Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 29

  • 154 643
  • 923
# 315
Благодаря за отзива за Русе. Не знаех, че и там се правят зъби под пълна упойка. Ще го имам в предвид. Услугите там платени ли са, т.е. упойката заплаща ли се или нещо друго?
Виж целия пост
# 316
Когато правихме ние зъбките си я платихме, но по последни данни след като детето има ТЕЛК искат изследване на кръв, някакво заключение от психиатър и копие на ТЕЛК-а и упойката минавала по здравната каса. Това последното го знам от родител на дете от спектъра. В понеделник ще разпитам по-подробно, че имаме среща на родителите от класа.
Виж целия пост
# 317
По този начин минахме и ние в Ео Дент. С кръвни изследвания, мнение на психиатър и копие на ТЕЛК преди две години.
Виж целия пост
# 318
Здравейте! Мисля скоро да правя изследване за кандида,заради барокамера...Какво още вкл. фецес диагностиката,четох в интернет, че има основен чревен панел,храносмилателен панел...съвсем не съм наясно какво точно да избера
Виж целия пост
# 319
http://www.dailymotion.com/video/xsi3pt             ето еднин филм за аутизма на френски
Виж целия пост
# 320
здравейте, моля ви за съвет какво да направя. След като разгледах дискусията ме обзе паника. Ще започна с добрите страни- синът ми е на година и половина- играем на криеница, гоним се из стаите, когато е в настроение ми се смее като му правя гримаси, дава ми ръка за здрасти, казва нечленоразделни думички-баба, мама, да ,бау, ходи си нормално, подава ми топката и и фигурата на кучето, радва се много на животните, гони ги, гали ги... с баща му си подават топката и това му доставя голямо удоволствие и се смее с глас От друга страна няма очен контакт или ако има такъв е много рядко само като е в настроение и му привличам вниманието, пипа си непрестанно косата,  играе си с играчките по непривичен начин. Не се обръща като го викаме. В някои случаи се обръща само като го викаме аз и баща му, а също и хора, които не е виждал дълго време. Моля ви, помогнете ми със съвет.
Виж целия пост
# 321
здравейте, моля ви за съвет какво да направя. След като разгледах дискусията ме обзе паника. Ще започна с добрите страни- синът ми е на година и половина- играем на криеница, гоним се из стаите, когато е в настроение ми се смее като му правя гримаси, дава ми ръка за здрасти, казва нечленоразделни думички-баба, мама, да ,бау, ходи си нормално, подава ми топката и и фигурата на кучето, радва се много на животните, гони ги, гали ги... с баща му си подават топката и това му доставя голямо удоволствие и се смее с глас От друга страна няма очен контакт или ако има такъв е много рядко само като е в настроение и му привличам вниманието, пипа си непрестанно косата,  играе си с играчките по непривичен начин. Не се обръща като го викаме. В някои случаи се обръща само като го викаме аз и баща му, а също и хора, които не е виждал дълго време. Моля ви, помогнете ми със съвет.

Моят съвет към вас е веднага да направите консултация с детски психолог и логопед и след това посредством игри ще се учите на нови неща.
Виж целия пост
# 322
Моля, препоръчайте ми детски психолог във Варна.
Виж целия пост
# 323
здравейте, моля ви за съвет какво да направя. След като разгледах дискусията ме обзе паника. Ще започна с добрите страни- синът ми е на година и половина- играем на криеница, гоним се из стаите, когато е в настроение ми се смее като му правя гримаси, дава ми ръка за здрасти, казва нечленоразделни думички-баба, мама, да ,бау, ходи си нормално, подава ми топката и и фигурата на кучето, радва се много на животните, гони ги, гали ги... с баща му си подават топката и това му доставя голямо удоволствие и се смее с глас От друга страна няма очен контакт или ако има такъв е много рядко само като е в настроение и му привличам вниманието, пипа си непрестанно косата,  играе си с играчките по непривичен начин. Не се обръща като го викаме. В някои случаи се обръща само като го викаме аз и баща му, а също и хора, които не е виждал дълго време. Моля ви, помогнете ми със съвет.

Моят съвет към вас е веднага да направите консултация с детски психолог и логопед и след това посредством игри ще се учите на нови неща.

А прегледа при детски психиатър и невролог да ги пропусна ли-как смятате, че трябва да постъпя в случая. Очевидно детето има някакви аустични симптоми, нещо повече това му състояние е така от има няма 3-4 месеца. Преди това детето беше още по жизнерадостно, не ни отбягваше погледите, реагираше на поздравите на всички хора, а не само на майка му и баща му.
Виж целия пост
# 324
Нашият син беше същият случай.Всички "специалисти" ще ти кажат,че не е от ваксината,сега просто се било отключило.
Виж целия пост
# 325
Мда, хич може ли някой да е наистина специалист и да каже, че не е от ваксината.
Виж целия пост
# 326
хм. Регистрирах се във форума, ако може да ми дадете насока какво да правя. дали е от ваксината или не вече няма значение. Всъщност все още имам надежда, че ще ми кажат, че детето ми не е с тази диагноза. Та затова и пиша тук. За да ми дадете насоки какво да правя. Детето ми подава топката, усмихва ми се, подава ми ръка,дава здрасти, гоним се, борим се... от друга страна има редица негативни симтоми- липса на внимание, играене с гуми на детски МПС, редене на бутилки, въртене на главата в обратна посока, тикове. Ако може дайте ми съвет. Записах час за невролог, а виждам че има мнения да се обърна към психолог и педиатър за развивае на речта.
Виж целия пост
# 327
Клиника по Детска психиатрия „Св. Никола”
УМБАЛ “Александровска” ЕАД
ул. "Св. Георги Софийски" № 1
София 1431
Канцелария
Тел.: 02/ 9230 375
         02/ 9230 681

Запиши час,те ще ти дадат диагноза
Виж целия пост
# 328
И все пак мога лида ви попитам като хора, които вече са минали по този път. Има ли шанс детето ми да не се окаже с аутизъм въз основа на гореказаното
Виж целия пост
# 329
Винаги има шанс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия