Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 4

  • 156 750
  • 732
# 315
йоко, честито!
Добре си направила с олиото. Може да погледнеш в тубата за видео на тема  cast iron seasoning. Има доста и са интересни.

Мария,
Тавата за пица според мен си е най-обикновен алуминий с тефлоново покритие. За пица най-хубаво е да се ползува камък за фурната. Има такива, но нямам време да търся в момента.

Ето цитат от един блог, показва камъка. Може и хляб да си печеш на него.

Цитат
Като стана дума за печене. Нали споменах пещ? А.. домашната фурна, таковата.. Simple Smile трябва да си създам условия на пещ, т.е камък и запечатана влага. Затова (предимно за пици) ползвам керамична дебела плоча, а под нея малка тавичка с вода. Загрявам я предварително за около 20 мин. да може камъка да е с температурата за печене. Градусите са 200 по Целзии и.. чакам.

https://www.google.de/search?biw=1317&bih=635&tbm=isch&a … rc=843H8JMl9NVSjM:
Виж целия пост
# 316
Аз пак да попитам за металните сламки- някой ползва ли? Лесно ли е почистването им?
Има ли разлика между тези https://www.amazon.co.uk/gp/product/B077RV5VY1/ref=ox_sc_act_tit … C82YIGF&psc=1
и тези https://www.aliexpress.com/item/UPORS-8Pcs-Set-Reusable-Drinking … priceBeautifyAB=0
Търсих и в Бг сайтове, но попаднах на такива, които продават бройката (1 сламка) за 8-9 лв.
Виж целия пост
# 317
аз имам две метални сламки, долу завършват с кръгла пластинка, изглеждат като лъжички.
мятам ги в миялната, не съм имала проблеми.
ползваме ги за коктейли, иначе бяха от един комплет чаши за чай.
Виж целия пост
# 318
Имам въпрос относно хартията за печене, всичко ли може да се приготвя върху нея?
Виж целия пост
# 319
Имам въпрос относно хартията за печене, всичко ли може да се приготвя върху нея?


хартията за печене от двете страни е обработена със силикон.
аз силикон не ползвам в кухнята, освен една шпатула.
уви на хартията не съм намерила заместител  Whistling

иначе: по-водни неща я размекват и се къса.
Виж целия пост
# 320
И аз с въпрос: Обработват ли се и от външната страна чугунените съдове?
Виж целия пост
# 321
Имам въпрос относно хартията за печене, всичко ли може да се приготвя върху нея?


хартията за печене от двете страни е обработена със силикон.
аз силикон не ползвам в кухнята, освен една шпатула.
уви на хартията не съм намерила заместител  Whistling

иначе: по-водни неща я размекват и се къса.

Но да речем баница, месо с картофи, зеленчуци, или ориз, мусака... ?
Виж целия пост
# 322
Защо е нужно да се слага хартия на мусака? По- добре качествени съдове. Аз ползвам само когато правя сладки, соленки.
Виж целия пост
# 323
Просто въпрос под какви ястия може да се слага Wink
Виж целия пост
# 324
Просто въпрос под какви ястия може да се слага Wink
За мусака ми се струва, че няма да е подходящо. Все пак в началото е по- водна.
Аз както писах, ползвам само когато правя дребни сладки, соленки или блат за торта.
Виж целия пост
# 325
Малко съм пишман готвач и "обичам" да забравям ястията във фурната та затова поразпитвам от далече, защото до сега не съм използвала хартия. Благодаря за отговорите
Виж целия пост
# 326
За баница става, питки или иначе казана за всичко което няма сос, вода.
Виж целия пост
# 327
Хартия ползвам само за някакви сладки, соленки, печени зеленчуци или кюфтета. За всичко друго ползвам съд. Последно си взех една силиконова подложка с борд, която пасва на тавата от фурната и там пека, обаче май не става за всекидневно ползване.
Виж целия пост
# 328
Някой има ли овална (продълговата) тенджера и за какви ястия я използва?
Виж целия пост
# 329
Нямам такава тава, но предполагам може да се ползва за печени ястия (мусака, пиле с ориз, месо с картофи и подобни).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия