече хора се справят с болеста,което ми дава голяма надежда.Може да кажа на мама да започне да Ви чете,от вас лъха страхотен оптимизъм.
Лек ден!
Виж целия пост
# 355
... На мен масажистка ми каза, че масажите стимулират както нормалните клетки, така и раковите.

Това са отдавна отречени градски легенди и митове.
https://www.theguardian.com/science/blog/2017/jan/24/cancer-trea … pathy-alternative
https://www.sciencedaily.com/releases/2013/10/131025091443.htm
http://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/cancer-in-general/t … therapies/massage
http://blog.3bscientific.com/therapy_wellness/2013/01/5-massage- … ths-debunked.html
http://www.massagetoday.com/mpacms/mt/article.php?id=13779

Моята козметичка отказва да ми прави йонофореза, щото щяла да активира рака ....  Laughing толкова си разбира жената, но пък за другите неща е добра.


Виж целия пост
# 356
Преди 25 години, когато направиха първата операция на моето раче, направих всичко, което е написано в първата страница на темата. Ръцете са ми в перфектно състояние и сега. С двустранна мастектомия съм.
Направих и масажи, защото си чувствах ръцете оловни. Обясних на масажистката за проблема си, пък и тя ме видя. Проблем нямам, незнайно защо.
Имаш късмет, че си изчистена добре. На мен масажистка ми каза, че масажите стимулират както нормалните клетки, така и раковите.

Tо ако лимфната течност и кръвта не се движеха из тялото ни, нямаше да сме живи.  Та в този ред на мисли, ако има ракови клетки, спокойно, те няма да чакат масажиста да ги раздвижи - и сами ще се движат. С 2 думи: яжте, пийте и си живейте живота така, както ви доставя удоволствие. Ако има да се стимулират ракови клетки, няма да чакат масажистите да ни ги стимулират, а само ще си се стимулират. На кой каквото му е писано...ама разбираемо е де. Така като каже някой някоя градска легенда и после няма как да си нямаш едно на ум. На страха очите са големи.
Виж целия пост
# 357
Здравейте отново, борбени мацки! Аз съм вече оперирана, с двустранна мастектомия, и с импланти. При операцията платих само цената на имплантите, както и избора на екип. изписаха ме от болницата, вече съм си в къщи. Сега не зная точно какво да очаквам в близките дни. Наблюдавам например едно втвърдяване на гърдите, а под лявата мишница, където най-много са рязани лимфни възли, нали в лявата гърда беше тумора, се е образувала голяма подутина. Боли ме и от двете страни, но лявата повече. Ръцете ми се подуват, особено лявата. Ако това е нормално да се очаква, не бих се притеснявала, още повече, че търпя на болка. Само се притеснявам да не е възпалителен процес. Докторът каза ако вдигна над 38, да взимам антибиотик, но засега си крепя около 37 - 37,5. Усещам се една такава, като че ли са ми изтощени батериите. Търсих на първа страница материала за гимнастика след мастектомия, но ми дава грешка. А и не знам, дали толкова скоро след операция се прави раздвижване някакво, да не объркам нещата. Чакам също така да ми излязат резултатите, какъв вид е точно тумора, и оттам какви ще са по-нататъшните действия. Ако можете да ме осветлите по някой от въпросите ми, ще съм благодарна. Желая на всички ни късмет в борбата с нашата болест!
Виж целия пост
# 358
Детелинка, почвай упражненията, няма да ти навредят. Имаш ли дренове?
Дано излязат добри резултати за лимфни възли, хер и т.н.


Виж целия пост
# 359
Да, имам дренове, по два от всяка страна. Мисля все пак да почакам да ми ги махнат, преди да правя по-сериозни движения. Но пак да повторя, линкът за раздвижване на ръцете след мастектомия отваря грешка.

За друго искам да поговоря с вас, момичета. ИСкам да ви кажа, специално на ония от вас, които искат да възстановят вида на гърдата си след операцията (това е лично моето мнение) е най-добре да го направят веднага с мастектомията. Ще ви кажа защо. В стаята с мен имаше една дама, която преди две години е преживяла операция, а сега иска да си сложи имплант. Само че трябва първо да й разтеглят кожата с нещо, наречено експандер - като балон, който се пълни с определено количество течност, която се увеличава, за да се направи постепенно място за импланта. Значи, първо, две години търпи усещането да е с една гърда, после от облъчването явно кожата и мускула отдолу са се променили някак, понеже си имаше проблеми, температура, болки и т. н., а да прибавим към сметката, че вместо една, се правят три операции: мастектомията, поставянето на експандера, а накрая свалянето му и поставянето на импланта. Докато при мен всичко мина, така да се каже, с един масраф. Та затова исках да ви го кажа, за да знаят онези, които сега избират как да постъпят. Аз също бях насочена от дама от тази тема, на която благодаря безкрайно! Отново да кажа, плаща се само цената на импланта (или двата, както беше в моя случай) и избор на екип, макар че може и без последното. Всеки сам да решава какво иска. Аз пожелавам на всички, които тепърва ще минат по този път, дано всичко мине успешно, а и на тях, и на всички останали - пълно излекуване! Всички заслужаваме, след тези изпитания, да постигнем спокойствие и щастие!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия